Jump to content
Nehero

Kabel do słuchawek Audioquest Nightowl - co dobierać, jak dobierać...

Recommended Posts

Przepraszam, że tak tutaj piszę Ci w tym temacie, jednak sam wymieniałem kabel do AQ NO i możliwe, że może coś podpowiem.

Jeśli potrzebujesz dłuższego kabla, to może warto zainteresować się przedłużaczem, który możesz nabyć u audiofanatyka ze sklepu? Jeśli takie rozwiązanie nie przeszkadza, to możliwe, że będzie to prostsze rozwiązanie o ile tylko chodzi o długość kabla. Bo sam kabel do AQ jest specyficzny, gniazda są głębiej osadzone przez co trzeba tam stosować odpowiednie wtyki. Gdyby nie to, to zamienników kabli  byłoby o wiele więcej.

A sam wymieniałem kabel do AQ i szukałem i znalazłem jeden kabel do AQ, niestety piekielnie drogi, prawie drugie tyle co słuchawki i tyle, więcej nie widziałem. Stąd wiem, że najprościej jeśli potrzeba większej długości to albo przedłużacz, albo zamówić sobie takowy u osób, które same wykonują na zamówienie taki kabel.

• Like 1

Dzięki za komentarz.

Przedłużacz od Audiofanatyka już nabyłem jakiś czas temu i tylko dlatego toleruję obecny stan rzeczy.

Ceny kabli rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy dlatego liczę, że komuś takiego kabla jakimś cudem będzie zbywało lub Audiofanatyk "zlituje" się i taki specyficzny, choć pasujący też do innych słuchawek, spreparuje.

• Like 1

Posted (edited)

To i ja napiszę parę słów ku przestrodze. Kabel od NHC i NO jest ergonomicznie fatalny, ale jakościowo to najwyższa półka. Trzeba naprawdę wydać bardzo dużo aby nie popsuć brzmienia lub je polepszyć.

Absolutne minimum jakie słyszałem to miedź 8 żyłowa od Jimmy Dragona, natomiast zwiększył się pogłos co nie każdy zaakceptuje, z hybrydą FAW słuchawki zagrały bardzo ciepło, Moim zdaniem jeśli zmieniać kabel to celować w kable srebrne z Lavricables. Są bardzo chwalone nawet przez użytkowników właśnie Audioquesta.

Przejściówki nie wchodzą w grę, bo z automatu zmienią brzmienie w sposób mało kontrolowany.

Edited by Palpatine

Godzinę temu, Palpatine napisał:

ale jakościowo to najwyższa półka.

niestety to prawda, bo jak sprawdzałem czy słyszę różnicę, to niby słyszałem, lecz to też nie było takie jednoznaczne i wszystkie zmiany opierały się głównie wokół sceny czy wyższych rejestrów. Dopiero combo Mojo + Fiio Q5 jak wzmacniacz czyli AM3A sprawiło, że słuchawki się bardzo otworzyły, różnica była słyszalna na pierwszy rzut ucha, że z Mojo NO wydawały się zduszone ciut, a z Mojo i Q5 miały sporo więcej miejsca, dźwięk stał się zupełnie lepszy pod każdym względem czy to basu czy górnych rejestrów czy sceny. Niestety ciężko przetestować w tym wszystkim kabel, bo zanim zmienię kabel to zapomnę jak to grało.

Absolutne minimum jakie słyszałem to miedź 8 żyłowa od Jimmy Dragona

Moim zdaniem jeśli zmieniać kabel to celować w kable srebrne z Lavricables.

Również Jimmi zrobi taki kabel, ja pisząc do niego zamawiając swój kabel, właśnie poprosiłem by był jak ten Lavricables jakościowo i wyglądowo jak FAW Noir czyli oplot. I nie licząc splittera viablue, który ma luzy, ale Jimmi napisał mi, że one tak mają, to jakość pierwsza klasa.

Na plus, że tutaj jest jakość za ciut niższą cenę i większe możliwości modyfikowania kabla pod siebie, bo ceny Lavricables są już ogromne i to bez oplotu czy innych zachcianek. 

Absolutne minimum jakie słyszałem to miedź 8 żyłowa

ciekawe czym różni się 8 żyłowe srebro od 12 żyłowego srebra od Lavricables, poza ceną kosmicznie większą, ale to zrozumiałem, dokładamy tutaj 4 dodatkowe żyły srebra.

