Jump to content
Sign in to follow this  
Petnold

Co zrobić z niedomagajacymi KOSS-ami Porta Pro?

Recommended Posts

Witajcie!

Od pewnego czasu mam problem z moimi KOSS-ami Porta pro. Nie jest to dla mnie powód do zdziwienia - są intensywnie, codziennie eksploatowane już jakieś 6 lat ;). Problem z nimi polega na tym, że przy najmniejszym tknięciu wtyczki jack muzyka przerywa się w prawej słuchawce. Aby w miarę normalnie grały wtyczka musi być w jednym położeniu przez cały czas. Sprawa bardzo irytująca. Nawet jeśli nie przerywają, to mam i tak wrażenie że dźwięk jest cichszy w prawej słuchawce. Wydaje mi się, że może to być wina samego jakca - po takim czasie mógł się po prostu wytrzeć :). Chciałbym się zapytać, co byście zrobili na moim miejscu. Mogę spróbować samodzielnie wymienić samego jacka, ale zupełnie nie wiem z czym się to je. Mogę też naprawić słuchawki na dożywotniej gwarancji, będzie mnie to kosztować 80 zł. Inna opcja to kupić nowe słuchawki za jakieś 140 zł. Wtedy mógłbym aktywować nową dożywotnią gwarancję, która mi pozwoli na naprawy za 30 zł. Przy okazji może udałoby się nareperować samodzielnie te co mam. Tylko jak skomplikowane by to było?

Co poradzicie? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Posted (edited)

Jeśli to tylko sama wtyczka, a na to wygląda z tego co piszesz, to możesz sam spróbować wymienić. Wystarczy mieć, pożyczyć od kogoś lub kupić jakąś tanią lutownicę i nową wtyczkę. 

Jeśli cały rekabling, to trzeba trochę mieć doświadczenia. Lepiej komuś zlecić. Koszt nie wyjdzie tańszy, ale efekt może być lepszy i trwalszy. 

Był podobny temat w dziale Naprawy, usterki i problemy:

Przy tym forum też działa sklep, który tworzy własne autorskie okablowanie.

https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/wtyki-i-przewody-na-metry/

https://www.audiofanatyk.pl/kategoria-produktu/kable-i-adaptery/

Nie wiem jednak czy podejmuje się rekablingu czy naprawy Kossów. Można jednak spytać. https://www.audiofanatyk.pl/kontakt/

Edited by Bernie
  • Like 1

Posted (edited)

"Co zrobić z niedomagajacymi KOSS-ami Porta Pro?". Można zrobić to:

1. Słuchawki KOSS będą naprawiane lub wymieniane przez całe życie pierwszego właściciela, niezależnie od tego jak wiele razy wystąpią usterki.

.

.

.

5. Za każdą naprawę lub wymianę słuchawek w ramach dożywotniej gwarancji, użytkownik będzie poproszony o zapłatę 80 zł. Opłata ta może zostać zredukowana do wysokości 30zł po zarejestrowaniu słuchawek na stronie 

Edited by Rafacio

@Bernie Wydaje mi się, że to sama wtyczka - muzyka się przerywa, kiedy nią poruszam i w żadnym innym wypadku. Recablingu tych słuchawek się nie podejmę, bo kosztuje to tyle co nowa para, a moje są już bardzo mocno "zjechane".

@Rafacio Właśnie o tym pisałem. Wydaje mi się, że bardziej się opłaca kupić nowe, bo będą mnie kosztować tyle co dwie naprawy, a kupując nówki będę mógł mieć na nie gwarę za 30 zł.

Jak dokonać wymiany wtyku jack? Mam jakiś pozostały po słuchawkach od iPhone ;).

1 minutę temu, Petnold napisał:

Jak dokonać wymiany wtyku jack? Mam jakiś pozostały po słuchawkach od iPhone ;).

To najlepiej wyjdzie kupić nowe, tym bardziej, że teraz są za ok. 140 zł. Chociaż fabryczny kabelek nie jest zbyt mocny. No ale znowu będziesz miał "dożywotnią gwarancję". Na starych możesz poćwiczyć lutowanie.

Normalnie stary kabel uciąć i dolutować nową wtyczkę. Tylko musi być to wtyk odkręcany np. jakiś tani https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/wtyk-jack-35-mm-neutrik-rean-nys231-bg/

Takie fabryczne zwykle mają formowane klejone wtyki, chyba że będziesz się bawić w wymianę całego kabla i dolutujesz do przetworników. Ale przy rozbieraniu Koss Porta Pro przy braku wprawy mogą pęknąć plastikowe osłonki.

• Thanks 1

A takie jeszcze pytanko - czy można zrobić recabling słuchawek tak, aby nowy kabel miał wbudowany pilot? Zastanawiam się nad kupnem Porta Pro KTC, bo muzyki słucham głównie z telefonu. Jeśli taka operacja byłaby możliwa, to może bardziej opłacałoby się kupić zwykłe Porta pro i zrecablować z pilotem?