Jump to content

<Sprzęt PC> Hyperx Cloud II vs Kraken 7.1 vs MMX 300 vs .. (twoja propozycja)

Recommended Posts

Zmieniam pokój do gier z dużego przestrzennego z 85 W (rms) wzmacniaczem FineArts V3 i kolumnami Tannoy M3, na malutkie. Z tego względu najrozsądniej przejść mi na słuchawki

Przeszukałem sieć i kierując się testami zawęziłem listę do trzech, które mam nadzieję świetnie sprawdzą się do gier, ale i nie będą kłuć w uszy podczas filmów czy muzyki :

- Kingston Hyperx Cloud II
- Razer Kraken 7.1 V2
- Beyerdynamic MMX 300 (ew jeśli okaże się że nie ma różnicy : DT 770 80)

1) Nie wiem które wybrać. Potrzebuję pomocy w określeniu które sprawdzą się najlepiej.
Czy opłaca się dołożyć do MMX 300, a może różnica jest niewyczuwalna dla ludzkiego ucha?

2) A może znacie coś lepszego ?
Nie zależy mi na wyglądzie, firmie czy akcesoriach pokroju mikrofonu/pokrętełka głośności na kablu. Liczy się jakość dźwięku

3) Wierniejszy dźwięk mają słuchawki otwarte (z racji szerszej sceny) ? Acz przy posiadówkach 8h/dobę nie mniej męczące będą zamknięte (przez niżej ustawioną głośność) ?

Z dodatkowych ciekawostek które mogą mieć znaczenie, mam dużą głowę. Karta dźwiękowa AIM SC808

Edited by Bimbrownik

Nie wiem czy nie rozsądniej by było spojrzeć w stronę tych słuchawek https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-gamingowych-audio-technica-ath-pdg1/ . Lekka bardzo wygodna konstrukcja, w grach na bank nie zawiedzie. Muzyki słucha się w nich bardzo przyjemnie z filmami nie będzie żadnych problemów :)

Krakeny fajny sprzęt dla małych dzieci, bo fajny kolor mają :P

Cloudy jak już to I. II niczym się nie różnią poza dodaną kartą dźwiękową która ma emulować efekt przestrzenny, który ja bym omijał szerokim łukiem.

Beyerdynamic MMX 300 to nic innego jak DT770 ale w wersji z 32Ohm z dodanym mikrofonem. Jak lubisz stanowczo przepłacać... why not :)

• Like 1

FreeQ > reklama dźwignią handlu ^^" Dzięki za ostrzeżenie.

Ciekawa recenzja, choć zaniepokoiła mnie wielkość membran (40mm). Jak sprawdzi się w tak szerokim zastosowaniu model : ATH-ADG1X ? (53mm)
Nie znalazłem recenzji, ale całkiem przyjemną promocję. Nie piszą aby były poserwisowe, albo ze zwrotu.
Jaką opinią cieszy się ten model ? Warto dopłacić?

edit: Tuż przed wysłaniem natrafiłem na dwie, i .. mam wrażenie że model jaki zasugerowałeś jest młodszy, oraz poprawiony. Odpinany mikrofon jest przyjemnym udogodnieniem, jak  i wygodne użytkowanie bez obawy że spadną.
Przeczytałem recenzję : i . W drugiej wspominają o zbyt wysokiej oryginalnej wycenie, oraz zaleceniu w inwestycji w dobry DAC. AIM SC808 to ma , czy wymagany jest dodatkowy wzmacniacz (
Grundig FineArts V3 się nada?) ???

Edited by Bimbrownik

Nie mam pojęcia jak sprawdzą się ADG1. Kiedyś czytałem że to AD700X czy AD900X z mikrofonem. Jeżeli AD700X do gier FPS będą fenomenalne. Natomiast cała reszta... cóż, trzeba lubić analityczne wrecz kliniczne granie. 

Miałem AD700X jak i PDG1 w ogólnym rozrachunku jako całokształt zdecydowanie wolałem PDG1. Co nie zmienia faktu że PDG1 w grach sprawdzają się świetnie. 

Aaaaa seria AD jak i AG mają te swoje skrzydełka 3D. To trzeba lubić... Dla mnie było katorgą.