IMG_0006.jpg

2 minuty temu, Nehero napisał:

ciekawe czym różni się 8 żyłowe srebro od 12 żyłowego srebra od Lavricables, poza ceną kosmicznie większą, ale to zrozumiałem, dokładamy tutaj 4 dodatkowe żyły srebra.

Pytałem o to właściciela. Powiedział mi, że jeśli nie mam high endowego DAC/AMP tymu Hugo2 to raczej nie usłyszę różnicy brzmienia. Głównie pisał o powietrzu i jakości wysokich tonów. 

Liczyłem że stanie na kilku postach i zadziała instynkt samozachowawczy, ale widać przeliczyłem się :). Komis nie jest od dyskusji. Całość może być łatwo zarchiwizowana po zakupie i cała wiedza/spostrzeżenia idą wtedy w piach. Dyskutować należy na forum w odpowiednim tematycznie dziale - to najwłaściwsze miejsce.

Ze swojej strony odpowiem, że nie jest to kwestia litości, a po prostu dobranego materiału i wtyków pod konkretne słuchawki. No i opłacalności względem ceny samych słuchawek, bo jednak kosztu materiałów nie przeskoczymy.

Uważam, że nie musi być to min. 8-żyłowa miedź, choć też tak myślałem póki nie spróbowałem Heimdalla. Co prawda na Audeze, ale padł w ten sposób mit krajowych kablarzy którzy naganiali - w tym mnie - na drogie kable swojej produkcji. Heimdall jest bowiem kablem 4-żyłowym, pozbawionym drogich wtyków rodowanych. Oczywiście mógłby zagrać na nich lepiej, ale jakością przebił moją hybrydę 8-żyłową i nie sądzę, aby miał problemy z poradzeniem sobie z taką, która jest oparta na przewodniku z Chin, który jest gorszej jakości niż certyfikowana miedź z europejskich manufaktur (niestety przy europejskiej wtedy cenie). M.in. to właśnie dzięki Heimdallowi zainteresowałem się tematem kabli do Audeze od własnej strony, bo ani tam nie było 8-żył, ani nie było tytanowych rodowanych wtyków za tysiące, a grało to lepiej, więc sekret musi być w odpowiednio dobranych parametrach i konstrukcji samego kabla.

@Jakub Łopatko A czy jest sposób na dodanie guzika " stwórz dyskusje w tym temacie" lub coś podobnego, gdzie wybieralibyśmy temat i mogli dyskutować w tematach gdzie nie można. Czyli tworzyłoby to bliźniaczy temat z odnośnikiem do pierwotnego, lecz do celów dyskusyjnych, a w pierwotnym temacie tworzyło by post z informacją, że istnieje temat-dyskusja do tego pierwotnego tematu. Możliwe, że by to rozwiązało problem niechcianych postów pod tematami, gdzie nie chcesz, aby dyskutowano. I ktoś kto by czytał np. taki temat jak ten z zakupem kabla, zobaczyłby, że istnieje dyskusja do tego tematu i tyle. 😁

Problem dyskusji pod tematami zakupowymi rozwiązałoby po prostu przeczytanie regulaminu działu ;). Nie są do tego potrzebne specjalnie dodawane guziki czy restrykcje. Można spokojnie odnieść się do danego ogłoszenia z komisu na forum zakładając temat samodzielnie i markując go znacznikiem @autor. 

M.in. dlatego przerzuciłem ją do działów dyskusyjnych - ogłoszenie jest Panie Krzysztofie tylko ogłoszeniem. Nikt nie zrobił niczego kwalifikującego się na penalizację, to od razu uspokajam. 

W zakresie kabli typu Y mam na razie przetestowany jeden prototyp, a raczej miałem, bowiem ma już nowego nabywcę pod LCD-XC. Będę próbował z kolejnymi ale to dopiero za jakiś czas. Wcześniej realizuję poszukiwania odpowiednio brzmiącego surowca na przewodnik, wykonując kable proste dla swoich M220. To najszybszy i najtańszy sposób aby je sprawdzić. Szybciej obawiam się znajdzie Pan ofertę na kabel, niż opracowana zostanie po mojej stronie taka konstrukcja. 

@Jakub Łopatko Dobrze w takim razie postaram się dostosować się, nie obiecuję, ale postaram.

