Jump to content
Sign in to follow this  
sar75

Najlepszy odtwarzacz na rynku

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć mam pytanie jaki jest najlepszy odtwarzacz jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie interesują mnie możliwości streamingowe czy praca jako zewnętrzny DAC. Ładujesz pliki czy to na urządzenie lub na kartę lub na oba nośniki naraz i  jazda. Dźwięk ponad wszystko i minimum 10 godzin pracy na baterii. Pomijając również cenę.

Z góry dzięki

Edited by Jakub Łopatko
Pomagam nazwać temat, aby nie wyglądał jak założony przez małe dziecko. Plus po kropkach stawiamy spację. // JŁ

Zakupiłem Shanlinga m5s jak poradził bachankas gra super,ale młodemu się bardzo spodobał, nowy maniak dźwięku w rodzine więc szukam coś znowu dla siebie.

Przeczytałem forum i recenzje w internecie.

Astell Kern Kann super ,a co myślicie o Hifiaman 802s.

Colorfly c4 wygląda zacnie i retro.Muszę też poczytać na forach.

Posted (edited)

Po pierwsze warto nauczyć się poprawnie tytułować wątki na forum. Po drugie nie ma czegoś takiego w audio jak najlepszy, ponieważ w głównej mierze o jakości decyduje synergia pomiędzy słuchawkami a źródłem. Można kupić najdroższe słuchawki i najdroższego DAPa i razem to nie zagra, a jedyne co otrzymamy to papkę dźwięku. To przykład skrajny ale bardzo możliwy.

Bardzo polecane swego czsu były Sony min. Sony nw-zx2. Do dzisiaj wiele osób wymienia go w Top3 więc przeszedł obronną ręką próbę czasu, nie był to jedynie hype.

Edited by Palpatine
  • Like 3

Ok Lordzie Sith,czyli nie ma złotego chociażby półśrodka.No cóż chyba zdecyduję się  na A&K Kann.Bachankas doradził m5s gra super to teraz też zaufam .

Wielkie dzięki

Te wymieniane często w rankingach jako najlepsze z reguły nie grają 10 godzin na baterii, tylko najwyżej 5-6h, są minimalistyczne i nieporęczne w obsłudze. Warto poczytać o Shozy Alien +, Teac P90SD.

C4 już jest dawno nieprodukowany, jedynie rynek wtórny. Albo chiński (aliexpress), ale nie wiem czy to pewny zakup.

Najlepszy czas na baterii w połączeniu z jakością dźwięku pewnie gwarantują topowe DAPy Sony NWM1Z, NWM1A. Niestety w połączeniu też z kosmicznymi cenami.

Ja od siebie mogę polecić choćby Pioneer XDP-100R, też dobrze i wysoko nieraz oceniany, a w dobrej relacji ceny do jakości. Można go dostać poniżej 900-1000 zł.

Czytałem o pioneer xdp-100r ,że coś tam dzieje się niedobrego z wejściem słuchawkowym.

Posted (edited)
11 minut temu, sar75 napisał:

Czytałem o pioneer xdp-100r ,że coś tam dzieje się niedobrego z wejściem słuchawkowym.

Parę osób pisało, że poluzowało im się gniazdo. Być może dotyczyło to jakiejś serii, albo też jeszcze zależnie od użytkownika.

U mnie w każdym razie nic się nie dzieje, a mam go ponad 2 lata.

Edited by Bernie

Posted (edited)

Najlepszy zależy dla kogo i zależy za ile. W okolicy 2000 zł ja mam dwóch rywali Cowon Plenue R i Sony ZX300.
PR jest dostępny na Allegro i tu: https://www.bhphotovideo.com/c/product/1431864-REG/cowon_pr_128ps_128gb_hi_fi_hd_sound.html 
ZX300 tylko za granicą np. tu: http://www.accessoryjack.com/sony-nw-zx300-walkman-with-high-resolution-audio-black.html

Ew. Opus #3 na alledrogo: https://allegro.pl/oferta/the-bit-opus-3-przenosny-odtwarzacz-tidal-spotify-7560929239

PS Cowon na bhphoto wychodzi z opłatami 1605 zł, cena w Polsce jest o 400 zł wieksza.

