Jump to content

Słuchawki do 500zł, basowe brzmienie


mario
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję najlepiej nowych słuchawek dokanałowych lub nausznych w cenie do 500zł. Od nowych słuchawek oczekuję brzmienia lekko ocieplonego z podbitym basem, chciałbym również klarownych i detalicznych górnych rejestrów, oraz niezbyt wycofanej średnicy. Rozważam zakup słuchawek nausznych lub dokanałowych, gdyż nie wiem co w tej cenie lepiej zagra. Źródłem do słuchawek będzie głównie telefon Samsung Galaxy S3 LTE oraz laptop Lenovo Y50-70. Słucham głównie rapu, muzyki elektroniczne, czasami jakiś rock, ale głównie są to dwa pierwsze rodzaje. Moja propozycja według waszych polecanych to Yamaha EPH100.

 

Pozdrawiam

Edited by mario
Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłem do Polsound i przekierowali mnie do słuchawek i tam przyznali mi, że SRH940 mają wadę konstrukcyjną, ale o 750DJ nic nie wspominali. Jednak dobrze jest się dowiedzieć nowych rzeczy, z chęcią prześledzę sprawę czy z 750 też jest taka masakra jak z 940.

Link to comment
Share on other sites

M.in. dlatego SRH940 niestety wykreśliłem z Polecanych (słuchawki widniały tam jakiś czas). Ogólnie przyznam Panu że z doświadczenia jestem sceptyczny do tego typu regulacji jak u Shure. AKG też ma takie problemy, z ramionami i pałąkami. U Sennheisera potrafią zaś nagminnie pękać głównie pałąki. Wchodzimy w temat-rzekę jeśli o to chodzi ;).

Link to comment
Share on other sites

Najpewniej jeden model z podanych w tym temacie. Decyzję który, musi Pan podjąć już samodzielnie i niestety nikt z nas nie będzie w stanie wskazać Panu palcem konkretnej pozycji w taki sposób, aby był Pan na 100% zadowolony. Ja osobiście wybrałbym K551 i jest to moje subiektywne zdanie w oparciu o hipotetyczne postawienie się w Pana sytuacji.

Telefon da radę napędzić każde słuchawki, jeśli te będą dostatecznie łatwe w napędzeniu, tj. wydajne, tj. mające niski opór oraz wysokie ciśnienie akustyczne. K551 należą do tego grona, a model ten jest dedykowany pod telefony (krótki kabel + mikrofon), więc zdaje się, że idealnie w Pana oczekiwania. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mario said:

Okej. To co ja mam wybrać? Telefon da radę napędzić słuchawki nauszne?

Wybrać takie, aby impedancja nie przekraczała około 50 Ohm i wszystko wtedy takie słuchawki spokojnie napędzi. Oczywiście 50 Ohm to nie jest granica, ale bezpiecznie się jest jej trzymać, bo jest spory wybór słuchawek poniżej 50 Ohm. Jakbyś kupił słuchawki o impedancji typu 250 Ohm, to strzał w stopę jeśli chodzi o napędzenie ich z telefonu. Zaproponowane AKG K551 mają 32 Ohm, więc zagrają spokojnie z każdego telefonu czy odtwarzacza muzyki.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, że sie tak dopytuje, ale mam wrażenie, że to nie jest sprzęcik dla mnie. Czytając recenzję K551 jestem wręcz przekonany, że nie mogą to być słuchawki dla mnie. Ja potrzebuję mocnego uderzenia. Bas musi być masywny jak ma uderzyć to ma uderzyć tak, żeby masowało, żeby czuć było jego potęgę. Dlatego też nie jestem do końca przekonany do tych AKG.

Link to comment
Share on other sites

Czyli szuka Pan słuchawek nie mających zbyt wiele wspólnego z realizmem. W takim układzie pozostają się albo wymienione tu M50X, albo Beyerdynamic Custom One Pro - ich bas jest potwierdzony klinicznie + może być regulowany przez dysze umieszczone na obu muszlach. Kwestia tylko znalezienia ich w tak ciasnym budżecie.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak: szukam słuchawek z podkreślonym basem, i dosyć dużą detalicznością w górnych rejestrach. Średnica też musi być "jakaś", bo chciałbym czasami też jakiegoś rocka lub wokalu posłuchać. Nie chcę, żeby słuchawki nie oddawały prawdziwego dźwięku. Wystarczy, że dół jest dosyć mocno podkreślony, a inne pasma pod wzgledem jakości nie odstają od tych niskich rejestrów.

Edited by mario
Link to comment
Share on other sites

Muszę powiedzieć, że słuchawki te bardzo mnie zaciekawiły. Mam jedno pytanie jeszcze: czy słuchawki będą leżeć na uszach czy wokół uszu dzięki czemu będziemy mieli jeszcze lepszą izolację od zewnętrznych dźwięków?

Edited by mario
Link to comment
Share on other sites

Niestety jestem z północnej Polski, z Wybrzeża, toteż specjalnie nie pomogę w tej materii, aczkolwiek jeśli kupuje Pan sprzęt przez Internet, przysługuje Panu prawo zwrotu w terminie 14 dni (przy zakupie na osobę prywatną). Zawsze można udać się i w tym kierunku, nabyć sprzęt, przetestować, jeśli się jednak nie widzi - wyczyścić, zapakować, odesłać z prośbą o zwrot środków. Kilka groszy mniej za transport, ale duże rozjaśnienie sprawy oraz wnioski do ewentualnego przekazania nam w celu dalszej analizy i porad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...