Jump to content
LoCzekk

Sennheiser HD4.40 BT - krótki i treściwy opis

Recommended Posts

Dzisiaj mam okazję posiedzieć i posłuchać wyżej wymienionych Senków HD 4.40 BT. 

Zaczne od samej budowy która na starcie jest lekka. Użyto tutaj w większości matowego, dobrej jakości plastiku. Kopulki troche się palcuja, jednak nie jest to coś mocno irytującego (chyba że ma się na prawdę mocno uwalone tłuszczem palce). Jest regulacja w czterech kierunkach więc nie powinno być problemu z dopasowaniem. Do regulacji pałąka też nie można się doczepic, chodzi dobrze. Nie ma co się bać o przypadkowy rozjazd, trzeba użyć trochę siły. Sam pałąk jest dość wąski, natomiast rozpiętość ma sporą. Minusem jest jego obicie a może i jego brak ponieważ gąbka ma grubość około 0,5cm a materiał z którego te obicie jest wykonane to guma, która może trochę ciągnąć za włosy. Pady z Eko skóry są miękkie jednak osoby o większych uszach mogą mieć problem z włożeniem ich do środka. Dużą zaletą jest szybkie parowanie przez NFC. Przykładamy i już. Przycisków funkcyjnych trzeba się nauczyć aczkolwiek sterowanie bardzo podobne co w P7W z tym że tutaj jest osobny przycisk do włączania. 

Kwestie dźwiękowe. Na wstępie zaznacza się dość mocno sub/mid bas którego jest ewidentnie troche za dużo. Mają dość mocne zejście natomiast nie ma problemu z kontrolą i czystością. Na średnicy też nie wykrylem żadnych anomalii. Grają naturalnie z delikatnym zmatowieniem na wokalach co odbija się też na detalach których moim zdaniem trochę brakuje/jest za mało. Po prostu lubię wyraziste granie jednak bez kłucia. Scena wydaje się być dość mała jednak samo pozycjonowanie dźwięków jest na wysokim poziomie. 

Dobrze się czują w klimatach ambientu, elektroniki, rocka czy innych "ciepłych klimatów". Fani opery, dużej sceny będą tymi słuchawkami - moim zdaniem - zawiedzeni. Nie ma się co oszukiwać ale są to słuchawki outdoorowe które mają nas odciąć od świata i robią to dobrze pomimo braku ANC. W tej cenie jest to na prawdę opłacalny zakup. 

Edited by LoCzekk
Dodatkowe info odnośnie parowania
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...