Jump to content
Sign in to follow this  
Mateusz98

Słuchawki do 500zł. (+ ew. źródło do 100zł.)

Recommended Posts

Cena: do 500zł. (+/- 50zł.)

Typ szukanych słuchawek: zamknięte, mikrofon zbędny

Posiadane źródło dźwięku: układ zintegrowany w PC, ale jeżeli warto będzie zakupić jakiś wzmacniacz czy coś takiego to jakąś pierdółkę do 100zł. mogę kupić :)

Preferowana tonalność docelowa: w miarę wyrównana, ale z wyróżniającym się głębokim basem

Gatunki muzyczne: słucham tak naprawdę wszystkiego od metalu aż po muzykę elektroniczną

Dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: ISK HD9999 zakupiłem 3 dni temu przez internet, ale okazało się to błędem bo o ile dźwiękowo i basowo jest wszystko okej (bas mógłby być głębszy i mogłoby go być troszeczkę więcej) to izolacja leży, a to ważna cecha której wymagam od słuchawek dlatego zdecydowałem się na zwrot i zakup czegoś lepszego, nie chcę kolejnej frustracji dlatego wolę dołożyć więcej $ 😉

Sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu: brak, nie wiem kompletnie jak szukać wg moich kryteriów, zbyt dużo do wyboru tych słuchawek teraz :D

Liczę na waszą pomoc, bo każde użycie ISK HD9999 wiążę się teraz z frustracją że wydałem prawie 3 stówy na coś co mnie tylko irytuje tą izolacją, a raczej jej brakiem. Wygoda użytkowania mega jeżeli chodzi o to jak słuchawki układają się na głowie, ale już byłbym skory wytrzymywać jakiś większy ucisk jeżeli miałoby to pozytywnie wpłynąć na izolację. Długo używałem słuchawek dokanałowych (różnych) i wiem że ciężko (?) będzie znaleźć coś co ma porównywalną izolację od otoczenia, a zarazem zachowuje jakość dźwięku i komfort. Z góry dzięki za każdą odpowiedź. ;)

Właśnie często widziałem że przewijała się ta nazwa w polecanych słuchawkach, porównywali ISK z tym modelem. Dźwięk ponoć lepszy, bas tak jak mówisz ponoć głębszy, tylko brak odpowiedzi na pytanie dotyczące izolacji. Wiem, że ciężko poziomem izolacji dorównać dokanałowym słuchawkom, ale chciałbym chociaż coś co nie będzie za nadto odbiegało od tego poziomu, bo nie ukrywam przyzwyczaiłem się już do tej wygody że ja nie słyszę nic oprócz tego co chcę, a inni nie słyszą tego co ja nawet jak stoją pół metra obok mnie, super sprawa. :D

A co sądzisz o tym modelu - Sony MDR7506?

Te Soniacze to studyjne bardziej słuchawki, mocnego basu tam raczej nie uświadczysz. Izolacyjnie też tak sobie. Musisz szukać słuchawek z dużymi muszlami i padami najlepiej. Może Soundmagic HP100 albo Brainwavz HM5? Tylko nadal musiałbyś sprawdzić je w sklepie albo zamówić i przetestować w ciągu 14 dni.