Jump to content
Sign in to follow this  
Guest irek303

LG V30 - co do dziurki?

Recommended Posts

Guest irek303

Cześć. Przećwiczyłem wyszukaj w Google i jestem głupszy niż byłem-szczegół.

Kupiłem "najlepiej grającego smartfona wśród wszystkiego" i dupa bo nie gra jakbym chciał a chciałem by grał jak pisali. Zanim usiadłem na Mi Note Pro grałem na Sennheiser MOMENTUM In-Ear, Mee Audio M6 Pro 2 gen i było git. Słuchałem sobie wszystkiego korzystając z dobrodziejstw Neutrona i byłem szczęśliwy. Teraz nie jestem. Senki ściemniały i mulą, M6 w ogóle ze mną nie rozmawia-wszystko trzeba wyciągać korektorem. A miało być tak pięknie, tylko nie doczytałem, że do dziury trzeba włożyć min 50 ohm-ów by ustrojstwo działo jak należy.

Uwielbiam doki ale odnoszę wrażenie, że to chyba koniec tej przygody. Słucham muzyki w szerokim tego słowa znaczeniu-od śpiewu ptaków po klasyczną, od tekkno po metal, od Depeche Mode po Slayer, Dead Can Dance po Snarky Puppy, a i Krzysiu Komeda, i Leszek Janerka, Sipińska, Brown, Santor, Hendrix, NIN, itd.- no różnie i wszystko. Korektor jest mi znany. Potrzebuję sceny, powietrza, szczegółu, wokali, gitar, muzykalności, basu( nie bassssuuuu-tę resztę to uuuu dodam suwaczkiem). Budżet no do 700PLN. Oczywiście jak najlepiej za jak najmniej. Jeśli droższe maja mi zrobić WoW i opad szczęki na podłogę  - to dam. Nie ważne czy doki czy inne -poza pchełkami. I ma być po kablu, żadne blutacze.

Opiszcie proszę wasze propozycje tak w dwóch trzech zdaniach. Bardzo trudno dobrać albo raczej niewiele jest sugestii w doborze słuchawek do tego grajka:

Jak do tej pory temat wokół 50 ohmóf realizują( oczywiście nie mam pojęcia jak grają- znam tylko z czytania, i nie mam jak sprawdzić):

Koss Porta Pro

Superlux HD330

AKG 701 i 702

Nim zaczniemy kombinować, oszukaj telefon. Mee Audio M6 Pro 2 są odłączane samych przetworników z tego co widzę. Zrób tak, pierw podłącz SAM kabel od tych słuchawek do telefonu. Potem do kabla podłącz SAME pchelki.

Telefon powinien przejść w AUX mode co znacząco zwiększy moc.

Guest irek303

Niestety nie przechodzi. 

Może MEE P1? 50 omów mają.

Brzmienie fajne scenicznie, przy dobrym napędzie fajny, lekki, miękki basik, bardzo gładkie brzmienie, kojarzy się trochę że starymi płytami winylowymi. 

Nowe do 700 zł na Amazonie powinno się udać znaleźć, zastosuję autoreklamę i zaproponuję zajrzenia do komisu, bo wystawiłem i przyzwoitej cenie :)

Edited by bachankas

11 godzin temu, irek303 napisał:

Przećwiczyłem wyszukaj w Google i jestem głupszy niż byłem-szczegół.

To polecam jeszcze lekturę polecanego sprzętu. https://www.audiofanatyk.pl/category/polecane/

Kupiłem "najlepiej grającego smartfona wśród wszystkiego" i dupa bo nie gra jakbym chciał a chciałem by grał jak pisali. Zanim usiadłem na Mi Note Pro grałem na Sennheiser MOMENTUM In-Ear, Mee Audio M6 Pro 2 gen i było git. Słuchałem sobie wszystkiego korzystając z dobrodziejstw Neutrona i byłem szczęśliwy. Teraz nie jestem. Senki ściemniały i mulą, M6 w ogóle ze mną nie rozmawia-wszystko trzeba wyciągać korektorem. 

Nie ma urządzeń, które niezależnie od poziomu zagrają dobrze ze wszystkim i LG V30 mimo swoich zalet też takim nie jest.

Nie miałem tych Senków, ale o Momentum in Ear można przeczytać opinie właśnie mulących i zalewających basem. Widocznie Mi Note Pro bardziej do nich pasuje, skoro z nim lepiej grają.

