Jump to content

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w położeniu subwoofera. Pokój jest niesymetryczny, przypomina trapez. Jego powierzchnia to 14m2. W załączniku przedstawiam pomocniczy wzór pokoju co by łatwiej sobie to wyobrazić. Z góry dziękuje za pomoc. 

Wzór pokoju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie da się pokazac w którym miejscu powinien stać .Najlepsza metoda to długi kabel i przestawianie go w różne miejsca ,i słuchnie jak gra . Z miejsca w którym słuchmy da się usłyszeć różnice w jakości basu w zależnośći od  miejsca ustawienia suba. Ważne jest też prawidłowe ustawieni basu na samym subwooferze , faza i odcięcie zwrotnicy ,oraz wzmocnienie . Sam posiadam Velodyne Microvee  i  samo ustawienie nie jest skomplikowane . W razie problemów pomogę  .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma uniwersalnego rozwiązania na ustawienie subwoofera, trzeba kombinować. ;) Ustawienie fazy i zwrotnic jest zależne od preferencji słuchacza, jak i ustawienia suba w pomieszczeniu.

Przykładowo: Umieszczenie subwoofer'a pod biurkiem/w rogu pokoju sprawi, że bas się wzmocni. Jeżeli chcemy zniwelować ten efekt, należy kombinować z głośnością i pokrętłem odcięcia zwrotnicy, itd.

Tak, jak już kolega wyżej wspomniał - długi kabel i próby z różnym ustawieniem. Efekt sprawdzać zawsze w miejscu, w którym docelowo będzie się siedzieć podczas odsłuchów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...