Jump to content
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek Edifier H880

Recommended Posts

58 minut temu, Bernie napisał:

akie małe porównanie. Od lewej: Bowers &Wilkins P7 Wireless, Edifier H880, Nighthawk Carbon i AKG M220 Pro, przed nimi Aune E1.

I które ulubione ??

5 godzin temu, Palpatine napisał:

Bardzo fajna kolekcja, od razu widać, że właściciel lubi ciepłe angażujące grania. No i w tym wszystkim NHC, moja jedyna miłość w świecie audio przez lata. Inne słuchawki lubiłem mniej lub bardziej, ale NHC dawały zawsze najwięcej emocji, zarówno pozytywnych jak i czasem negatywnych.

Ale lubię też mniej ciepłe, jeśli jest angażujące. NHC w przekazywaniu emocji są faktycznie bardzo dobre.

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

I które ulubione ??

Z dokanałówek na pewno E1.  Z mobilnych bezprzewodowych P7 Wireless. Do relaksu ulubione Nighthawk Carbon. M220 też są w porządku zwłaszcza do muzyki filmowej i elektronicznej. Ale brakuje tu jeszcze niektórych słuchawek, które mam jak np. K270 Studio, których stacjonarnie najwięcej słucham na co dzień. Jedne wygrywają muzykalnością, inne angażem czy wygodą. H880 jeszcze słucham i sprawdzam. Ale już teraz chyba mógłbym powiedzieć, że Edifier przy tych wszystkich słuchawkach na pewno wygrywają u mnie jeśli chodzi o stosunek jakości brzmienia do ceny, za ile je kupiłem (czyli ok. 400 zł).

Posted (edited)

Dzisiejsze próby modowania brzmienia w celu ściągnięcia kapki basu z H880. Z lekkobasowymi źródłami, jak z moim Pioneerem 100R nie ma za dużo basu, jest akurat, jest dobra kontrola. Na DF Red przydałoby się jednak go trochę mniej, chociaż może się przyzwyczajam, a może słuchawki się trochę wygrzewają i zmieniają, bo i tak jest dużo lepiej niż z początku.

20190529_124640_HDR-320x640.jpg.0c4742a107e65c8f85c1fb839d75d7ae.jpg20190529_125255-640x320.jpg.ff62a603a8e90c39370d2e4d67d0b5e0.jpg20190529_130450_HDR-320x640.jpg.7c8cab6cee3a4541f2640d5d31d5d8f7.jpg20190529_153819_HDR-320x640.jpg.b5392211f244547a5f2e2fe00a359471.jpg

Za radą @Jakub Łopatko i mistrza modowania Perula z sąsiedniego forum zrobiłem kilka kombinacji zaklejając otwór koło przetwornika i kilka niepełnych otworów nad i pod przetwornikiem.

Efekty są różne w zależności od kombinacji z gąbką czy z samą taśmą papierową. Generalnie po zaklejeniu tego głównego otworu  basu jest mniej, ale pojawiają się pewne zniekształcenia i nienaturalność na sopranach i średnicy. Po zaklejeniu papierową taśmą pozostałych otworów brzmienie się bardziej  wyrównuje, ale jeszcze trochę brakuje mi do ideału. Będę jeszcze dalej kombinował z gąbkami o różnej grubości, gęstości, może wyjdzie z tego coś lepszego.

Edited by Bernie
  • Like 2

@Jakub Łopatko Ustawiłem APO według tego i zmiany idą w dobrym kierunku. 👍 Z tym, że H880 teraz mam lekko zmodowane i bas już fizycznie jest trochę ograniczony. 

Cześć :)

do jakiego sprzetu podłączacie te Edifiery? 

Ja słucham ich na LG V30(miasto+praca), Rotel A12(dom) i Fiio E10(praca). Najlepiej dla mnie zgrywa sie na LG bo Rotel na wysciu sluchawkowym ma niewielki ale staly szum(im wieksza impedancja wyjsciowa sluchawek tym szum jest wiekszy). Myslalem, ze problem lezy w komputerze/innym zasilaczu w listwie. Nic z tych rzeczy.

Niestety Fiio nie pasuje do H880(za dużo basu, za bardzo przyciemniony dźwięk) i szukam do nich DACa.

Budzet do max 1700zl. Znalazłem Chord Mojo, Aune X1, Hegel HD2 ale nie jest dostepny.

Co byście polecili?

Dopisałbym do Twojej listy Fiio Q5S, ale tu należałoby potem manewrować wymiennym wzmacniaczem, bo każdy gra inaczej.

Chord Mojo to cieplejsze urządzenie podbijające też bas, albo inaczej mówiąc dokładające cegiełkę do basu, choć trzeba przyznać, że nadaje  też głębi. No i niestety kuleje u niego scena, więc jeśli Ci na niej zależy to nie w nim.

W moim przypadku Fiio Q5 z AM3A stawia na punktowy bas, na mid-bas, szybki bas. U mojo ten bas jest bardziej miękki, mocniejszy, mniej punktowy, ale czuć za to taką większą głębię w całym brzmieniu.

Dzieki za odpowiedź ;)

Poczytałem trochę o Fiio Q5s i wyszlo na to że może być dla mnie zbyt techniczny. Nie czuje się audifilem, mój preferowany typ dźwięku to przestrzenny i muzykalny bez "buły" na basie. Bylem na odsluchach w mp3store, potwierdzilem opinie o Fiio, słuchałem H880 z Chord Mojo i było to dla mnie zbyt bezpośrednie(bliskie) granie.

Testowalem także S.M.S.L M500 na kości ESS9038PRO i subiektywnie przyznam, że bardzo przypadło spodobalo mi sie to połączenie. 

Nie bede tu pisał recenzji bo narazie słuchałem tylko na spotify/yt gdzie w pełni możliwości tego sprzetu nie są wykorzystane.

Także M500 jest juz na biurku, E10 sprzedany.

20191113_130610~2.jpg

• Like 1

2 godziny temu, _Mateusz_ napisał:

Poczytałem trochę o Fiio Q5s i wyszlo na to że może być dla mnie zbyt techniczny.

I dlatego są tu różne wzmacniacze. Chyba najjaśniejszy AM3A, cieplejszy AM3B. AM3E to podobnież nic specjalnego, prawie kopia AM3A, a AM3C/D to nie pamiętan dokładnie coś pomiędzy AM3A A AM3B tylko bardziej dopracowany niż AM3A. AM3B to rodzynek bo ma swoją cieplejszą sygnaturę i chyba jako jedyny ma taką sygnaturę spośrod wszystkich wznacniaczy.

2 godziny temu, _Mateusz_ napisał:

Także M500 jest juz na biurku

Gratulacje zakupu.