Jump to content
Sign in to follow this  
Metatron

Beyerdynamic dt 990 + DragonFly black

Recommended Posts

Cześć, 

Czy DragonFly black będzie wystarczający dla beyerdynamic dt 990 edition 600 ohm, czy lepiej wybrać wersję 250 ohm. Wierzę, że 250 ohm spokojnie można, ale nie wiem czy 600 ohm też sobie poradzi, czy nie.

W przyszłości może kupię aune t1, ale narazie wybieram DragonFly black. 

Pozdrawiam 

Nie brałbym wersji 600 ohm w ogóle pod uwagę, 250 lub 32 ohm z racji tego że nie ma tu żadnych istotnych różnic w dźwięku, a poza tym i co najbardziej istotne, wersja 600 jest mocno nie praktyczna :)

• Like 1

Posted (edited)

Nic z tego nie rozumiem, ale tak zrobię, zostanę przy 250 ohm, dzięki za pomoc.

Od razu spytam się czy jest różnica między przejściówką Dragon Tail Android,  a innymi tanimi?

Edited by Metatron

Posted (edited)

Zależy jaka to przyszłość ten Aune T1. Bo jeśli miesiąc czy dwa, to chyba lepiej wziąć wersje 600. Było wiele sporów o to, która wersja gra lepiej i podobnież ta 600 Ohm. Gdzie się nie przeczyta, to czyta się o wyższości wersji 600 Ohm jednak, aby wydobyć pełnie możliwości, potrzeba również mocniejszego wzmacniacza. Ale to jak zwykle  bywa, trzeba by przetestować to na własnych uszach. A jeśli to odległa przyszłość z T1, to chyba nie ma co się szczypać. Wszystko zależy kiedy planujesz zakup T1

Na pewno cena, Dragon Tail jest sztywny i mało komfortowy w użytku. Chociaż telefon plus powpinane milion rzeczy w telefon samo w sobie sprawia, że o komforcie można zapomnieć. Ale jeśli musiałbyś wydawać pieniądze na Dragon Tail z bólem serca i przez resztę miesiąca jeść zupki chińskie i mieszkać w kartonie pod mostem, to nie warto. 

Jeśli nie żałujesz gotówki to sam Dragon jest okej, dobrze wykonany i nie ma uczucia, że zaraz się rozleci.Porządny kawałek przejściówki.

Ale różnic w jakości brzmienia aż tak bym się nie doszukiwał. Mam wrażenie, że kable USB są najmniej podatne na zmiany i dopiero !! MOŻE !!konstrukcje jak ifi gemini z rozdzielonym kablem od sygnału i zasilania może mieć jakieś znaczenie. Ale w niskim budżecie to i tak większego znaczenia nie będzie miało oczywiście bez popadania w skrajności typu chińska przejściówka za 10gr.

Edited by Nehero
  • Like 1

17 godzin temu, Metatron napisał:

Dragon Tail Android

Nie ma.

W większości chodzi mi o jakość brzmienia. Jeśli nie odczuje różnicy , w takim razie wyjaśnione.

Dzięki za pomoc.

Posted (edited)

W jakości brzmienia raczej nie odczujesz różnicy, jedynie w czystości i jakości połączenia, lepszej jakości kabel i gniazdo. Mam DragonTail, a najpierw kupiłem kilka tanich przejściówek po 5-10-20 zł. Jednak z każdą coś było nie tak, przerywanie, zakłócenia. Z DragonTail nie mam problemów, lepiej się używa. Nie jest sztywna, bardziej elastyczna w porównaniu do przejściówki OTG firmy Hama. Sztywny i grubszy jest DragonTail na zwykłe USB do laptopa, który też mam.

20190521_103957.thumb.jpg.40695db9fe337d63f7d6528687ebbf47.jpg

Edited by Bernie

Mega paka,  hehe.

Po co dragon Tail pod laptopa, bo nie ogarniam.

Swoją drogą jakich słuchawek używasz pod DragonFly red?

Dlatego lepiej kupić jedną a dobrą, przynajmniej jakościowo.

DragonTail chociażby po to, żeby nie wyłamać gniazda USB w laptopie.

Słuchawek z Redem używam różnych, prawie wszystkich wpisanych w moim profilu, między innymi Nighthawk Carbon, AKG K270 Studio. Ale od kiedy mam LG V30, Reda głównie podłączam do laptopa.

9 godzin temu, Bernie napisał:

Jednak z każdą coś było nie tak, przerywanie, zakłócenia.

Gdzie ty kupowałeś te przejściówki? Bo ja trochę tego mam choćby z telefonów i żadna nie przerywa.

45 minut temu, Rafacio napisał:

Gdzie ty kupowałeś te przejściówki? Bo ja trochę tego mam choćby z telefonów i żadna nie przerywa.

W różnych marketach i punktach z telefonami, ale też sklepach typu MM. To są tanie przejściówki (ok. 5, 10, 12 zł), ale np. firmy Hama jak widać na zdjęciu była droższa. Chyba ta za prawie 35 zł. https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-microusb-otg-hama-15cm-001738920000  Widać te twoje są lepsze,  bezproblemowe, jak wszystko, jak zawsze. 

9 godzin temu, Bernie napisał:

bezproblemowe, jak wszystko, jak zawsze. 

Przeważnie tak jest.

Jak odróżnić słuchawki beyerdynamic 250  edition od 32 edition?

Niby mam wersję 250 ohm, ale normalnie grają mi z samego telefonu i zastanawiam się czy to na pewno 250 ohm. 

Impedancja to tylko jeden z parametrów opisujący trudność w napędzeniu. Jest jeszcze skuteczność. 600 Ohm DT990 jest znacznie łatwiej napędzić niż stare 600 Ohm AKG. Tak samo 250 Ohm DT990 są wielokrotnie łatwiejsze w napędzeniu niż 120 Ohm AKG K1000. Czemu? Właśnie temu.

Nie ma, ale grają minimalnie ciszej od akg k612 pro, więc chyba wszystko jest w porządku.