Jump to content

Recommended Posts

witam,

lepiej wybrac Lg v30 czy kupic Ibasso dx200 amp1? slucham muzyki klasycznej, uwielbiam wokal w rocku. moje sluchawki to final sonorus vi.

Posted (edited)

Witaj,

teoretycznie VI powinno się parować z czymś cieplejszym, oba wymienione przez Ciebie urzączenia są na ESS, także może być za ostro. Jesli iBasso to bardziej DX150 z odpowiednio dobranym ampem (być może stockowy wystarczy, zawsze zostaje pole do manewru i eksperymentów).

Edited by decees

5 godzin temu, decees napisał:

Witaj,

teoretycznie VI powinno się parować z czymś cieplejszym, oba wymienione przez Ciebie urzączenia są na ESS, także może być za ostro. Jesli iBasso to bardziej DX150 z odpowiednio dobranym ampem (być może stockowy wystarczy, zawsze zostaje pole do manewru i eksperymentów).

rozumiem. jaki DAP bylby dobrym partnerem na VI?

W zasadzie wszystkie modele na AKMach mają szansę na synergię, w zależności od zasobności portfela i zapotrzebowania na funkcjonalność od Shanlingów poprzez iBasso na A&K skończywszy - ale może ktoś się wypowie kto miał je na własność, a są tu tacy co mięli więcej niż jeden raz ;) @Noah na ten przykład.

Wszystko poniżej 1 ohm na wyjściu . Red is not bad 

W DAPach raczej ta wartość jest uwzględniana, RED z tego co wiem ma 1,6ohm i takie połączenie to raczej dla nas, Treble Head'ów :D 

Red ma 0,6 jeśli się nie mylę . W dapach potrafi być dużo powyżej średniej . Z dx120 gra fajnie i redem tez 

LG można już kupić w połowie ceny tego iBasso. No i niewątpliwą zaletą jest to, że można także z niego zadzwonić. Mój głos na koreańszczyznę.

• Like 1

Posted (edited)

@raulendymion pewnie nie spodobała ci się implementacja ak4490 od ibasso, ale nie ma mowy, żeby ten grajek i v30 były na tym samym poziomie. V30 to konkurencja dla dapów z niskiej półki, gdzie masz wszystko zintegrowane ze sobą w jedną kostkę. Takie doradzanie to bezsensu.

Edited by nsk
  • Like 1

iBasso to się skończyło na DX90 według mnie. Potem nic dobrego nie było. Prawda, nie lubię dźwięku AK, jest dla mnie mdły i przesłodzony. A w pytaniu było LG V30 czy inne, toteż oddałem swój głos na V30. Jak ktoś uważa, że to bez sensu - pominę dalszy komentarz.

Nic się nie skończyło tylko, że z cenami poszli do góry, ale z wiedzą nie. Głównym problemem z ak4490 jest opamp, który zaszyto na i/v w środku. Da się to pominąć, ale ta wiedza najwyraźniej przerasta wszystkich producentów dapów.

Ale DX200 jest na Sabre. Brzmienie DX200 nie jest przesłodzone, jest bardziej techniczne, analityczne, ogólnie gra według mnie lepiej od DX90, bardziej detalicznie i dynamicznie. Słuchałem DX200 z tym AMP1 już dawno temu, ale pamiętam, że robi wrażenie. Tylko to ciężka nieporęczna cegła i mnie zniechęcił niedopracowany interfejs (wtedy jeszcze się zawieszał, być może potem poprawili).

LG V30 z kolei najlepiej gra w trybie 50 ohm. Nie słuchałem Sonorous VI, ale one mają 8 ohm, żeby uruchomić ten tryb trzeba będzie stosować przejściówkę.

Pytanie czemu akurat LG V30 i DX200 do tych Sonorousów?  Z ich recenzji wynika, że trzeba szukać do nich bardziej "urządzeń mniej lub bardziej ciepłych, scenicznych, z niską impedancją wyjściową i bardzo dobrą kontrolą." https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-final-audio-design-sonorous-vi/

Posted (edited)

Z racji posiadania V30, mój głos leci na LG, telefon bez pocenia się napędza słuchawki do 300 ohmów, bez konieczności szarpania się z dodatkowymi wzmacniaczami, brzmi znakomicie, ale oczywiście wszytko pod warunkiem, że używamy słuchawek 50 ohm +.

Edited by Radosny303