Jump to content

Słuchawki z średniej/wyższej półki

krzyszko
 Share

Recommended Posts

Witam, 
Aktualnie posiadam ath m50x, jestem z nich zadowolony aczkolwiek chcę coś lepszego smile.gif 
Główny cel użytkowy to filmy 60% ale dobrze by było gdyby nadały się równiez do counter strike oraz muzyki głównie dubstep dnb i hip hop. Na mój cel padły modele ATH-A2000X, senn hd700, AKG K712, hifiman he400i... Które z nich będą najlepsze? a może jeszcze inne? smile.gifDobrze gdyby miały tez wymienny kabel tak jak to ma miejsce w aktualnych które posiadam i gdyby dało rade zeby się mniej uszy pociły niz w tych ktore mam. Za pomoc z góry dziękuję

Witam,

Niestety nie jestem w stanie Panu wskazać, które z nich będą najlepsze. O tym zdecydować może tylko Pan. Tak samo z potliwością uszu, która zależy od Pana indywidualnej anatomii. Estymować jedynie mogę, że z podanych par HE400i będą najbardziej odpowiednie do miana następcy, choć nie z tak mocno podkreślonym basem. Ponieważ kompletnie nie podał Pan budżetu, na jakim operuje, tuszę, że ma Pan w razie czego środki na odpowiednie źródło dla nowych słuchawek.

Pozdrawiam.

Nie mam specjalnych ograniczen co do ceny... No ale powiedzmy ze do 700$ albo 2200zł... Wazne by zakup był w miare opłacalny cena/wydajność. Mam w domu jeszcze mały wzmacniacz do telefonu Creative Sound Blaster E3 który był gratisem z poprzednich słuchawek i nie wiem czy do czegos on się nada w komputerze siedzi tez karta Sound Blaster Z a w planach jest zakup kina domowego 5.1 Yamaha YHT-4920UBL na pokój 10m2. Jeśli warto coś lepszego to zawsze mogę coś dorzucić do budzetu... Poniewaz głównie chę używać słuchawek do filmów to fajnie gdyby miały dobry basik i dobrą przestrzenność do counter strike. Chciałbym by słuchawki posłużyły mi lata... Gdyby pan mógł posegregowac w kolejnosci które mniej wiecej warto by było bym odsłuchał to chętnie to zrobie, a na chwilę obecną kompletnie nie wiem co wybrac

Dziękuje za pomoc... w sklepie w którym zapewne kupię mają 400i hd 600, hd650 i 700 oraz AT... wiec jedynie czego nie bede mogl potestowac to k712 a szkoda bo cenowo wypadają najtaniej... 400i i hd700 to cena 450$ a pozostałe po 350. Jeszcze mam natomiast jedno pytanie czy sprzęt ktory posiadam tj karta dzwiękowa w komputerze i ten mini amplifier creativa na coś się zdadzą czy potrzebuje czegoś lepszego? W planach mam tez zakup kina do małego pokoju 10m2 model YHT-4920UBL. Dlatego tez nie wiem czy powinienem w cos jeszcze inwestowac

K712 to taka mieszanka klasycznych K7 z Sennheiserami HD650. Słuchawki łączące ze sobą zarówno cechy modelu studyjnego, jak i potulnego i muzykalnego. 

Czy Pana sprzęt wystarczy... powiem tak - na pewno nie powinien Pana odrzucić od słuchawek, przynajmniej na tym początkowym etapie. Ale na pewno z czasem migracja na coś lepszego będzie wskazana. Albo chociaż dokupienie sensownego wzmacniacza, którym wysterowałby Pan swój sprzęt. Tutaj też oczywiście zależeć będzie to od budżetu, ale uniwersalnym wyborem pod wszystkie słuchawki, jakie Pan posiada, byłby np. M-Stage HPA-3B. Na pewno jednak proszę nie czynić tego od razu - najpierw słuchawki, osłuchanie się z nimi, poznanie, przyzwyczajenie do ich maniery.

Pozdrawiam.

A czy amplituner kina domowego nie wystarczył by dla słuchawek czy to muszą być 2 urządzenia osobno? Bo jesli tak to kupił bym cos mocniejszego niz kino które planuje zakupić. Wciąż nie mogę się zdecydowac do słuchawek kilka z nich odsłuchałem nawet miałem na głowie takie których nie planowałem zakupu Sony mdrz7 (699$) których dzwięk mnie tak urzekł że nie porafiłem ich zdjąć z głowy, do tego są fantastycznie wygodne, ale w sklepie powiedzieli mi ze do nich to odrazu wzmacniacz za 1000$ który przekraczał cene słuchawek :P 

Edited by krzyszko

Na początek może spokojnie wystarczyć. 

Sony nie słuchałem, ale jeśli się Panu podobają - warto iść za głosem własnych uszu.

Polecają, bo to sklep, muszą ;). Generalnie czasami nie ma wyjścia i faktycznie taki wzmacniacz jest niestety konieczny dla osiągnięcia optimum jakości, ale bardzo często można się wykpić niewiele gorszym efektem z tańszych urządzeń. Wszystko zależy od słuchawek i ich synergicznego dogadania się ze sprzętem źródłowym.