Jump to content

Heco Music Style 800 - jaki wzmacniacz

Recommended Posts

Mam kolumny jak w tytule. Zastanawiam się teraz czym je napędzić.

Wstępnie wybrałem

Marantz PM6006

Denon PMA 800NE

ONKYO A-9150

Który z nich wypadnie najlepiej z tymi kolumnami. A może coś zupełnie innego w tym przedziale cenowym (>2000) ?

Z góry dziękuję za opinie/podpowiedzi

Pozdrawiam

Konrad

Edited by qbek77
  • 3 weeks later...

Nikt, nic, ponieważ większość z obecnych tutaj forumowiczów korzysta głównie ze słuchawek, a jeśli już posiadają jakiś tor kolumnowy, to jest on na tyle długotrwały, że naprawdę ciężko polecić w tej dziedzinie cokolwiek innego, czego się samemu nie słyszało - zbyt duże ryzyko. ;)

Zestawy kolumny-wzmacniacz są dość problematyczne w polecaniu, jeśli chodzi o dokompletowanie sprzętu, bo jedne kolumny z jednym wzmakiem zagrają świetnie, a z innym będzie masakra, i odwrotnie.

Osobiście, z kolumnami Heco nigdy nie miałem styczności, a sam brak zainteresowania tematem bynajmniej nie jest spowodowany niechęcią do udzielenia odpowiedzi, tylko raczej sytuacją, w której nikt nie zna odpowiedzi na zadany przez Ciebie problem. :)

Idealną wręcz sytuacją byłaby możliwość umówienia się na jakieś testy, ale z racji, że te 800-ki są kolumnami podłogowymi, jest to zapewne utrudnione do maksimum... Być może byłaby możliwość wypożyczenia sprzętu za kaucją, ale to już tylko gdybanie.

Sam próbowałbym szczęścia z Onkyo, ale tylko i wyłącznie dlatego, że sam posiadam jedną integrę od Onkyo właśnie, i - o ile nowsze konstrukcje zachowały podobną charakterystykę - bardzo możliwe, że po prostu byłoby mi wiadome, czego można się spodziewać. To już jest jednak patrzenie przez pryzmat mojego toru i - przede wszystkim - preferencji, więc raczej nie traktowałbym tego jako referencję, bardziej jako subiektywną opinię.

Onkyo 9150. Mam poprzednika czyli 9050 i to był strzal w 10. Dość mocny i dynamiczny, dobry szczegół i ogół, niezłe wyjście słuchawkowe którego notabene teraz używam jako podstawowego sprzętu do słuchawek. Wbudowany dac uwolnił mnie od osobnego dac-a. 

Denon to ciągle odgrzewany PMA700AE, a i on był odgrzanym daniem. Fajny wzmak, ale jednak taki jakiś zamknięty w sobie. A Marazntz kojarzy mi się z miłym, kojącym dźwiękiem do słuchania łagodnej muzyki przy przyciemnionym świetle. (Wcześniej miałem CA640, 840, Denon PMA 700AE i 1500 AE, Audiolab 8000, Quad niepamiętamjaki, NAD i sporo innych dupereli)

Edited by Rafacio