Jump to content
Sign in to follow this  
dot87

Isk HP2011 czy hyperx Cloud Core czy Snab overtone hs42m?

Recommended Posts

Witam.

Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem częstym gościem strony audiofanatyka i większość moich słuchawkowych zakupów została poczyniona po długim zastanowieniu i lekturze działu polecanych. I tak w swojej słuchawkowej kolekcji mam już:

Philipsy shp 2000 ( dźwięk cieplutki, teraz wydaje mi się nawet że ciut za bardzo, dość duża wygoda użytkowania dla mnie),  maxelle retro DJ (dźwiękowo wydaje mi się że lepiej niż philipsy, ciut jaśniej, z kolei jako że są to słuchawki wokół uszne a nie nauszne wygoda jest sporo mniejsza),  ISK HP580 (tu już dźwiękowo jak dla mnie sporo lepiej, scena też większa, pady ciut niewygodne ale dopiero przy dłuższym użytkowaniu, niestety ich charakterystyka czyli konstrukcja półotwarta trochę ogranicza mi ilość odsłuchów na nich).

Teraz szukam co by tu jeszcze zmienić, czego jeszcze spróbować żeby sobie polepszyć:) teraz już bardziej wiem czego chcę także raczej rozważam słuchawki o płaskiej (lub zbliżonej do płaskiej) charakterystyce brzmienia. Budżet: ok 130-140 zł.

Główni moi kandydaci (bazując na opisie że strony) to:

ISK HP2011- nowe kosztują 129 zł także cena dobra, z tego co wyczytałem w recenzji brzmienie bardzo płaskie, z bardzo dobrym sopranem. Możliwe że to jest właśnie to czego szukam przy zachowaniu sporej wygody użytkowania.

Hyperx Cloud Core- do kupienia używane za ok 80 zł. Z tego co udało mi się wyczytać to brzmienie delikatnie V ale tylko delikatnie także może to też jest propozycja warta uwagi, szczególnie że, ze względu na to że z założenia to słuchawki gamingowe, możliwe że komfort będzie na lepszym poziomie. Tu jednak rodzi się pytanie: większość odsłuchów realizuję na vintage'owym wzmacniaczu stereo (Luxman L-210) i obawiam się czy z uwagi na obecność mikrofonu i wejście Jack z dodatkowym pinem (o ile taki jest w tych słuchawkach) mogą one nie zagrać.

Snab overtone hs42m- również na liście polecanych. Charakterystyka brzmienia też raczej płaska, może ciut bardziej basowe i cieplejsze od ISK'ow. Na plus na pewno wymienny przewód jack (w wypadku ewentualnego uszkodzenia wymiana jest bezproblemowa). Podobają mi się też materiałowe nausznice. Możliwe że przez to będą wygodniejsze (na przykładzie Philips shp 2000 które też mają materiałowe nausznice muszę stwierdzić że chyba mi takie odpowiadają).

Także takie mam alternatywy. Zaznaczam że wszystkie moje brzmieniowo-ergonomiczne rozważania są oparte jedynie na podstawie recenzji ze strony audiofanatyka i nie mam możliwości przymierzenia/sprawdzenia słuchawek.

Mam nadzieję że ktoś coś doradzi. Może posiada wszystkie te słuchawki w swojej kolekcji? (Może sam Pan Jakub coś doradzi?)

Przepraszam za trochę przydługi wpis, mam nadzieję że ktoś przez niego przebranie i coś doradzi:)

Pozdrawiam,

Piotr

Co do HyperX to powinny raczej mieć 2 oddzielne jacki bo Core to okrojona z akcesoriów wersja pełnych Cloudów ale... przeważnie zgadzam się z Panem Jakubem co do opinii o słuchawkach to w tym przypadku nie mam pojęcia jak testowane były te słuchawki i na czym, bo nijak nie mogę ich określić liniowymi. Mam AKG K702 i K612PRO z odblokowanymi bass portami, AKG K240MKII, Sundary i jeszcze inne słuchawki i żadne z nich nie mają tyle basu co Hypery, średnica taka sobie i dobrze brzmi tylko na średnicowo grających torach. Słuchawki za tą cenę ok - do gier, filmów i nawet do muzyki ale to IMO mocna V-ka.

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawa analiza. Nie wiem czy bym chciał mocna V.  Raczej bym się skłaniał tu bardziej splaszczonemu brzmieniu z potencjalnie nawet ciut lepsza górą z uwagi na to ze Luxman gra raczej ciepłym brzmieniem a muzyki też raczej słucham z winyla.

