Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Dzień Dobry,

Proszę o poradę odnośnie DACA. Posiadam ASUS XONAR STX i wzmacniacz Aune x7s do słuchawek AKG K702.

Czy  polecą mi kapcie po przejściu z Xonara STX na Aune x8 lub x1s ? 

Jak jest różnica między X8 vs x1s ? 

Potrzebuję w miarę uniwersalnego źródła.

Edited by Wren1234

Np. taka, że X8 to tylko DAC, który wymaga dodatkowego wzmacniacza, a X1S to integra słuchawkowa, czyli 2 w 1.

@Jakub Łopatko

A co lepiej by zagrało na moich słuchawkach ?

X8 który ma wymienne OPAMPy i FPGA czy x1s ?

Co byś polecił jako źródło do AKG K702 i do wzmacniacza Aune x7s ?

Czy różnica dźwiękowa między Xonarem a Aune będzie warta dopłaty ?

Nie wiem, o tym decyduje sam użytkownik co mu gra lepiej.

Nie wiem, ale X1S na pewno nie miał żadnego z tych elementów wymiennych.

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ Bardzo tanio można dostać ostatnio NuForce DAC-80, z X7s tworzy kapitalny duet i to byłaby rzecz, w którą sam bym szedł i którą testowałem jakiś czas temu osobiście, choć nie z K702.

Jeśli Xonar nie ma wymienionych OPA, to teoretycznie tak. Mój egzemplarz ma 2x Muses 8820 + 1x Sonic Imagery Labs 994Enh, gra to mniej więcej na poziomie Aune S6 po RCA, minus troszkę gorsza scena. Być może będzie to więc najtańsze wyjście z sytuacji. 

• Like 1

@Jakub Łopatko

Problem w tym że nie mam jak sprawdzić co lepiej gra bo nie posiadam sprzętu o który pytam ;). A na odsłuchy nie dostanę.

Pytanie odnośnie NuForce DAC-80 jak to brzmi z innymi słuchawkami np. Beyerdynamic DT990 600 Ohm ?. Do jakich słuchawek ten DAC pasuje ( chodzi o synergię)

Zatem jest nas dwóch, ponieważ nie posiadam sprzętu o który Pan pyta, a odsłuchy również często nie wchodzą w grę ;).

DAC-80 ma swoją recenzję na blogu i tam też bym odsyłał. Ma też krótkie podsumowanie w Polecanych. Pasuje właśnie do takich jak K702 czy DT990, oczywiście biorąc poprawkę na tonalność wzmacniacza.

Gdybym zlecał komuś takie rzeczy, nie świadczyłoby to o mnie dobrze jako właścicielu bloga i autorze recenzji tych układów, delikatnie mówiąc :)

@Jakub Łopatko

Pytam się tak orientacyjnie bo średnio się na tym znam ;)

Bo sprawa też dotyczy głośników. Jak wygląda sprawa z podpięciem ich pod DAC-80 lub Aune x1s ?

Więc jeśli średnio zna się Pan na tym temacie, lepiej się za niego nie zabierać. Nie jest to przytyk, a przestroga. Jeśli niewłaściwie zaaplikuje Pan OPA w gniazdo, spali Pan układ, najpewniej też i urządzenie. Na blogu jest poradnik odnośnie OPA: https://www.audiofanatyk.pl/wzmacniacze-operacyjne-maly-poradnik/

Głośników - jeśli są pasywne - nie podpina się pod te urządzenia. Do tego potrzebny jest normalny wzmacniacz głośnikowy.

Nie, jestem z Elbląga, północna Polska. OPA można wymienić samodzielnie, nie potrzeba do tego znajomości fizyki jądrowej :). Prosty i krótki poradnik: 

• Thanks 1

Guest Mayster
Godzinę temu, Wren1234 napisał:

@Jakub Łopatko

Znasz kogoś kto by wymienił Opampy w Katowicach ?

Będę w Katowicach w najbliższy weekend, mogę Ci pomóc :)

Dobra zdecydowałem się kupić NuForce DAC-80 od naszego moderatora.

Mam nadzieję że będzie różnica.

@Jakub Łopatko

@Mayster

Dziękuję wam za pomoc.

Mam nadzieję że NuForce DAC-80 skasuje jakościowo Xonara

• Like 1

@Wren1234  gratulacje fenomenalny sprzęt, jak Ci się osłucha to zainwestuj w opampy Bursona i na nowo będzie opad szczęki ;)

burson.jpg

• Upvote 1

@decees

Dzięki. 

Tak z ciekawości ile wynosi koszt takich Opampów i jak się je wymienia ?

Chciałbym zapytać również do jakich słuchawek ten duet pasuje ( synergia ) ?

Czy mógłbyś polecić jakiś utwór ,który pokazuje pazur AKG K702 na tym duecie ?

