Jump to content
Sign in to follow this  
raulendymion

Seriale, które Wam się podobały

Recommended Posts

Posted (edited)

Zaczynam wątek o ulubionych serialach, które Wam się (ostatnio) podobały. Dla mnie ostatnio:
-  "The Looming Tower" o rozgrywkach pomiędzy FBI i CIA tuż przed zamachami w 2001 roku
- "Chernobyl"
- "Counterpart" (Odpowiednik) o świecie równoległym do naszego, J.K. Simmons w doskonałej roli
- "Moscow Noir" - moskiewska mafia lat 90-tych
- "Narcos: Mexico"

Piszcie swoje typy.

Edited by raulendymion

-Miłość, śmierć + Roboty, bardzo fajne animacje. Trochę mindfucków, trochę prostej rozwałki i ciekawych wydarzeń niekoniecznie realnych. 

-Nawiedzony dom na wzgórzu, bardzo dobrze nakręcony serial, trochę trzyma w napięciu, ciekawe pierwsze odcinki. Potem byly momenty "WTF" aczkolwiek moim zdaniem produkcja udana. 

-Dark, wydaje mi się że lepszy niż Stranger Things, ciekawy scenariusz, niemieckie dialogi nadają ciekawego klimatu. 

-Punisher, głównego bohatera bardzo nie lubiłem za rolę w TWD natomiast tutaj bardzo polubiłem jego nieprzyjemna gębe :D

Pewnie jest jeszcze kilka ale te tak na szybko przeglądając Netflixa. 

Lexx. Od drugiego sezonu bo pierwszy jak na mój gust jest zbyt retro.

• Like 1

polecę klasykami: The Wire i The Office (US) to chyba najlepsze co spotkało telewizję.

Dodatkowo nieco mniej znany The Leftovers, najbardziej emocjonalne dzieło jakie widziałem, łącznie z filmami. Majstersztyk

• Like 4

Oj tak dużo tego było w ostatnim czasie, że ciężko wymienić:

- Breaking Bed

- Opowieść Podręcznej

- The Dark

- Kompania Braci

- Peaky Blinders

- Dom z papieru

- Black Mirror

- The Crown

- Synowie Anarchii

• Like 1

7 godzin temu, Miquet napisał:

Lexx. Od drugiego sezonu bo pierwszy jak na mój gust jest zbyt retro.

O rany, przypomniałem sobie jak to oglądałem na Pro7 w wersji niemieckiej. Pokręcony, ale znakomity serial.

Oglądam bardzo mało i bardzo rzadko, ale podobał mi się Westworld (pierwszy sezon, drugiego nie widziałem) oraz Parks and Recreation. 

Posted (edited)

Z moich ulubionych to jeszcze:
- The Expanse
- ST DS9 - jedyny StarTrek, który mi leżał, z niezłą fabułą od 4 sezonu
- duńskie Forbrydelsen i Borgen
- Bron/Broen i jego amerykański remake The Bridge
- Rzym

Edited by raulendymion
  • Like 2

7 godzin temu, bachankas napisał:

Oglądam bardzo mało i bardzo rzadko, ale podobał mi się Westworld (pierwszy sezon, drugiego nie widziałem) oraz Parks and Recreation. 

Drugi niestety już jest taki sobie, trochę przekombinowany. Nie jarałem się tak jak pierwszym sezonem ale też nie jest najgorzej. 

Trzeba przyznać, że Czarnobyl pozamiatał...dawno nie było takiego serialu i tylko 5 odc. Na kolejne odcinki czekałem bardziej niż GOT.

• Like 2

Posted (edited)

Prawda, nie wiem gdzie to kręcili, ale realizm kadrów jest niesamowity. Zwłaszcza zalane korytarze elektrowni w ciemnościach.

Edited by raulendymion

2 minuty temu, raulendymion napisał:

Prawda, nie wiem gdzie to kręcili, ale realizm kadrów jest niesamowity.

Kręcony był na Litwie, reżyserem jest Szwed, aktorzy i produkcja USA.

W dniu 22.05.2019 o 14:53, Palpatine napisał:

Kręcony był na Litwie, reżyserem jest Szwed, aktorzy i produkcja USA.

Właśnie ci aktorzy mi niby pasują a niby nie. 

