Jump to content

słuchawki dokanałowe ~300PLN

ktbear
 Share

Recommended Posts

Witam :) mój pierwszy post, chodzi oczywiście o.. zakup nowych słuchawek :)

Po zapoznaniu się z linkami umieszczonymi w poście "Zanim zapytasz" spróbuję określić najlepiej jak potrafię jakich słuchawek potrzebuję :)

1. cena - mój budżet wynosi 300PLN, dopuszczalny margines dopłaty w przypadku naprawdę rewelacyjnych słuchawek to ok 50PLN.

2. typ i zastosowanie - dokanałowe, zamknięte, zależy mi na bardzo dobrej izolacji dźwięków "z zewnątrz", słuchawki służyć mi będą w 90% do słuchania muzyki.

3. docelowe źródło dźwięku - najczęsciej smartfon (iPhone 6), czasami również laptop (MacBook z 2007).

4. słuchane gatunki muzyczne oraz jakość utworów - najczęściej jest to "elektroniczna muzyka taneczna" - deep house, future funk, disco. innymi gatunkami też nie gardzę (ambient, cięższe rock'owo-metal'owe brzmienia, wokale czyste (disco czy house) jak również growl). z uwagi na źródło dźwięku najczęściej słuchanym przeze mnie formatem jest MP3 o jakości 320KBPS.

5. predyspozycje anatomiczne - szukam dokanałówek, więc nie będę się w tym miejscu rozpisywał ;)

6. gust oraz brzmienie docelowe - hmm tutaj może być problem, ale postaram się opisać moje idealne brzmienie. nigdy tego nie robiłem, dlatego proszę o wyrozumiałość :) i ewentualne uwagi bądź wskazówki co jeszcze powinienem opisać:

- BASS: słuchawki ciepłe, z podkreślonym basem;

- MIDRAGE: średnio nasycona średnica, ale nie do końca neutralna, czasami w utworach, których słucham, ważną rolę odgrywają wokale (rzadko, ale jednak);

- TREBLE: słuchawki powinny wiernie oddawać to co się tam dzieje, góra powinna być w miarę jasna;

- SOUNDSTAGE: tutaj największy problem, bo interesowały by mnie słuchawki o… średniej scenie :P ale bardziej szerokiej niż głębokiej - jednak bez jakiejś przesady.

reasumując, chyba się to nazywa "uśmiechnięty plan" ? ;) sluchawki powinny tez w miarę dobrze oddawać detale muzyki :)

7. dotychczasowe doświadczenia i wstępnie upatrzone modele - tutaj znowu mały problem, doświadczenia nie mam praktycznie żadnego, do tej pory używałem słuchawek dołączonych do mojego iPhone'a oraz nausznych Sennheiser HD 25-1 II, jestem z nich nawet zadowolony, ale nie nadają się na pieszą wycieczkę albo jazdę autobusem - przez gabaryty i wagę. poczytałem trochę opisów na audiofanatyku, w moim odczuciu najbardziej interesująco brzmią te dotyczące modeli JVC.. niestety te "najfajniejsze" (w moim odczuciu) już wyszły z produkcji :P (np. HA-FX40, HA-FRD80 czy HA-FXC50).

pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość oraz w miarę szybką i rzetelną odpowiedź! :)

Witam,

Odpowiedzi akurat z mojej strony można się spodziewać zawsze rzetelnej, ale tylko wtedy, gdy mam czas. Nie odpisuję na wyścigi ;).

Tak, jest to plan uśmiechnięty i JVC byłyby dla Pana najlepszym tu wyborem. Ewentualnie może Pan szukać używanych Audeo 012, AKG K370 lub K390NC. One również grają dokładnie tak jak Pan tego sobie życzy.

Audeo 012 ma Pan dostępne za 380 zł w Sonus Mobile w razie czego. Troszkę ponad budżet, ale słuchawki są bardzo cenione i umożliwiają chociażby wymianę filtrów akustycznych.

Pozdrawiam.

Witam i dziękuję za odpowiedź :)

niestety, po telefonie do Sonus Mobile dowiedziałem się, że polecany przez Pana model Audeo 012 jest już nieprodukowany :( (a używanych sprzętów po prostu nie lubię)

ale, po krótkiej rozmowie z pracownikiem sklepu, chyba dołożę kilka(dziesiąt:P) złotych i zakupię jeden z wyższych modeli :) czuję, że wymienne filtry akustyczne to może być właśnie to czego szukam :)

Proszę uprzejmie.

Bo są nieprodukowane, ale nadal bardzo cenione i sporadycznie jeszcze dostępne. Ponieważ pisał Pan, że przeglądał linki zawarte w "Zanim zapytasz", zapewne widział także i Polecane słuchawki przenośne i tam też takowa adnotacja się znajduje. Model np. 112 różni się od 012 tylko kablem, więc jeśli go mają, są to te same słuchawki.