A miało być tak pięknie, tylko nie doczytałem, że do dziury trzeba włożyć min 50 ohm-ów by ustrojstwo działo jak należy.

Wcale nie trzeba, bo to nie są trudne w napędzeniu słuchawki, mają odpowiednio 18 i 16 ohm. Jest coś takiego jak synergia i albo po prostu nie są dopasowane do charakterystyki brzmienia tego LG V30, albo oczekujesz innego stylu grania. Taki był najwidoczniej zamysł projektantów LG, żeby telefon grał oszczędnie z mobilnymi słuchawkami o niskiej impedancji, a uruchamiał większą moc DAC, gdy podłączy się coś trudniejszego w napędzeniu.

Potrzebuję sceny, powietrza, szczegółu, wokali, gitar, muzykalności, basu( nie bassssuuuu-tę resztę to uuuu dodam suwaczkiem). Budżet no do 700PLN. Oczywiście jak najlepiej za jak najmniej.

Aune E1 powinny spełnić wymagania. Są uniwersalne i dobrze grają z V30 nawet bez tej przejściówki 50 ohm.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-aune-e1/

Jak do tej pory temat wokół 50 ohmóf realizują( oczywiście nie mam pojęcia jak grają- znam tylko z czytania, i nie mam jak sprawdzić):

Koss Porta Pro

Superlux HD330

AKG 701 i 702

Na temat Superluxów się nie wypowiadam, bo nie miałem do czynienia i nie słyszałem jak grają, ale recenzja chyba jest na blogu.

Moim skromnym zdaniem kręcenie się tylko wokół budżetowych słuchawek za 100-200 zł do źródła za 1,5-2K, bo tyle kosztuje/kosztował V30, to słaby pomysł.

Koss PortaPro grają ładnie i przyjemnie z V30, bardzo muzykalne, ale to dalej budżetowe słuchawki i nie spełnią wygórowanych wymagań.

K701 czy K702 zaś co prawda parę osób pisało, że grają dobrze z LG V30, ale to słuchawki stacjonarne, powinny być podłączane pod wzmacniacz. Można spróbować, ale osobiście nie kupowałbym takich słuchawek tylko pod taki telefon. Choć V30 rzeczywiście ma Quad DAC, który uruchamia się ze słuchawkami powyżej 50 ohm i daje więcej mocy. Jednak u mnie np. podobne K270 Studio grają dość słabo, czuć że brakuje im wysterowania, mimo że dojeżdżam prawie do końca skali głośności. Zupełnie inaczej niż ze wzmacniaczem, choćby z takim Dragonfly Redem. Wątpię więc, żeby z K701 było lepiej.

Podsumowując - nie ma co kombinować: albo zmiana słuchawek albo zmiana telefonu. Ewentualnie zakup DAPa lub poszukanie jakiegoś DAC-AMPa pod USB - OTG, jak któryś Dragonfly, Nexum Aqua, Sonata HD, które w przypadku takich słuchawek będą być może miały lepszą synergię. Tylko według mnie bez sensu jest korzystanie akurat z tego rozwiązania przy V30, bo największym plusem jest Quad DAC, z którego wtedy się nie będzie korzystać, więc równie dobrze może to być każdy inny telefon.

Przejściówka 50 ohm też dużo nie zmieni, bo nie zmieni charakteru grania słuchawek. 

Edited by Bernie
  • Like 1

Bo cała ta seria V jest przehajpowana, ot co 

Guest irek303

Dziękuję za zainteresowanie i opinie.

Co do synergii -znam,wiem, liczyłem na taka samą z tym co mam-nie ma,trudno stąd poszukiwania.

Moja prośba wynika z tego, że kupiłem grajka i go mam- teraz trzeba zrobić z tego fajne mobilne granie by dawało równie dużo frajdy jak poprzednio- nie musi być tak samo.

Jestem otwarty na propozycje, nie mam ściśle określonych preferencji muzycznych jak już wspominałem a chcę słyszeć fajne, bogate dźwięki. Czy słuchawki będą za 100 czy za wspomniane 700 nie ma znaczenia, byle dawały radość. Te budżety to tylko propozycja- niema się co dziwić, że szukam kompromisów.