Z jednej strony dobór twarzy idealny do tych radzieckich klimatów a z drugiej strony brakuje mi tam rosyjskiego/ukraińskiego języka który dodatkowo dodał by jeszcze większego klimatu tak jak wygląda to w serialu Dark (kto nie oglądał to polecam nadrobić). 

Posted (edited)

To prawda, jedyną wadą serialu jest brak języka rosyjskiego. Immersja była by wtedy 100/100.

Jeśli lubicie klimaty political fiction to polecam Pamiętnik Podręcznej. Niesamowicie przedstawiony świat, do którego Nam jest coraz bliżej. 

Edited by Palpatine

Mogę polecić jeszcze ze skandynawskich:
- Rita - o nauczycielce w duńskiej szkole
- Mammon - polska wersja Pakt - serial o machinacjach finansowych
- Prawdziwi - angielska wersja Humans - serial s-f o sztucznej inteligencji.

Posted (edited)

U mnie :

- Chicago PD

- 911

- The Rookie

- Zaprzysiężeni

- Seal Team

- Punisher

- Burżuj (Mazhor) rosyjski kryminalny

starsze :

- ST DS9

- ST Enterprise i Voyager

- Rookie Blue

- ER (Ostry dyżur)

- Strafbat (rosyjski wojenny)

Edited by Lord Rayden

W dniu 24.05.2019 o 08:19, Palpatine napisał:

Jeśli lubicie klimaty political fiction to polecam Pamiętnik Podręcznej. Niesamowicie przedstawiony świat, do którego Nam jest coraz bliżej. 

Dosyć podobna sytuacja co II wojna światowa i obozy zagłady, tylko w wydaniu przyszłościowym i z innego powodu, bo jak z opisu czytam, to jest duże podobieństwo właśnie do niektórych sytuacji z II wojny światowej.

Sądzę również, że nie tyle taki świat jest coraz bliżej, a już się to dzieje. Organizacji rasistowskich czy podobnych nie brakuje, slumsy już są przejawem upadku społeczeństwa na tych terenach. Wolność? Tylko z pozoru, "niby wolność, ale ..." i to " ale " świadczy o tym, że jest ale nie do końca.

Technologia, która zmienia świat na stałe. Cała idea buntu maszyn? Może nie w takiej wersji jak w filmach, ale wystarczy utrata energii elektrycznej, i wszystko się posypie, bo większość nie umie bez tego żyć, nie ze swojej winy tylko takie czasy. Ale dajmy urządzeniom inteligencje i samo-uczenie się i udoskonalanie, to wystarczy żeby coś nawaliło i katastrofa na skale globalną gotowa. Postęp technologiczny idzie w takim tempie, że ludzie nie potrafią nadążyć nad zapanowaniem nad nowymi rzeczami.

Klęska ekologiczna? Cały czas dążymy do niej, z jednej strony psujemy cały ekosystem i planetę, z drugiej strony próbujemy naprawić, lecz sądzę, że ludzie nie mają takiej wiedzy i mocy, że naprawić to co zniszczyli. Jedynie Ziemia sama mogłaby naprawić to, ale ludzie musieliby z niej zniknąć na setki, tysiące lat i możliwe, że po takim czasie ujrzelibyśmy Ziemię z dawnych czasów, bujna  roślinność, duża różnorodność gatunków zwierząt i tak dalej.

Teraz wystarczyłoby zadać pytanie, jaki był sens tego, aby Ziemia i ludzie powstali podczas wielkiego wybuchu, jaki jest cel egzystencji ludzi, bo na ten moment to tylko totalna destrukcja i anihilacja wszystkiego dookoła. A może to jest jeszcze większa machina niż się nam wydaje.

Bo teraz kolejne pytanie jesteśmy my sobie teraz tutaj, kiedyś dawno dawno temu był wielki wybuch, a co było jeszcze przedtem? Gdzie jest ten punkt 0 jak 0 stopni kelwina czyli najniższa możliwa temperatura istniejąca , gdzie był początek początków wszystkiego.

Ale świat działa tak, że nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swój ustalony porządek, a sam wszechświat został nadzwyczajnie uformowany tak, aby wszystko miało ręce i nogi.

DZIWNY JEST TEN ŚWIAT