Jump to content
Sign in to follow this  
niepiotr

czy warto wymienić akg k612pro?

Recommended Posts

Posted (edited)

Hej, dziś padła mi lewa słuchawka w akg k612 pro. Mam 2 opcje: 1. wymienić kabel 2. kupić coś nowego do ~1k zł. Czy w tej cenie są jakieś słuchawki które faktycznie polepszą doznania dźwiękowe w porównaniu do tych? Warunki konieczne to aby były otwarte i lekkie. Opłaca się wyłożyć tyle kasy czy lepiej cieszyć się lekko zboostowanym dźwiękiem dzięki wymianie kabla? Nie znam się zbytnio, gdyż w swoim życiu miałem tylko koss ur 40 i właśnie te akg.

Karta dźwiękowa aim sc808.

Edited by niepiotr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli padł przetwornik, to nie sądzę, żeby wymiana kabla go naprawiła, a jeśli to tylko kabel, to wymienić.

A co rozumiesz poprzez lepsze doznania dźwiękowe? Bo nikt tutaj nie jest wróżką i ciężko takim osobom domyślać się, co będzie dla Cb lepsze, więc warto byłoby doprecyzować tutaj. 

Czy opłaca się? To już indywidualna kwestia każdego konsumenta. Są osoby dla których maksimum doznań to są słuchawki dołączane do telefonu lub jakieś tanie za 100 zł i wszystko ponad to, to już nie opłacalne.

A są osoby dla których to nie ma znaczenia ile wydadzą i każda cena nawet ta z pięcioma zerami koło jedynki będzie opłacalna, byle otrzymali to czego szukają. Więc ciężko stwierdzić za kogoś czy kupno słuchawek XYZ jest opłacalne dla tej osoby. Bo to nie komputer, gdzie jest powiedziane, że procesor A jest lepszy od procesora B, a karta graficzna B jest lepsza od karty graficznej A. Tu można mówić o opłacalności za kogoś, bo tu są cyferki mówiące, że coś jest lepsze od czegoś. 

W audio nie ma cyferek, a jak się domyślasz zapewne, to jest słuch, który ocenia czy dany sprzęt jest dobry czy nie, a co za tym idzie czy dołożenie do innego sprzętu jest do przyjęcia dla naszego konta bankowego.

Jeśli dźwięk obecnych słuchawek Ci odpowiadał i nie widziałeś potrzeby wymiany, to może warto spróbować naprawić słuchawki, czy to u kogoś prywatnie kto się zajmuje lub do producenta lub serwisu producenta.

A jeśli jednak chcesz zmienić słuchawki to:

Zacząłbym od napisania co chciałbyś, aby przyszłe słuchawki miały mieć lepszego/innego od K612, bo inaczej to wróżenie z kuli.  Również możesz przejrzeć artykuły, które mogą Ci rzucić światło na niejasne rzeczy: https://www.audiofanatyk.pl/category/articles/ oraz listę polecanych słuchawek https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z AIM 808 świetnie grały HD650 oraz AKG K712Pro /7XX - AKG będą bezpieczniejszym wyborem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...