Jump to content
Nehero

Kabel do słuchawek Audioquest Nightowl - co dobierać, jak dobierać...

Recommended Posts

Ten kabel to jakaś świeżynka.

Na znanym medium społecznościowym piszą, że w salonie się pojawił ten kabel (ta konkretna długość 3,0 m) za cenę 610 zł.
Ja się na pewno nie zdecyduję.
Nadal czekam na inne okoliczności (kabel używany, nowy kabel "skręcony" przez Autora).

Oszaleję z tym kablem fabrycznym :(

Edited by Krzysztof Miś

W dniu 16.10.2019 o 23:44, Krzysztof Miś napisał:

Oszaleję z tym kablem fabrycznym :(

Nie jest aż taki zły. :) Sporo mu brakuje, ale da się przeżyć. Sądzę, że są gorsze kable.

To jak nie chcesz świeżynki, to spójrz na Lavricables, mają dwie serie kabli do AQ. Do wyboru do koloru.

Co do cen to znalazłem taki kabelek, https://www.kimber.com/customize/axios-16-cu o ile jeszcze cena wersji miedzianej jest w granicach ewentualnego rozsądku tuż przy kosmosie, to cena kabla ze srebra to jest już totalny kosmos. Cenowo Heimmdall czy Tonalium to jak jakieś berbecie. A mianowicie cena srebrnego kabla to 4,5k dolarów czyli na nasze po doliczeniu vatu prawie 22k zł, czyli w sumie wychodzi na to, że kabel droższy w większości przypadków niż nawet hi endowe słuchawki z najwyższych półek. Nie wiem co ma w sobie takiego, że życzą sobie za niego prawie 22k zł, ale czyżby kabel z czystego srebra był aż tak drogi? O.o Albo to jest jakaś ultra hiper jakość, albo mają niezłą marżę.  

Cena 5m kabelka to koszt prawie 50k zł. :lol: 

Wiedziałem że są różne kabelki połączeniowe w takich cenach a nawet większych, ale o słuchawkowych kablach, aż tak drogich jeszcze nie słyszałem w sumie aż do teraz.

Sam posiadam do NO srebrny kabel i dałem za niego ok 800 zł, srebrne lavricables droższe bo chyba około 1200 zł.

Znalazłem jeszcze drugi ciekawy kabelek, tu już nie cenowo, a z małym dodatkiem https://www.atlascables.com/hp-zeno-harmonic.html, a mianowicie kabel słuchawkowym z dodatkowym uziemieniem mającym niwelować zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne. Choć wymaga możliwości podpięcia się gdzieś. Ewentualnie adapterem do sieciowym.

Zresztą widzę, że każdy kabel ma u nich wersję z uziemieniem. 

Ciekawy patent. ^_^