Jump to content
Sign in to follow this  
Juniores

Oppo PM-3 są jeszcze w produkcji?

Recommended Posts

Czy Oppo PM-3 są jeszcze produkowane? Chciałem pożyczyć na odsłuchy, ale generalnie nie ma już ich do kupienia w sklepach w KRK (a i w necie słabo).

A może ktoś posiada i byłby skłonny podesłać na odsłuchy? Chciałem posłuchać tą legendarną średnicę.

@Juniores mój kolega w pracy chyba będzie je sprzedawał, jakbyś był zainteresowany to dopytam i na PM dam Ci bezpośrednio namiary. Jakkolwiek wysyłka na sam odsłuch nie wchodzi w grę.

@decees Dzięki, ale kupnem na razie nie jestem zainteresowany. Szczególnie jak ich nawet nie słyszałem :)

Znacznie tańszym odpowiednikiem PM3, jeśli nie są potrzebne słuchawki łatwe w napędzeniu i zamknięte, są K240 Monitor LP. Tyle że to 600-ohm z "tych" 600-ohmowych potworków.

@Jakub Łopatko A jak K240 monitor mają się do m220 pro? W recenzji widzę tylko porównania do DF-ów, odnośnie Monitorów jest tylko wzmianka, że to będzie "zupełnie inne granie".

Z recenzji Monitorów wynika, że potrzebują mocnego źródła, raczej po jasnej stronie, więc widzę tutaj Aune S6, będzie dobra synergia?

Bas na podobnym poziomie, średnica odwrócona proporcjami z sopranem: cieplej, więcej wokalu, muzykalnie i z powabem. Duża moc i chudsze systemy = dobra synergia. Z S6 dobrze się dogadywały. Strojenie ogólnie podobne do PM3, ale z lepszą sceną (bo półotwarte). Gdybyśmy o nich rozmawiali jakiś czas temu, to może byłaby szansa nawet na mój egzemplarz, który wyglądał tak:

7FNAYWT.jpg

Zdjęcie wrzucam post factum aby było wiadomo jak wygląda i nie pomylił się z nowszym K240 Studio.

Granie Oppo trzeba lubić. Bardzo specyficzne słuchawki. Usypiające, zwalniające muzykę, ciepłe z dużym rolloff na górze pasma. Średnica jednak referencyjna. Z bardzo jasnym zrodlem o dużej mocy miga zagrać przyjemnie.

Dlatego chciałbym posłuchać, żeby się przekonać o tym specyficznym graniu. Tak samo jak nighthawki/nightowle. Ale niestety (albo stety ;) ) za późno dopadła mnie audionerwoza i już ich nie produkują.

14 minut temu, Juniores napisał:

Dlatego chciałbym posłuchać, żeby się przekonać o tym specyficznym graniu. Tak samo jak nighthawki/nightowle. Ale niestety (albo stety ;) ) za późno dopadła mnie audionerwoza i już ich nie produkują.

Niestety, na szczęśćie słuchawki bardzo polurane w Polsce (sam miałem je dwukrotnie) i myślę, że szybko z rynku wtórnego nie znikną. Do obu par trzeba mieć ultra jasne źródło, przykładowo Dragonfy Red to absolutne minimum. Aune S16 bym polecał, również  z rynku wtórnego.

Mam Aune S6, więc podejrzewam, że też by dały radę, ale jednak nie mam tyle wolnej gotówki, żeby w ciemno kupować słuchawki za ponad 1k.

Teraz, Juniores napisał:

Mam Aune S6, więc podejrzewam, że też by dały radę, ale jednak nie mam tyle wolnej gotówki, żeby w ciemno kupować słuchawki za ponad 1k.

S6 z Oppo PM3 i NHC to granie akceptowalne, chociaż dla mnie wciąż było za ciemno i szukałem dalej. Natomiast wiem, że na S6 i NHC można swobodnie zakończyć poszukiwania audio (jeśli komuś siądzie taki sposób prezentacji).

Ostanią parę NHC sprzedałem poniżej tysiąca złotych i to na 18 miesięcznej gwarancji, ale na takie okazje to trzeba polować wręcz.

6 z Oppo PM3 i NHC to granie akceptowalne, chociaż dla mnie wciąż było za ciemno i szukałem dalej

I znalazłeś coś, czy poszedłeś w inną stronę?

2 minuty temu, Juniores napisał:

I znalazłeś coś, czy poszedłeś w inną stronę?

Długo szukałem Matrixa Quattro II, który miał być lekiem na całe zło. Nie udało się, więc poszedłem w inną stronę.

