Jump to content

Heco Music Style 800 - jaki wzmacniacz


Recommended Posts

Mam kolumny jak w tytule. Zastanawiam się teraz czym je napędzić.

Wstępnie wybrałem

Marantz PM6006

Denon PMA 800NE

ONKYO A-9150

Który z nich wypadnie najlepiej z tymi kolumnami. A może coś zupełnie innego w tym przedziale cenowym (>2000) ?

Z góry dziękuję za opinie/podpowiedzi

Pozdrawiam

Konrad

Edited by qbek77
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nikt, nic, ponieważ większość z obecnych tutaj forumowiczów korzysta głównie ze słuchawek, a jeśli już posiadają jakiś tor kolumnowy, to jest on na tyle długotrwały, że naprawdę ciężko polecić w tej dziedzinie cokolwiek innego, czego się samemu nie słyszało - zbyt duże ryzyko. ;)

Zestawy kolumny-wzmacniacz są dość problematyczne w polecaniu, jeśli chodzi o dokompletowanie sprzętu, bo jedne kolumny z jednym wzmakiem zagrają świetnie, a z innym będzie masakra, i odwrotnie.

Osobiście, z kolumnami Heco nigdy nie miałem styczności, a sam brak zainteresowania tematem bynajmniej nie jest spowodowany niechęcią do udzielenia odpowiedzi, tylko raczej sytuacją, w której nikt nie zna odpowiedzi na zadany przez Ciebie problem. :)

Idealną wręcz sytuacją byłaby możliwość umówienia się na jakieś testy, ale z racji, że te 800-ki są kolumnami podłogowymi, jest to zapewne utrudnione do maksimum... Być może byłaby możliwość wypożyczenia sprzętu za kaucją, ale to już tylko gdybanie.

Sam próbowałbym szczęścia z Onkyo, ale tylko i wyłącznie dlatego, że sam posiadam jedną integrę od Onkyo właśnie, i - o ile nowsze konstrukcje zachowały podobną charakterystykę - bardzo możliwe, że po prostu byłoby mi wiadome, czego można się spodziewać. To już jest jednak patrzenie przez pryzmat mojego toru i - przede wszystkim - preferencji, więc raczej nie traktowałbym tego jako referencję, bardziej jako subiektywną opinię.

Link to post
Share on other sites

Onkyo 9150. Mam poprzednika czyli 9050 i to był strzal w 10. Dość mocny i dynamiczny, dobry szczegół i ogół, niezłe wyjście słuchawkowe którego notabene teraz używam jako podstawowego sprzętu do słuchawek. Wbudowany dac uwolnił mnie od osobnego dac-a. 

Denon to ciągle odgrzewany PMA700AE, a i on był odgrzanym daniem. Fajny wzmak, ale jednak taki jakiś zamknięty w sobie. A Marazntz kojarzy mi się z miłym, kojącym dźwiękiem do słuchania łagodnej muzyki przy przyciemnionym świetle. (Wcześniej miałem CA640, 840, Denon PMA 700AE i 1500 AE, Audiolab 8000, Quad niepamiętamjaki, NAD i sporo innych dupereli)

Edited by Rafacio
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...