@Krzysztof Miś Masz trzy wyjścia. 

1.Czekać jak ktoś napisze w sprawie sprzedaży kabla, niestety to jest loteria, bo może napisać za parę dni, miesiąc, a może nikt nie napisze, tego się nie przewidzi. Szczególnie, że jakościowo poza wygodą kabel fabryczny jest bardzo dobry, stąd wymiana kabla w NO nie jest wymagalna jak w przypadku modeli słuchawek, gdzie kabel jest, żeby był, żeby nikt się nie doczepił, że go nie ma, ale na starcie zaleca się wymianę tego kabla.

2. zamówienie kabla u osoby, zajmującej się tym, niestety jak Jakub wspomniał, na ten moment nie ma szans na kabel do AQ, więc jeśli Ci się nie spieszy, można czekać, a jeśli chciałbyś go szybko mieć to u innych osób, lecz nie wiem czy ktoś tutaj na forum się tym zajmuje, a nie mogę napisać gdzie ktoś inny się tym zajmuje, żebym nie został posądzony o reklamę konkurencyjnego forum, jedynie powiem iż jest to duże forum podpięte pod sklep dosyć znany.

2a. napisać temat w dziale DIY czy ktoś podjąłby się takiego zadania stworzenia kabla do NO. Może ujawnią się wtedy osoby zajmujące się tym, bo poza Jakubem, który zajął się też tworzeniem kabli, to nigdy nie widziałem tutaj takiej osoby, ale co nie oznacza, że takiej nie ma.

3. Kupić od producentów takich jak Lavricables, które zajmują się też tworzeniem takich kabli.

Ja to tak widzę.

@Nehero Kojarzę Pana na forum jako bardzo inteligentną i kulturalną osobę (szczerze), więc nie mam najmniejszych wątpliwości, że się to uda. Po prostu zostawmy dyskusję w dyskusjach, a ogłoszenia w ogłoszeniach. To pierwsze się na forum zostanie, drugie poleci do archiwizacji prędzej czy później i nie przyda się już nikomu. Prosty i czytelny podział jak widać. Ja sam już w wielu wątkach milczę i nie wypowiadam się, bo nie chcę robić offtopu (w sumie komu jak komu ale mi to nawet nie wypada wręcz :lol:).

Aby móc stworzyć kabel do AQ, muszę w tym momencie zakończyć kilka etapów, kolejno:

1. opracować do końca AC3 do AKG, który jest testem dla różnego rodzaju przewodników, sposobów zaplatania, nakładania oplotu itd. 
  2. opracować kabel do LCD (robocza nazwa to AC4), który będzie implementacją w/w obserwacji oraz testem dla własnych splitterów drewnianych,
  3. następnie zdobyć jakiś model AQ na wypożyczenie celem sprawdzenia wtyków (które też trzeba znaleźć, sprowadzić, opłacić) i przewodnika wstępnie wybranego z powyższych punktów.  

Punkt 3 nie może obawiam się odbyć bez konkretnego zlecenia ze strony użytkownika docelowego. Oczywiście pomoc przy opracowaniu i fakt wypożyczenia będą miały swoje pozytywne odzwierciedlenie w cenie. Kosztorys w sumie też będziemy znali wcześniej, bo kabel ten nie będzie się procesem tworzenia różnił od AC4, jedynie wtykami. Moim problemem jest fakt małej ilości czasu, który dzielę na forum, blog, sklep, komentarze itd., więc jeśli czas jest głównym kryterium, powinny znaleźć się alternatywne sposoby zdobycia takiego kabla, może lepszego, może gorszego.

@Jakub Łopatko Dziękuję za miłe słowa.

Możliwe, ze ja  bym się skusił kiedyś na taki kabel na wersję zbalansowaną, moje Fiio Q5 posiada wyjście zbalansowane, a również w przyszłości mam w planach chęć posiadania stacjonarnego toru o ile się uda, stąd kabel zbalansowany mógłby się również przydać, szczególnie, że według mnie NO mają pole do popisu i są podatne na zmiany w torze, bo to już zdążyłem zauważyć żonglując MOJO, Fiio Q5 i Mojo + Fiio Q5.

