Jump to content

Słuchawki zamknięte bezprzewodowe do 500 zł

Kruchy
 Share

Recommended Posts

Witam,

Poszukuje słuchawek bluetooth nausznych zamkniętych do słuchania muzyki lub audiobooków na siłowni, spacerze po mieście lub w busie(dobrze tłumiących dźwięk). Nie jestem audio mniakiem więc myślę, że bezprzewodowe słuchawki zaspokoją moje oczekiwania. Jednak nie chciałbym wydać tych 500zł w błoto, dlatego liczę na to, że ktoś z Was może mi doradzi. Upatrzyłem sobie model Philips SHB8850NC/00 - z tego co czytałem opinie (których za wiele nie ma) to dobrze tłumią dźwięk, mają parę bajerów takich jak mikrofon(przydał by się żeby bez problemów rozmawiać w czasie treningu lub spacerów), przyciski do odbierania rozmów oraz regulacji głośności oraz parowanie przez NFC, ale wspominają o przeciętnym brzmieniu  "Nie jest to dobry wybór dla osób ceniących naturalną i głęboką scenę dźwiękową". I teraz pytania do Was:

1. Czy jako zwykły użytkownik bez wygórowanych wymagań będę odczuwał to słabe brzmienie?

2. Może znacie jakąś alternatywę o podobnym kształcie i wyposażeniu w granicach 500 zł lub niżej?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

Cześć

Słuchawki o których napisałeś posiadają aktywny system redukcji szumów. Oznacza to nic innego jak to, że na słuchawkach jest mikrofon, który sobie nagrywa dźwięki otoczenia i słuchawki grają Ci te wszystkie dźwięki w przeciw-fazie. Tym samym te fale dźwiękowe w środku się na siebie nakładają (interferują) i wygłuszają się. Czyli to nie jest tak, że słuchawki Ci wygłuszają, tylko grają hałas odwrócony o 180 stopni po to, aby Ci go zagłuszyć. Mnie takie rozwiązanie nigdy nie przekonywało, wystarczy minimalnie podkręcić muzykę i w konstrukcji zamkniętej nic z zewnątrz nie słyszysz. Do tego słuchawki z takim systemem grają ciszej niż normalne. Możesz też znaleźć ludzi twierdzących, że ten system psuje również trochę jakość odbiorów, bo nie da się w 100% prawidłowo w czasie rzeczywistym usuwać dokładnie tego hałasu który znajduje się w muszlach. Ja polecam gorąco wziąć słuchawki bez systemu aktywnego wygłuszania szumu i z systemem i samemu posłuchać, abyś dokładnie słyszał o czym mowa, bo nawet jak nie jesteś wymagającym użytkownikiem, to mimo wszystko za 500zł sprzęt powinien ładnie grać. Skocz się do jakiegoś sklepu i posłuchaj, przykładowo ATH-MSR7 i ATH-MSR7NC. Te drugie posiadają właśnie ten system redukcji szumów.