Jump to content

DAC do RHA MA720i

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Od kilku dni stalem sie posiadaczem sluchawek RHA MA720i ktore podpinam pod Iphona 5.Wrzesien/pazdziernik zaraz po premierze bede kupowal Iphona 7.

Nie jestem audiofilem i ciezko mi wylapac  te wszystkie rzeczy plynace z muzyki o ktorych czytam w roznych recenzjach.Nie bede tu rzucal terminami typowymi pod ten caly swiat audio...gdyz kompletnie sie na tym nie znam.Chodzi mi mianowicie o to ze czuje ze te sluchawki nie daja rady z tym telefonem, fakt graja dla mnie ladnie, ale mysle ze maja bardzo duzy potencjal , ktory w nich sie znajduje a ja nie moge go wykorzystac.

Po krotkich poszukiwaniach trafilem na takie urzadzenie jak Fiio.I mysle ze czegos takiego mi potrzeba zeby po prostu tu mialo kopa i gralo.Na runku jest ich bardzo duzo modeli...i tu sie zgubilem gdyz kompketnie nie wiem ktory zaspokoi moje potrzeby, a przypominam nie mam ich tak bardzo wygorowanych- ma to grac w miare ladnie i przyzwoicie z tymi sluchawkami i telefonem.

Jesli chodzi o budzet to nie mam go sprecyzowanego.Mieszkam w Anglii i ceny zaczynaja sie od 30 funtow do ponad 100.

Wczoraj czytalem ze Fiio e10k jest bardzo fajnym i przyjemnym urzadzeniem.Sam juz zreszta nie wiem i troche zglupialem juz od tych poszukiwan na wlasna reke, wiec dlatego postanowilem sie Was tu poradzic.

Muzyki jakiej slucham to hip hip, house, trance. Takze chcialbym aby to byli w miare kompatybilne z tymi gatunkami.

z gory dziekuje za zaainteresowanie moim postem.

pozdrawiam Tom 

Guest Mayster

Najpierw uściślijmy czego szukasz - daca do łączenia i noszenia z iphonem czy stacjonarnego? E10K to urządzenie bez wbudowanej baterii. Coś podobnego, ale z baterią to Fiio Q1. Jeśli natomiast chcesz sobie skompletować 'portable kanapkę' to na ten moment najciekawszym wyjściem wydaje się być Opus #11, ale cena w granicach 900 zł.: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/203-opus-11-przeno%C5%9Bny-dac-i-amp/

Ok dziekuje za odpowiedz.

Po wstepnychy analizach ktore robie od dwoch dni, juz wiem ze ten e10k jest to uzytku domowego.Ja szukam czegos z czym moglbym sie poruszac i sluchac poza domem.Tez dotarlem do tych informacji ze fiio Q1 dla takiego swierzaka w tych tematach bedzie idealnym urzadzeniem.Cena 60 funtow...takze bardzo mi pasuje.

jeszcze raz dzieki bo potwierdzilo sie to do czego sam wstepnie  doszedlem czytajac rozne recenzje.

Z czasem kiedys kupie dobie jakis dobry przenosny hifi player i fotelowe sluchawki ?

pozdrawiam Tom 

ps. Fiio Q1 juz zamowiony.Bardzo sie ciesze, mam nadzieje ze spelni moje niewygorowane oczekiwania i wycisnie max z     

iphona i tych RHA.

Mam pytanie jeszcze o kabel.Czy ten ktory jest dawany w standardzie mi w zupelnosci wystarczy, czy moze jeszcze dodatkowo kupic sobie fiio L16/17 gdyz te dwa widzialem ze sa do nabycia.

Bede wdzieczny za jeszcze ta odpowiedz ?

Edited by Tom
Mistace

Dziekuje za odpowiedz...wlasnie rozmawialem z kims kto polecil mi kabel kontowy L17.

Nie mam mozliwosci presluchania go wiec musze sie zdac na opinie sprzedawcy z ktorym rozmawialem.Kabel kupie nowy gdyz u mnie w Anglii znalazlem go w cenia 8.99 funta.Wiec cena duzo tansza niz w Polsce.

dziekuje za zaainteresowanie moim postem.Dzis dostalem juz swoj Fiio Q1. WoW gda bajka dla mnie...czegos takiego mi bylo potrzeba...