O Aune już czytałem- wudaja się byc dobrym wyborem, ale nadal chciałbym odpalić V30 pełną mocą. 

Mam źródło- szukam słuchawek. Mogę zacząć przygodę z audio od nowa- no problem.

Ps. Lekcje forumowe odrobione.

Edited by irek303
Bledy

40 minut temu, irek303 napisał:

Mam źródło- szukam słuchawek. Mogę zacząć przygodę z audio od nowa- no problem.

Prawidłowo to powinno się szukać odpowiedniego źródła do słuchawek.

40 minut temu, irek303 napisał:

O Aune już czytałem- wudaja się byc dobrym wyborem, ale nadal chciałbym odpalić V30 pełną mocą. 

Zawsze możesz sobie zamówić przejściówkę 50 ohm. W trybie 50 ohm akurat Aune E1 mogę powiedzieć, że grają lepiej. Chociaż i bez przejściówki nie narzekałem. Ale mam jeszcze inne słuchawki, do których się przyda.

Edited by Bernie

Ktoś pisał także, że kombinował ze zwarciem np. kluczem pinów na wtyku kabla, ale po co tak kombinować?

31 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Nie da się jakoś oszukać telefonu programowo? Wgrać tweaka albo coś?

Da się, jak zrobisz roota telefonu, na oryginalnym sofcie od LG się nie da. Jeśli chodzi o Aune E1 to potwierdzam to co pisze @Bernieświetne słuchawki, bardzo fajnie zgrywają się z V30 i na przejściówce na 50 ohm grają lepiej niż bez niej. Ogólnie do V30 z doków polecam właśnie E1. 

2 godziny temu, Soundy napisał:

Bo cała ta seria V jest przehajpowana, ot co 

Co rozumiesz przez pojęcie przehajpowana? To są świetne smartfony które dodatkowo bardzo fajnie grają.

56 minut temu, Dubek napisał:

Co rozumiesz przez pojęcie przehajpowana?

Hmmm.... bezrefleksyjne polecanie tej serii na forach audio.

6 minut temu, Soundy napisał:

Hmmm.... bezrefleksyjne polecanie tej serii na forach audio.

Z moich obserwacji zdarza się także bezrefleksyjnie hejtowanie.

Słuchałem jeżeli o to chodzi, szału nie było jak na częste stwierdzenia "jedyny słuszny telefon dla audiofila".

Ohmów było odpowiednio więc dac czy co tam jest w środku pewnie się załączył 

22 minuty temu, Soundy napisał:

Słuchałem jeżeli o to chodzi, szału nie było jak na częste stwierdzenia "jedyny słuszny telefon dla audiofila".

Ohmów było odpowiednio więc dac czy co tam jest w środku pewnie się załączył 

Najpierw jeszcze trzeba w ustawieniach włączyć żeby DAC się włączał jak podepniesz słuchawki, także jesli to nie było włączone to sam z siebie się nie włączył :)

• Like 1

Nie Android tylko LG daje wybór ludziom którzy nie potrzebują DACa który zjada więcej baterii, jak ktoś słucha podcastów czy audiobooków to nie trzeba go odpalać przecież :P

• Like 2

Guest irek303

NO dobrze Aune E1  - raz

Bgvp dm6 - dwa ale 200dolców  to za dużo - przekracza dopuszczalny budżet

Co jeszcze można podpiąć?, słuchajcie -nie muszą być tylko doki.

28 minutes ago, irek303 said:

Bgvp dm6 - dwa ale 200dolców  to za dużo - przekracza dopuszczalny budżet

Akurat marsz na allegro w cenie aune e1. A może coś jeszcze uda się wynegocjować. 

Guest irek303

Tak w temacie oszukiwania v30- M6 pro wchodzą w tryb aux przy wyciszonym sueaku na pilocie, bez wypinania głośnikow. Właśnie to odkryłem.

Dzięki za info o Bgvp. Już zaglądam.

Oczywiście czekam na kolejne propozycje.

Prawidłowo to powinno się szukać odpowiedniego źródła do słuchawek.- proszę podarujcie sobie tego typu uwagi-są z dupy.  Cenię sobie twoje zdanie ale nie chodzi o to by krytykować a dobrać coś do V30- bo gdzie nie spojrzę to tylko Aune i Aune- dlatego o nich nie wspominałem.

