Jump to content

[2020-11-10] Nowy regulamin działu Ogłoszenia drobne (Komis)


Recommended Posts

Wraz z dniem 19.05.2019 wprowadzone zostały zmiany w zakresie funkcjonowania działu Ogłoszenia drobne.

https://forum.audiofanatyk.pl/forum/26-sprzedam/

Jest to o tyle istotna zmiana, że przywraca instytucję podbicia ogłoszenia i tym samym pozwoli zarówno na lepszą segregację ogłoszeń w ramach podziału na stare i nieaktywne (porządek w dziale), jak również umożliwi lepsze promowanie własnych ofert samym użytkownikom. Podbicie można wykonać teraz maksymalnie raz w tygodniu. Jeśli ogłoszenie zostało założone przykładowo w środę, najwcześniejsze podbicie można wykonać najwcześniej za tydzień tego samego dnia. Może być oczywiście wykonane później. Podbicie we wtorek z kolei będzie skutkowało karnym usunięciem takiego ogłoszenia, jako naruszającego zasady promowania ofert i nieuczciwej konkurencji względem innych ogłoszeń i wystawiających. Naturalnie nie prowadzimy również dyskusji w ogłoszeniu - pytania należy zadawać via PW, tak samo wyrażać tamtą drogą chęć zakupu. 

Aby nie wprowadzać niepotrzebnych komplikacji, limit nie obejmuje godzin założenia wątku. Jeśli ogłoszenie zostało założone przykładowo w środę o godz. 12:00, to podbicie może być wykonane o dowolnej godzinie, zarówno 10:00, jak i 12:01. 

Mam nadzieję, że zmiany zostaną przyjęte pozytywnie i sprawdzą się z korzyścią dla użytkowników tego działu.

 • Like 3
 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Z dniem 05.11.2020 obowiązuje nowy regulamin działu Komis. 

https://forum.audiofanatyk.pl/forum/26-sprzedam/

Najważniejsze zmiany:

 • uproszczone i skrócone zapisy
 • wyboldowane najważniejsze aspekty wystawiania ogłoszeń dla większej czytelności
 • wprowadzona możliwość własnoręcznego oznaczania ogłoszeń jako sprzedane (rozwiązane) z opcją cofania tejże operacji w razie potrzeby. 

Pozostałe regulacje (brak dyskusji, podbijanie raz w tygodniu itd.) pozostają bez zmian. Ogłoszenia oznaczone jako rozwiązane będą co jakiś czas samoczynnie archiwizowane, więc nie ma już potrzeby ich raportowania. Choć oczywiście nadal jest taka możliwość. 

 • Upvote 2
 • Approved 1
Link to post
Share on other sites

Z dniem 10.11.2020 zmieniony zostaje zapis o podbijaniu.

Od teraz podbijanie może odbywać się raz na tydzień kalendarzowy, bez limitu dni.

Cytat

6. Ogłoszenie można podbić raz w tygodniu kalendarzowym, bez wymogu odstępu określonej ilości dni. Podbicia lub ogłoszenia łamiące 1-tygodniowe ograniczenie mogą zostać usunięte bez wcześniejszej informacji oraz zakończyć się wpisem w panelu ostrzeżeń.

 

Przykład:

RF49CHQ.jpg

Mimo założenia ogłoszenia w niedzielę 8/11, podbicie jest możliwe już w poniedziałek 9/11, bo jest to już następny tydzień. Wtedy najwcześniejsze podbicie jest możliwe 16/11 i później. Tygodnie pominięte nie kumulują się. 

Jest to ukłon w stronę użytkowników mających problem z liczeniem do siedmiu oraz z nawykami wyniesionymi z innych forów i komisów.

Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

5. Nie dyskutujemy w ogłoszeniach. Sprzedaży, zakupów oraz pytań co do sprzedawanego produktu i jego dostępności dokonuje się za pośrednictwem Prywatnych Wiadomości bezpośrednio między użytkownikami.

Dlaczego nie?

Edited by jacmiszcz92
Link to post
Share on other sites

Ponieważ:

 1. jakakolwiek dyskusja automatycznie podbija ogłoszenie na samą górę listy ogłoszeń.
 2. ogłoszenia nieaktualne są archiwizowane wraz z całą znajdującą się tam dyskusją, obojętnie czy merytoryczną czy nie. Od dyskusji są regularne wątki na forum, co do zasady.
 3. od rozmowy z wystawiającym są prywatne wiadomości. Chyba że ktoś lubi numery kont i dane teleadresowe wrzucać na publiczne forum :).

Co prawda nie u nas, ale zdarzały się przypadki na innych forach że dyskusja była sztucznie wywoływana przez znajomych wystawiającego, aby w ten sposób podbić je na górę listy. Na innym forum obserwuję też regularnie wojnę na ceny i wrzucanie sobie wzajemnie kontrofert, próbując w ten sposób regulować rynek wtórny na czyjąś korzyść bądź niekorzyść. Ceny w ogłoszeniach są natomiast czysto uznaniowe i tak samo możliwość skorzystania z danej oferty bądź nie. Na tamtym forum albo użytkownicy nie są w stanie tego zaakceptować, albo robią to bardzo celowo. Dlatego dyskusja jest profilaktycznie wyłączona regulaminowo, powodowałaby tylko niepotrzebny bałagan i okazje do nadużyć. 

 • Confused 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...