Jump to content
Sign in to follow this  
Lord Rayden

Fiio FH7

Recommended Posts

Posted (edited)

Przeklejam moje wrażenia o nowości od Fiio (z forum formatu stratnego)

"Niestety lewe ucho odmawia współpracy. O ile prawe daje radę to słuchawka lewa nawet na słynnych SpinFitach wysuwa się. 

Zestaw jest bogaty. Zacnie wyglądające ale duże kopułki, miękki kabel w srebrnym kolorze, piękne etui skórzane plus typowe etui Fiio. Zestaw filtrów i bogaty zestaw tipsów. Choć jak na stokową cenę mógłby być większy. 

Są tipsy typowe dla Fiio : bas i vocal , są spinfity, 2 pary pianek m oraz - biflange m. No i tu szkoda że M a nie pełny zestaw S M L jak w RHA T20. Bo jedynie biflangi i pianki trzymają mi lewą kopułkę w uchu. 

Zastanawiam się jak by wyglądała współpraca z tipsami customowymi ((muszę w końcu je zrobić...).

Nówki z pudełka prezentują dżwięk (uwaga, mój seal nie jest za dobry) "duży" i raczej jasny. Nie stłumiony ale swobodny i mocny. Dość szczegółowy i lekko ostry. Góra jednak nie zajeżdża Teslą, jest łagodniejsza. Basy w Mandarynkowym Rubyconie mocne i przyjemnie mruczące bez rozlewania się. Takie jak oczekujesz od "sequences" ;).

Dżwięk jest naturalny choć na razie (bez wygrzania) jednak trochę ostry. 

Kabel jest fajny w "obsłudze". Ech żeby RHA T20 miały takowy. A nie tą gumę...

[Muzyka - klasyczna elektronika i ambient-downtempo]"

Edited by Lord Rayden
  • Thanks 2

@Lord Rayden brak seala najwyraźniej nie przeszkodził Ci dobrze odebrać sygnatury brzmienia. Powiedz proszę, jak wygoda vs FH5? Budowa kopułek wydaje się być podobna.

Wydaje mi się że 7 są jednak wygodniejsze od 5. Dłuższa tulejka też niezła choć gruba.

Słuchając czasem musiałem przyciskać słuchawkę lewą do ucha jak Cugowski na starym teledysku. :)

2 minuty temu, Palpatine napisał:

👉💲❤️💲👈

Lubi dolary i się zakochał ? :)

Edited by Noah

14 minut temu, Noah napisał:

Lubi dolary i się zakochał ? :)

Myślę, że docenił je za jakość w relacji do ceny. Dostały rekomendacje. Wspomina Andromedy - że są lepsze ale jednak sporo droższe.

Wspomina też Ikko Oh10 :x

9 minut temu, Noah napisał:

Jak ocenił ikko ?

Tylko wspomina ze są bardzo dobre, zapewne będzie recenzja za jakiś czas. 

Ja tam lubię go oglądać. Facet słuchał prawie wszystkiego wiec jest przynajmniej osłuchany i ma porównanie do innych sprzętów co zawsze jest cenne. Pomysł taki bo zapewne nie chce pokazywać twarzy. Jedyne co mnie odrzuca to wszechobecny chlew.

Ja tam wręcz odwrotnie i nie daje rady oglądać jego recenzji . Mało konkretów a w zamian jakieś mongolskie wywody . 

Ta recenzja FH7 jest bezpośrednim zaprzeczeniem tych słów. Ale trzeba przyznać ze rzadko kiedy Z tyle konkretów przemyca do swoich recenzji. 99% recenzji to kamera na głowę i pokaz gadającej głowy wiec to jest ewidentnie coś innego.

Ciężko się ogląda jak kamera tak cały czas skacze. Kiepski pomysł z umieszczeniem na głowie.

Jak już tak sobie rozmawiamy to... Co to za kolumny które szanowny Mr. Z posiada? Wyglądają obłędnie. Obstawiam że coś od Adam'a. 

9 minut temu, Palpatine napisał:

Ja staram się zorganizować odsłuchy CA Andromeda i CA Polaris 2 - te drugie to mocna Vka

Według tego co czytałem w recenzjach, owszem, ale na piankach Comply. Na stockowych tipsach już mniej. Noah - a może coś w zasięgu portfela, a nie za 11 tysięcy? :)

Mnie recenzje w ogóle nie przekonują do nich, zresztą parę osób ic słuchało i szału nie ma. Legend X już prędzej jak ktoś dysponuje takimi kwotami.

To trochę jak z Oriolus mk2 - mają świetną prasę, są śliczne, drogie bo kosztują 3200 - czarują średnicą, ale czy bym je kupił? Nie. Jak ktoś szuka w słuchawakch dokanałowych odpowiednika Ether Flow 1.1 to warto sprawdzić.

6 minut temu, Noah napisał:

Noble khan Panowie , tam znajdziecie królika 

1 minutę temu, raulendymion napisał:

Według tego co czytałem w recenzjach, owszem, ale na piankach Comply. Na stockowych tipsach już mniej. Noah - a może coś w zasięgu portfela, a nie za 11 tysięcy? :)

Sprawdzimy...bardzo mnie interesują oba modele. Chociaż gdy pytałem użytkowników, którzy posiadali Polaris 2 i IMR  R1Z które są lepsze to wszyscy radzili R1Z. 

Dlatego sam musze pójść i osłuchać na swoim sprzęcie. A problem z polecaniem jest taki, że każdy ma inne uszy. I tak zresztą miałem tam iść i potestować Cowona Plenue R. Nawet mają w mp3store, o dziwo.

Edited by raulendymion