To nie są złe słuchawki tylko wygląda na to, że innych nie ma? Predyspozycje są z mojej strony na wszystkomające- wiem takich nie ma, ale dlaczego nie próbować?!

Jestem wybredny i słucham się osób z wyrafinowanym słuchem, kawę też piję w filiżankach z porcelany lub fajansu bo kawa to święto-jak audio.

Mam ograniczenia finansowe i nie zarżnę się dla nauszników za 1,5k skoro za 350 mogą też być cacane.

Więc nie oceniajcie moich decyzji tylko podawajcie propozycje - jak na razie skromnie. Mamy DWA modele- coś jeszcze?

PS. Po dzisiejszym odpaleniu w trybie AUX stwierdzam, żeten wzmacniacz musi pracować na pełnej wydajności bo dopiero wtedy słuchanie ma ręce i nogi-nie przesadzam. Nie chcę się bawić w przejściówki i mody -o ile to możliwe, więc wzmak na pełną parę.

2 godziny temu, irek303 napisał:

Prawidłowo to powinno się szukać odpowiedniego źródła do słuchawek.- proszę podarujcie sobie tego typu uwagi-są z dupy

Nie są z dupy, tylko taka jest prawda. 

Można iść od strony źródła, ale w momencie jak wiesz czego chcesz, bo sluchałeś, testowałeś, porównywałeś i znasz swój kierunek. Ale pójście od strony słuchawek i tak jest łatwiejsze.

Każdy mówi, komentuje opierając się o własne doświadczenia i preferencje.

Do tego zaczynając od strony źródła z automatu wywalasz wszystko co jest trudne w napędzeniu lub nie mieć synergii z słuchawkami.

Do tego teraz trzeba dopasować słuchawki pod synergie i możliwości napędowe, a na sam koniec martwić się o gusta.

Więc ciesz się, że masz jakąkolwiek propozycje.

Masz podane dwa modele, więc najpierw sprawdź te modele, zamiast narzekać, że za mało.p

• Like 3

3 godziny temu, irek303 napisał:

Prawidłowo to powinno się szukać odpowiedniego źródła do słuchawek.- proszę podarujcie sobie tego typu uwagi-są z dupy.  Cenię sobie twoje zdanie ale nie chodzi o to by krytykować a dobrać coś do V30- bo gdzie nie spojrzę to tylko Aune i Aune- dlatego o nich nie wspominałem.

Proszę zachować minimum kultury na forum i szacunku do tego, że ktoś w ogóle poświęcił czas na bezinteresowne doradzenie. Aune E1 akurat są bardzo dobrymi słuchawkami w swojej cenie i jest to jeden z powodów, dla których sam osobiście posiadam wciąż egzemplarz testowy na potrzeby bloga. Jeśli ma Pan jakąkolwiek awersję do tego produktu ze względu na to, że jest szeroko polecany, to nie jest to ani niczyja wina, ani niczyj problem. Pana pieniądze, Pana problem.

3 godziny temu, irek303 napisał:

Więc nie oceniajcie moich decyzji tylko podawajcie propozycje - jak na razie skromnie. Mamy DWA modele- coś jeszcze?

Patrząc po podejściu przykro mi, ale jakoś nie mam ochoty pomagać i proponować czegokolwiek na rozkaz. Nawet pomijając późną porę. Polecam poczytanie regulaminu forum pod kątem jego modus operandi i zasad, jakimi kieruje się nasza społeczność.

6 godzin temu, Bernie napisał:

Z moich obserwacji zdarza się także bezrefleksyjnie hejtowanie.

Patrząc po tym, jak próbowano zapewnić sobie wpływ i kontrolę nad treścią mojej niedoszłej recenzji, śmiem założyć, że jednak w tym hejcie może być jednak ziarnko zasadności. Normalnie nikt nie obwarowuje sobie recenzji do tego stopnia, że chce mieć kontrolę nawet nad brzmieniem jej tytułu. 

• Like 2

Guest irek303

Tak w temacie oszukiwania v30- M6 pro wchodzą w tryb aux przy wyciszonym sueaku na pilocie, bez wypinania głośnikow. Właśnie to odkryłem.

Dzięki za info o Bgvp. Już zaglądam.

Oczywiście czekam na kolejne propozycje.

Zamknij moderatorze temat- i usuń moje konto. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...