Edited by raulendymion

Wszystko zależy też ile chce się wydać. Myślę, że budżet też powinien być podany. Nowe topowe DAPy Sony czy Astell Kern kosztują już po 10-16 tys.zł. i chociaż być może grają super to cena zabija.

Druga sprawa to zależy jakie słuchawki. Bo na przykład do słuchawek za 100 zł nie ma sensu kupować topowych odtwarzaczy. A jeszcze trzeba znaleźć synergię i najlepiej szukać odtwarzacza (źródła) do słuchawek, a nie odwrotnie. Kwestia zgrania, dopasowania charakterystyki obu tych rzeczy.

Bo tak to można tu dużo polecać.

Posted (edited)

Jeszcze jest ceniony przed niektóre osoby Shozy Alien+. Maksymalizacja jakości brzmienia kosztem wszystkiego innego :)

Edit: widzę, że już @Bernie o nim wspominał. 

Edited by bachankas

Budżet do 3000zł.Słuchawki AKG k550 mk3 i AKG n20u.

N20u nie znam, ale do AKG K550 na przykład Pioneera już bym nie radził. Połączenie neutralny odtwarzacz i neutralnie grające słuchawki mi nie pasowało. Stąd między innymi sprzedałem K550. Miałem co prawda AKG K550 MKI, a MK3 może grają ciut inaczej, ale myślę że dużej różnicy w tonalności nie będzie. Niekoniecznie szukałbym "najlepszego", a po prostu dobrego DAPa, który dobrze zagra z tymi słuchawkami. To nie są aż takie słuchawki, żeby wydawać dla nich dużo kasy na drogi odtwarzacz. Potrzebują według mnie bardziej ciepło grającego, dynamicznego źródła z dobrze zaznaczonym basem. Mnie najbardziej pasowały do tych AKG takie grajki jak FiiO X3 mk1 (najbardziej), FiiO X5 także, ale już nie FiiO X5III czy iBasso DX90. To już starsze DAPy, lepiej więc szukać czegoś nowego podobnego, chyba że znajdzie się niedrogo i w dobrym stanie używane. 

Nie no Alien + to napewno nie jest topka. Jak ktoś szuka takiego grania to dosyć porządny klocek, aczkolwiek można lepiej.

Posted (edited)

Mi bardzo fajnie grał z AKG K702 TEAC HA-P90SD.

Uważam, że jest to jak na razie najfajnieszy odtwarzać do tych słuchawek, łagodził ich kłującą górę i jest muzykalny.

Nie wiem jak by się zgrał z twoimi słuchawkami, ale warto go wziąć po uwagę.

Edited by NuYam

7 godzin temu, raulendymion napisał:

Ew. Opus #3

Można złapać lepsze odtwarzacze niż #3. Nie porwał mnie ten DAP delikatnie mówiąc. #1 był tańszy i brzmiał lepiej.

Posted (edited)

Ja zaś źle wspominam Opus #1, był niedopracowany i zacinał się na dłuższych utworach - typu koncerty. Uaktualnienia firmware nie można było się doczekać. Więc wpisałem #3, ale jak widać nic nie poprawili. No to pozostaje A&K.

Edited by raulendymion

Dziękuję wszystkim za pomooc mam zagwozdkę  A&K Kann lub Norma sr15

Wydając większe pieniądze muszę oba posłuchać gdzieś w sklepach.

Witam ponownie myślę o ak A&norma SR15 lub Fiio m11 ,który polecacie.

25 minut temu, sar75 napisał:

Witam ponownie myślę o ak A&norma SR15 lub Fiio m11 ,który polecacie.

M11 to słyszało kilka osób w Polsce, może 3. I zapewne nie robili porównań do SR15.

1 godzinę temu, sar75 napisał:

Mam pytanko ,a może Ibasso dx150

@raulendymion miał, szybko sprzedawał twierdząc że shit straszny, ale pewnie sam Ci coś o nim napisze ;)

Posted (edited)

No bo szit to jest masakryczny :) Wolny, klocowaty, brzmiący (dla mnie) mdło i nieciekawie na AMP7 i 8. Szybko sprzedałem. Takie małe Sony A-55 gra o wiele lepiej.

Edited by raulendymion