Jump to content

OPki do AIM SC808 + Sony XB700 (gatunki elektroniczne)

Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy! Na wstępie przekazuję gratulacje i podziw, że ma Pan tyle chęci i czasu by prowadzić "charytatywnie" ten portal!

Zamówiłem właśnie AIM SC808, zastanawiam się jakie kostki powinienem dobrać...

Posiadam słuchawki sony XB700 a więc mocno basowe w których chyba jestem trochę zakochany ze względu na fakt, że słucham gatunków mocno elektronicznych: chillstep, chilltrap, future garage, liquid drum&bass, futurebass, czasem progressive house etc.

W niedalekiej przyszłości będę rozglądał się za słuchawkami do powiedzmy 1000 zł (obecnie myślę nad DT 990 w wersji 250 Ohm)

Czego oczekuję? Ciężko powiedzieć nie mając porównania do sprzętu z najwyższej półki. Liczę na to, że Pana doświadczenie w branży powie mi czego należy oczekiwać poza miękkim, przyjemnym basem. Chciałbym zmieścić się z kostkami w kwocie 200 zł.

Pozdrawiam

Witam,

Dziękuję. Owszem, bardzo często jest to prowadzenie charytatywne jako hobby, także nawet i cudzysłów jest zbędny, ale ma to miejsce tylko w przypadku recenzji dla stałych partnerów i przyjacieli bloga, którzy dobrze mu życzyli przez lata i doceniali fakt starań pisania o audio w sposób jak najbardziej obiektywny.

Generalnie kostki przykładowe ma Pan wylistowane w samej recenzji. Radziłbym jednak wstrzymać się z zakupami i wymienić układy dopiero wówczas, gdy zmieni Pan słuchawki. DT990/250 grają bowiem inaczej niż XB700, także zestaw pasujący do jednej pary, może notować gorsze efekty z drugą.

Jeśli mimo wszystko chce Pan dokonać już teraz zakupu, najlepiej będzie kupić standardowo polecany pakiet 2x LME49720 + 1x LM4562.

Pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedź.

Obecnie kostki kupuję tylko i wyłącznie pod XB700 i chciałbym by były optymalne, z zachowaniem basu który przy gatunku np liquid drum&bass potrafi nieźle uszy wymasować lecz zwalczając (chociaż częściowo) też problemy, które tym słuchawkom dolegają.

przy zmianie słuchawek na pewno będę gotowy kupić nowe i droższe kostki jeżeli będzie taka potrzeba

Czy nadal polecony zestaw będzie tu najlepszy?

Zależy u kogo. W większych hurtowniach się to nie zdarza, np. HFO. Bodajże sam u nich kupowałem swego czasu. Zawsze można jeszcze podpytać np. w sklepie, który zajmował się sprzedażą modyfikowanych wzmacniaczami operacyjnymi SC808 - audeos.pl. Może mają na stanie taki zestaw luzem i będą w stanie sprzedać same kości.

Witam ponownie!

Zainstalowałem dzisiaj SC808 w komputerku jednak jeszcze na fabrycznych OPkach. Po dłuższej chwili zabawy na pewno zauważyłem, że nie bardzo mogę osiągnąć ogólnie bas (czy to przy kickach czy bass-lane'ach) taki jak na realteku 1150, używam foobara na WASAPI bądź ASIO i możliwości modyfikacji korektorem graficznym są dość niewielkie, manewry suwakami tylko trochę sprawę poprawiają jednak trochę większe podbicie owocuje pojawieniem się zniekształceń.

Przy standardowym Outpucie sprawy modyfikacji się poprawiają bo dochodzą wszelkie opcje ze sterownika (w trybie WASAPI/ASIO nie wprowadzają zmian).

Czego może być to kwestia? ustawień sterownika i equalizera czy raczej natury sprzętu (czy wymiana opów wniesie znaczną różnicę?)?

Dodam, że karty córki nie używam a do karty matki podpiąłem jedynie front panel obudowy (tylko na potrzeby mikrofonu).

Słuchawki podpięte mam przez niskiej jakości przejściowego jacka 6.3mm do karty matki.

Czy to normalne ze w sterowniku słuchawki podpięte do karty matki widzę w zakładce Speakers -> Headphones (przy zmianie na speakers następuje charakterystyczne kliknięcie)

załączam SS: http://imgur.com/MFuVYP6

Pozdrawiam

Witam,

Trudno powiedzieć. Możliwe, że jest to wina adaptera. Ale możliwe też, że XB700 zachowują się w sposób niekontrolowany, ale wypadkowo dla Pana przyjemny, ze względu na fakt iż Realtek nie ma wzmocnienia i tym samym kontroli basu. 

Tak. Speakers są ikoną odpowiadającą za główne tylne wyjścia: słuchawkowe i RCA. Ma Pan odpowiednie do tego ikonki w prawym górnym rogu. Headphones pojawiło się dlatego, że podłączył Pan przedni panel obudowy. 

Pozdrawiam.

Witam, zamówiłem polecone przez Pana opki (4 sztuki), dumnie nazwane szczypce (ekstraktor hehe), reduktor Jack 6.3 -> 3.5 i kabel przedłużajacy (XB 700 maja tylko 1.2m kabel :/).

Czy przy sprzęcie takiej klasy jest sens płacić pieniądze rzędu 100zł za rodowane adaptery jacka albo kabelki, bedzie jakas roznica w stosunku do adaptera pozłacanego czy kabla (długość 1.5m) za 15zł?

Ponadto powoli zacznę myśleć nad zmianą słuchawek, jako że opisałem już swoje preferencje muzyczne i typ dźwięku a nawet i źródło, jakie słuchawki do elektroniki z wyraźnym basem w cenie do 1000 PLN mógłby Pan polecić (może być drożej jeżeli warto :) )? Myślałem o Beyerdynamic DT 990 ale po przejrzeniu polecanych ujrzałem, że trafiły tam one po modyfikacjach których wolałbym uniknąć.

Przepraszam, że tyle pytań i raz jeszcze wyrazy podziwu za pasję i wiedzę.

Wystarczyło moim zdaniem nabyć sam przedłużacz i od razu z dużym wtykiem Jack. Taka forma transmisji byłaby najlepsza i oparta o najmniejszą ilość elementów. 

Uważam, że do takiego sprzętu rodowane adaptery nie mają sensu i wolałbym te środki zainwestować w słuchawki.

Wszystkie pozycje ma Pan w Polecanych, ale akurat DT990/600 Edition uważam za bardzo dobre do elektroniki i to nie tylko z modyfikacjami, ale również i bez nich. 

Nie ma problemu, przy okazji dziękuję za miłe słowa.