57 minut temu, sirkszak napisał:

to w tym przypadku nie mam pojęcia jak testowane były te słuchawki i na czym, bo nijak nie mogę ich określić liniowymi.

Jeśli mowa o ISK HP2011, to sprzęt i metodologia są zawsze listowane bezpośrednio w recenzji w formie osobnego akapitu, najczęściej z linkiem do osobnego modus operandi na ten temat. Dodatkowo słuchawki posiadają pomiary akustyczne, na których widać charakter danej pary i co samo z siebie wyklucza błędne oceny na zasadzie "gorszego dnia". Aczkolwiek tylko te słuchawki opisałem w taki sposób. HS42M - tutaj odsyłam do recenzji, w której absolutnie w żaden sposób nie opisałem ich jako płaską charakterystykę. Nie wiem skąd autor wątku doszedł do takich wniosków. Nie są jednak one moimi :) 

Posted (edited)

Akurat pisałem o HyperX :) a z nich nie ma chyba pełnej recenzji i jak podkreślam - wyłącznie moim zdaniem - to jednak mocniejsza V-ka niż wynika z ich opisów ale może moja opinia wynika z braku odpowiedniego do nich toru.

A wracając do tematu to w nieco wyższym zakresie cenowym rozważałbym AKG K240 - półotwarte ale za mocno nie przeciekają a można je złowić w bardzo dobrych cenach - np. Studio za około 220zł czy MKII za około 270zł

Edited by sirkszak

Proszę mieć zawsze na uwadze jednak też percepcję, bo tego nie pominiemy. Ostatnio dowiedziałem się, że K240 "prawie nie mają basu", więc wiele jednak zależy wciąż od oceniającego i niekoniecznie musi rozsądzać za byciem w słuszności lub błędzie :). Jeśli HXC odbiera Pan jako bardziej podkreśloną V-kę niż ja, to zapewniam, że absolutnie nie mam z tym żadnego problemu i wcale nie musi to być wina Pana sprzętu.

Posted (edited)

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Czytałem Pana recenzję Snabow (nawet kilkukrotnie chyba) i faktycznie "płaska" to może niefortunne sformułowanie przeze mnie użyte. Może bardziej by pasowało określenie neutralne z jednak trochę podkreślonym basem? W każdym bądź razie za niefortunne stwierdzenie przepraszam.

Co do percepcji to wiadomo że każdy słyszy inaczej i dobór słuchawek jak i źródła dźwięku to bardzo indywidualna kwestia. Niemniej jednak póki co z tego co mi się wydaje to mam dość zbliżone odczucia do Pańskich w kwestii tych słuchawek których używałem a Pan recenzował.

Dziękuję za propozycję AKG. Nawet z ciekawości przeglądałem pobieżnie ich oferty. Niemniej jednak na tą chwilę muszę niestety ograniczyć się do budżetu. Poza tym poszukuję raczej słuchawek zamkniętych. Szczególnie że dość mocno kusza mnie słuchawki wymienione w temacie jako budżetowe opcje na dość dobre słuchanie.

Edited by dot87

Nic nie szkodzi, nic się nie stało.

Przy tak ograniczonym budżecie naprawdę ciężko będzie mi faktycznie coś doradzić. Wszystko to co jest tu wymienione to słuchawki bardzo budżetowe, podczas gdy w moim przypadku słuchawkami faktycznie używanymi w codziennym cyklu odsłuchowym są najniżej ciężko zmodyfikowane M220 Black. Oczywiście w recenzjach przyjmuję odpowiednią dla nich perspektywę, ale poza recenzjami, gdy sprzętu fizycznie już nie posiadam i to od długiego czasu, bardzo trudno jest się na potrzeby porad na forum momentalnie zresetować. Niemniej moim zdaniem powinien Pan uderzać przede wszystkim w JVC RX700. Jedynie pady są tam ze zwykłej ceratki, ale brzmienie, wygoda i zamkniętość - to wszystko powinno spełniać wymagania.

Posted (edited)

Ok. Dziękuję bardzo za poradę Panie Jakubie, szczególnie że JVC mieszczą się w budżecie. Powiem szczerze że do tej pory ich nie rozważałem bo po prostu myślałem się są droższe. Chyba się na nie właśnie zdecyduję mimo, z tego co wygląda, ciut cieplejszej charakterystyki

Edited by dot87