Jump to content
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek Edifier H880

Recommended Posts

Tak wygląda wokółuszny odpowiednik Aune E1. Więcej basu (zwłaszcza niskiego), większa głębia, wyższa jakość, porównywalna cena. Kto szukał, już nie musi. Jedynie bas z reguły będzie do ogarnięcia, więc nie dawać im zbyt dużo prądu lub ohmów i będzie fertig. 👍

edifier_h880_03.jpg

Link do recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-edifier-h880/

• Like 6

@Jakub Łopatko Dzięki za recenzję, dla mnie jako posiadacza Aune E1 bardzo zachęcająca do zakupu tych słuchawek jako ich nausznego odpowiednika. Trochę się jednak obawiam o ten mocny bas z opisu. Ciekaw jestem jakby się skalowały na przykład z Dragonfly Red. Zwłaszcza jeśli chodzi o bas, czy będzie bardziej lepsza kontrola i uspokojenie basu, czy jego pobudzenie.

• Like 1

Hm, wygląda to ciekawie ale bas może okazać się problematyczny, już w Aune jest go chwilami za dużo, choć E1 stawiają chyba bardziej na mid niż sub.

ufff... zainteresowały mnie, jako słuchawki do pracy, może na spacer? Basu troszkę się obawiam, ale muszę gdzieś ich posłuchać.

Z basem naprawdę trudno jest wyrokować, ponieważ każdy z nas inaczej odbiera jego proporcje. Dla mnie dużym problemem był on na SC808. Lepiej wypadało to na SupremeFX czy nawet Aune S7. EQ też może być pomocne (APO). Fajnie wypadało to na Shangu M1, który nie ma mocnego basu "by default".

18 godzin temu, Palpatine napisał:

Jeszcze jak byłyby BT to byłoby idealnie

Najbliżej u Edifiera będziesz miał ich W855BT, ale to jest inaczej grająca para. Tutaj musiałbyś mieć wtedy krótki kabel + np. MBL-HD, aby było to jakimkolwiek bezprzewodem.

Wydaje mi się, że to dobry kompan dla LG v30, który to gra dość jasno. 

W dniu 8.05.2019 o 14:53, euter napisał:

Wydaje mi się, że to dobry kompan dla LG v30, który to gra dość jasno. 

Tak właśnie pomyślałem, że do V30 mogą być całkiem niezłym kompanem. Problem pojawi się zapewne przy połączeniu z Radsone ES100(cieplejszy/ciemniejszy niż Fiio), jednak plus jest taki że apka Radsone ma niezły EQ( w przeciwieństwie do BTR3).

Posted (edited)

Panie @Jakub Łopatko mam pytanie o scenę tych słuchawek. Widzę że słuchawki nadają się bardzo do rozwiązań przenośnych co mi pasuje. Do tej pory używałem Focal Listen scenicznie taki poziom MSR7 ale z mniejszą głębią. Jakiś czas temu próbowałem użyć AKG K550, ale z tym kablem po prostu nie da rady :). Natomiast scena mi bardzo pasowała. Teraz kupiłem sobie Soundmagic HP151, sam wygląd słuchawek(to jak wyglądają na głowie) nie powoduje że chodzi się po ulicach jak z talerzami na uszach(ukłon w stronę AKG :P ). Scenicznie bardzo fajne na szerokość a i głębia bardzo dobra. Dodatkowo spodobał mi się ich sposób grania(noo, głownie z LG V30 ponieważ z DFR sopran potrafi zasyczeć) fajna V-ka. Niestety znowu kabel niby odpinany, ale jest ten paskudny mechanizm wkrętu do nausznicy, a sama długość kabla podobna do AKG :(. Tak przeczytałem recenzję słuchawek w temacie i tak chciałem zapytać porównując sceniczność między AKG K550 które Pan testował a może nawet MSR7. Można parę słów? Będę wdzięczny :)

Edited by FreeQ

H880 grają bardziej na szerokość i mają większy współczynnik głębi pozornej (efekt hali). MSR7b mają mniejszą szerokość, ale trochę bardziej sugestywną głębię rzeczywistą przez ogólnie większą dokładność. 

• Like 1

Dokładność w sensie punktowość i precyzję(lokalizację)? Pytam ponieważ lubię też czasem posłuchać muzyki klasycznej albo filmowej. Czasem jest tak że zamykam oczy i mówię "ooo ten instrument jest tam". 

Tak jest. MSR7b są jaśniejsze, więc mają to zadanie ułatwione. W H880 jest to mniej wyczuwalne, ale scena ma charakter bardziej ogólny, łatwiej jest objąć jej rozmiar. To trochę tak jakby wejść do kina. W ATH ma się świadomość pomieszczenia, ale światło w nim pada mocniej na krzesła na widowni. W H880 światło jest wyrównane i tak samo widać krzesła, jak i pomieszczenie, ma się wrażenie jakby było przez to większe. Jedno i drugie ma swoje plusy.

• Thanks 1

Rozumiem. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

20190517_093430.thumb.jpg.e3cc02fad44a2ba9adef6e1237469983.jpg

Już mam i słucham.

Z Pioneerem XDP-100R świetna synergia.

• Like 1

53 minuty temu, Bernie napisał:

20190517_093430.thumb.jpg.e3cc02fad44a2ba9adef6e1237469983.jpg

Już mam i słucham.

Z Pioneerem XDP-100R świetna synergia.