W dniu 21.05.2019 o 20:15, Jakub Łopatko napisał:

Gdybyśmy o nich rozmawiali jakiś czas temu, to może byłaby szansa nawet na mój egzemplarz

Znalazłem w archiwum portalu aukcyjnego, że były wystawione, ale jak widać ze wszystkim się spóźniam ;) Będę się rozglądał, może jeszcze gdzieś uda się dorwać bo bym sobie porównał bardziej średnicowe granie.

@Juniores O ich sprzedaży mówiłem często u nas na czacie na forum, więc była to wiadomość nie owiana tajemnicą :). Aukcja wisiała chyba kilka dni, po czym słuchawki zeszly. Nabywca wystawił mi pozytyw, więc chyba jest zadowolony. 

Stare AKG mają naprawdę dobrą średnicę i często są poszukiwane właśnie dla niej. Jest trochę modeli mających w tym zakresie potencjał, z K1000 na czele. Świetna średnica jest w K270 Studio, które mają na naszym forum swoją małą mafię. Bardzo dobra średnica była również w K500 EP, ale przede wszystkim K70 TV i podejrzewam, że w wielu modelach opartych na DKK40 byłaby ona świetnie prezentowana. Z modeli które posiadam i mam jakkolwiek wystawione na sprzedaż, chyba tylko K340 mogą naturalnością średnicy się wybijać, ale tylko dlatego, że bardzo długo dobierałem im nauszniki. Możliwe też, że jest to cecha tego konkretnego egzemplarza, jako że rewizji tego modelu było łącznie 5. Aktualnie są na odsłuchach u jednego z forumowiczów, więc gdyby je zwrócił, byłaby na nie szansa, ale biorąc pod uwagę próg ryzyka przy kupowaniu od obcych ludzi, K240 Monitor są znacznie bezpieczniejszym i przewidywalnym wyborem. 

We współczesnych modelach słuchawek i jeśli pieniądze nie grałyby roli, Audeze LCD-MX4 stawiałbym na 1 miejscu. Są najbliższe temu graniu, ze świetną i bliską średnicą, a także potężną ceną. 

Godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

O ich sprzedaży mówiłem często u nas na czacie na forum, więc była to wiadomość nie owiana tajemnicą

Pewnie tak, tylko ja się za późno zorientowałem, że chciałbym :) Generalnie stosunkowo niedawno wszedłem w temat słuchawek i odkrywam to, co już zaczyna przemijać ;)

Temat vintage ma swoje dobre i złe strony. To niestety zawsze słuchawki używane, które przychodzą w różnym stanie technicznym i wizualnym. Przykład z recenzji K270 Playback. Ale też przykład K270 Studio czy K1000, które dosłownie zmiatają z powierzchni planety sporą ilość słuchawek i to wcale nie tanich. K340 też mają swoje atuty, ich elektrety to wręcz oszustwo jak na tamte czasy w kontekście dynamików i powód, dla którego cenione są do dziś. 

Posted (edited)

@Juniores

Lubię Oppo na kabelkach z miedzi Perula na AK300/380 AMP (zwykły i balans) i LG V30. Dla mnie to dobre słuchawki. Może nie są uniwersalne czyli nie dla każdego. Na forum MP3store była o nich burzliwa dyskusja. Często zalecano do nich srebrne kable.

Niestety ekoskóra w nich ma po jakimś czasie tendencję do łuszczenia się. Pady można wymienić - koszt 100 zł, są już także na Aliexpress. Niestety pałąk to gorsza sprawa. Na serwisie zaśpiewali 950 zł z wysyłką do Niemiec. .

W podobny sposób szlag trafia pałąk PM-2.

Na Aliex są takie opaski na pałąk z włóczki - w domu spoko. Na ulicy tak sobie. 

W zasadzie mam obecnie problem - słuchawki nauszne na ulicę. Jak nie ma PM3 to brak mi pomysłów. Mam BD Aventho Wireless ale to inne granie lekko w stylu Tesli. Lubię je ale czasem chciałbym coś wokółusznego, też ładnego. I grającego cieplej. 

Edited by Lord Rayden
  • Thanks 2

https://pl.aliexpress.com/item/32981691084.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.29725c0fWwhYrT

Możemy zastosować takie rozwiązanie - lepiej wygląda niż włóczka (z neoprenu). Zrobione dla HD50 ale pasuje do Oppo PM-3.

Zamieszczam fotki czerwonych bo lepiej widać szczegóły rozwiązania.

Na AliEx jest sporo takich opasek do różnych słuchawek (do Oppo akurat nie ma) - AudioTechniki itp. Może można by dobrać jeszcze lepiej pasujące.

HTB1bJiybyLxK1Rjy0Ffq6zYdVXaR.jpg

HTB1DJKwbsTxK1Rjy0Fgq6yovpXa5.jpg