Prototyp AC3 zagrał mi jak kabel fabryczny AKG, ale z dokładnymi skrajami, lepszą sceną, lepszym wszystkim. Zakładam, że na LCD będzie to poziom przynajmniej Nordosta Blue Heaven. Na NH powinien się sprawdzić, ale czy na NO? Możliwe że też. O ile dobiorę mniej sztywny przewodnik niż jest teraz.

Posted (edited)

Na razie doświadczenie podpowiada mi, aby ogłoszenie przez jakiś czas wisiało na tablicy.

Jeśli nikt się nie zgłosi to poczekam aż Pan Jakub "złoży się do strzału" i oferuję się jako potencjalne źródło tych słuchawek do wypożyczenia.

Edited by Krzysztof Miś

2 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

ale czy na NO? Możliwe że też.

A dlaczego mogłoby się nie sprawdzić?

Witam kolegów, 

Też szukałem kabla do tych słuchawek za rozsądne pieniądze. Znalazłem coś takiego pododno pasuje do Nighthawk czyli analogiczne do NO też musi 140 zł za 3 metry z przesyłką . Wystarczy wpisać na amazonie NEW NEOMUSICIA Replacement Cable Compatible with Hifiman HE400S, HE-400I, HE-400i(2.5mm plug Version), HE560, HE-350, HE1000, HE1000 V2 Headphone 3.5mm / 6.35mm to Dual 2.5mm Jack Male Cord 3meter/9ft. Z jakością kabla  z kompletu już bym tak nie przesadzał że to już taki ewenement z najwyższej półki. Widać jaka jest cieniutka cześć wychodząca ze splitera a po drugie firma która robi kable nie umie zrobić poprawnego adaptera na duży jack! Ten adapter na duży jack nie gada z Bursonem Playmate nie ma opcji żeby go wsadzić w dziurkę od Bursona a co gorsze żadna inna przejściówka na duży jack nie pasuje do kabla z zestawu. Jak przyjdzie ten kabel to dam znać co i jak bo myślę właśnie ze jakość sygnału nie powinna się popsuć. Kabel od audioquest zdaje się że niby jest wypasiony ale to tylko gruba izolacja w której jest upchany jeszcze kabel od mikrofonu i tyle.. Oczywiście to moje zdanie nie chce tu wchodzic w dyskusję a myślę że może takie rozwiązanie komuś też się przyda. 

Edited by Tomaszbp
Literówki

Twoje zdanie jest niepoparte żadnymi porównaniami. Miałem dwa razy NHC i raz NO. Przetestowałem kilka kabli do 1000 zł za 150 cm i żaden z nich nie mógł się równać jakością z tym oryginalnym. Zawsze czegoś brakowało, lub było gorsze od oryginału. W tym przypadku albo jakość albo długość i cena kosztem jakości.

Ja wychodzę z założenia że kabel nie musi być drogi żeby grał dobrze. Wystarczy że jest przyzwoity. A może testowałes za drogie kable 😊? I te tańsze grają jak oryginał? Tego nie wiesz bo nie testowałes. Pozdrawiam

• Haha 1

Wiele osób mi to pisało, jesteś kolejna. Bardzo poważnie rozważałem kupno od nich kabla do Focal Elear. Muszę kiedyś sprawdzić ich kable. Długo kiedyś rozmawiałem z właścicielem marki, można powiedzieć ze doradzi tak żeby nie wcisnąć najdroższej opcji. Mimo wszystko 3 m kabel u Lavricables to spory wydatek, niezależnie od serii.

• Approved 1

Zgadza się a dla mnie kabel za 1000 zł to nie mój budżet. Jeśli się okaże że ten kabel który wskazalem w poprzednim poście zagra na 80 procent jak fabryczny to myślę że będzie to sensowny kompromis dla mnie. Ja nikogo nie namawiam do zakupu tylko dzielę się informacjami które sam znalazłem w sieci i jest to też jedną z opcji która dla kogoś może być pomocna. 

Z NO nie mam tak dużego doświadczenia jak z NHC. I jeśli chodzi o ten drugi model to ktoś naprawdę się postarał z doborem padów i kabla aby granie było spójne. Testowałem tańsze u droższe kable miedziane, hybrydowe i srebra i tylko te ostatnie dają zadowalające efekty. Także może lepiej się kierować materiałem, zawsze to jakaś wskazówka. Tyle ze samo srebro jest drogie, plus wtyki plus praca za zaplecenie, oplot, lutowanie. Jak tu oszczędzić?