Zostaje Ci czekać na DAPa od Edifier do kompletu :)

• Like 1

Posted (edited)

@Jakub ŁopatkoNie wiem, czy one się wygrzewają po dłuższym czasie? Ten bas się zmienia jeszcze?

Posłuchałem dopiero kilka godzin. Słuchawki grają jak według opisu w recenzji, nic dodać nic ująć. Chociaż w książeczce - instrukcji do H880 jest wykres, który trochę inaczej wygląda niż ten z recenzji.

Nie znam się, ale między 3K i 5K jest ostrzejszy dołek.

h880-frequency-response-graph-1900-120-4

Wykres od Edifiera:

2001510875_20190518_1315212.thumb.jpg.93e398d6fdcc5f1387b6639beebe0439.jpg

Edited by Bernie

Inny system pomiarowy, podejrzewam że z inaczej ukształtowanym uchem lub bez takowego (brak symulatora). 

Posted (edited)

Posłuchałem jeszcze trochę. Ogólnie jakość brzmienia myślę, że mniej więcej na poziomie moich Bowers & Wilkins P7 Wireless. Charakterem i tonalnością rzeczywiście odpowiadają bardziej Aune E1. Nawet bas uderza podobnie jak w E1, chociaż jest go więcej. Dobrze zaznaczony jest bas niższy, ale wyższego też jest dużo. Jest jednak bardziej lekki i miękki niż ciężki i twardy. W ogóle odbieram tak samo jak Aune E1 jako lekkie, swobodnie grające słuchawki. Nie można jednak powiedzieć, żeby to były ciemne słuchawki. Bardzo wyrazista góra, duża szczegółowość, ale nie narzucająca się w odsłuchu, nie męczy, nie ma jeszcze sybilizacji. Bliskie, naturalnie brzmiące wokale.

Z każdym źródłem te słuchawki jednak grają trochę inaczej. Z basem jest taka sprawa, że nieraz jest go w sam raz i można nawet powiedzieć, że jest on lekki. Nieraz zaś jest go za dużo, zwłaszcza jak dostaną za dużo prądu. Znakomicie zgrywają się z neutralnym Pioneerem, jak już wyżej pisałem. Zaskakująco dobrze grają też z moim zestawem biurkowym Schiit Magni i Schiit Modi. Z Dragonfly Red zasadniczo jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, chociaż basu już jest dużo. Jednak jest zwarty i nabiera większej sprężystości, nie ma żadnej "buły" na basie, nie należy jednak przekraczać połowy skali głośności (przy ich skuteczności na 20-30 % u mnie na laptopie przy Tidalu już jest dla mnie akurat). Z LG V30 jest niby taki szkopuł, że H880 mając 24 ohm nie grają w lepszym trybie 50 ohm. Paradoksalnie to im służy, bo odpowiada im taki niskoprądowy tryb. Gdy je podłączyć przez przejściówkę 50 ohmową basu robi się więcej, jest mocniejszy i schodzi naprawdę wtedy nisko. Mocniejsze, twardsze brzmienie. Zależy co komu więc odpowiada.

Co by nie powiedzieć to bardzo dobrze i naturalnie grające słuchawki. Trochę duże muszle, więc nie wiem czy na ulicę w nich wyjdę.  :) Wolałbym oczywiście, żeby były wykonane w całości z prawdziwej skóry i metalu. Dobrze jednak, że sama konstrukcja i mechanizm  są metalowe, więc chyba nie ma obaw o trwałość. Poduszeczki miękkie i przez tych kilka godzin do tej pory mogę stwierdzić, że bardzo wygodne, nieznacznie grzeją, ale nie przegrzewają uszu. Docisk nie jest mocny, nic nie ciśnie w głowę, coś takiego mniej więcej jak w K550. Muszle w środku mają trochę więcej miejsca na uszy (ok.6,5 cm x 4 cm) w porównaniu do B&W P7W (ok.6 cm x 3,5 cm).

Gatunkowo uniwersalne brzmienie, podobne jak Aune E1. Scena nie jest jakaś bardzo rozdmuchana, ale dobrze mi się słucha zarówno fortepianowego koncertu muzyki poważnej i bas tam wcale się nie uwydatnia i nie przeszkadza, jak i muzyki elektronicznej Jarre'a, Vangelisa. Kameralna muzyka jazzowa, nastrojowa z wokalem Diany Krall, Norah Jones czy A.M.Jopek też brzmi OK. Jakieś ballady Metallici też wychodzą nieźle, słuchawki są dosyć szybkie, stopa perkusji , szybsze chwyty gitarowe, nie gubią się, gitara w ogóle brzmi bardzo dobrze. Na pewno godne polecenia komuś, kto szuka słuchawek z dobrym, głębokim basem. Ale niekoniecznie tylko dla bassheadów. Raczej ciepłobasowe, ale nie ciemne brzmienie.

Edited by Bernie
  • Like 5

Takie małe porównanie. Od lewej: Bowers &Wilkins P7 Wireless, Edifier H880, Nighthawk Carbon i AKG M220 Pro, przed nimi Aune E1.

20190521_110824_HDR.thumb.jpg.413b6eb63288240d4acb1d6045f48229.jpg

• Like 4

Bardzo fajna kolekcja, od razu widać, że właściciel lubi ciepłe angażujące grania. No i w tym wszystkim NHC, moja jedyna miłość w świecie audio przez lata. Inne słuchawki lubiłem mniej lub bardziej, ale NHC dawały zawsze najwięcej emocji, zarówno pozytywnych jak i czasem negatywnych.

• Like 1