Posted (edited)

Potrzebujesz dwóch extenderów - ja mam takie i polecam, są lepsze od bursonowskich, bardziej plastyczne, w tamtych ponoć potrafiły puszczać luty.

Opy do kupienia np. tutaj potrzeba pary dual, V5i nie będą współpracować, jedynie V5, V6 Classic, V6 Vivd

Delikatnie wyciągasz kość z płyty, montujesz extender, do tego opka i to cała filozofia. Jakub zalinował poradnik, także tam jest wszystko szczególowo opisane.

Pytasz o duet w kontekście tych V5 z mojego zdjęcia? Generalnie to jest rozbudowa brzmienia stockowego DAC80 i jeżeli samo brzmienie stockowe będzie pasować do Twoich słuchawek, to z tymi opami będzie tylko lepiej. V5 aktualnie są niedostępnę, więc będzie trzeba zainwestować w V6, poprawioną wersję tych ze zdjęcia, dodatkowo występującą w dwóch wersjach. Ale to wszystko to temat na ewentualne rozbudowy, najpierw proponuję nacieszyć się stockowym brzmieniem :) U nie największą poprawą była prezentacja sceny więc sceniczne utwory (nowocześnie zrealizowana elektronika) najlepiej się nadadzą w roli benchmarków.

Edited by decees

@decees

A skąd wziąć muzykę najwyższej jakości ?

Czy wystarczą tylko że będą w formacie FLAC czy są jeszcze jakieś inne czynniki ?

Czym się różnią V5, V6 Classic, V6 Vivd między sobą ?

Chciałbym zapytać również do jakich słuchawek ten duet pasuje ( synergia ) - chodziło w kontekście mojego duetu .Czy jest w miarę uniwersalny ? 

Na stockach I tak grał moim zdaniem fenomenalnie. Niestety potrzeba jakiegoś dobrego wzmacniacza np. Pathos'a. Oczywiście może być też I coś znacznie tańszego ale wydaje mi się że te dwa urządzonka dały by mi wieeele frajdy. 

21 minut temu, Wren1234 napisał:

A skąd wziąć muzykę najwyższej jakości ?

Są różne serwisy gdzie można kupić muzykę w formie FLAC, WAV np. SoundCloud, Bandcamp i pewnie jest jeszcze kilka, natomiast ja korzystam głównie z tych dwóch wymienionych. 

22 minuty temu, Wren1234 napisał:

Czy wystarczą tylko że będą w formacie FLAC czy są jeszcze jakieś inne czynniki ?

Tak, moim zdaniem FLAC jest najbardziej opłacalny ponieważ przeważnie jest troszkę tańszy niż WAV i mniej ważą poszczególne utwory. Ja jestem głuchy więc nie potrafię wskazać różnic w ślepym teście między FLAC a WAV. 

25 minut temu, Wren1234 napisał:

Chciałbym zapytać również do jakich słuchawek ten duet pasuje ( synergia ) - chodziło w kontekście mojego duetu .Czy jest w miarę uniwersalny ?

Recenzja NuForce https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-nuforce-dac-80/

Posted (edited)

x7s w swoim przedziale cenowym jest bardzo dobry, także na początek audioprzygody jak najbardziej OK. Można powiedzieć że DAC80 jest klaswo po prostu w wyższej lidze niż x7s. Reasumując, z czasem podejrzewam że szybciej będziesz upgrade'ował słuchawki i wzmacniacz (w tej kolejności) niż DAC.

Edited by decees

Tak jak pisze @decees DAC-80 jest klasę wyżej niż X7s, dlatego napisałem że ja bym go podpiał pod podobna półkę cenowa czyli do Pathos'a jakbym miał kasę bo gra on idealnie pod moje preferencje. Bardziej mi się podobał niż Copland 215 z tym że Copland to Integra. 

@decees

Problem polega na tym że  stwierdzenie "dobry wzmacniacz " jest stwierdzeniem abstrakcyjnym.

Każdy ma swoje postrzeganie "dobrego wzmacniacza". Czasami nawet nie wiadomo czy ma się dobry sprzęt czy nie ( albo przynajmniej poprawny ).

Odnośnie upgradów to tak szczerze na co ;) 

AKG jest w stanie likwidacji więc nie będzie takich słuchawek jak AKG 702 , więc na co się przesiadać ?

Tak samo wzmacniacz też oczywiście trzeba odpowiednio dobrać do słuchawek co nie jest takie proste ( dla mnie ) jak na początku się wydawało.

@LoCzekk

Co do formatów audio. Lepiej kupić WAV niż FLAC ? ( kryterium najlepsza jakość ) przynajmniej w teorii.

Co do wzmacniacza ( Pathos ) masz na myśli jakiś konkretny model ?