Jump to content
Sign in to follow this  
Matmazhed

Słuchawki nauszne, białe, wygodne do 150 zł

Recommended Posts

Witam. Planuję zakup słuchawek dla mamy. Budżet 150 zł. Muszą być białe i  wygodne. Dźwięk nie musi powalać, jednak nie jest pobocznym aspektem. Co sądzicie o JBL T500 ? Znajdę jeszcze coś lepszego ? 

Posted (edited)

Mam podobne JBL, tyle że bluetooth (T450BT). Grają jednak dość podobnie. Dość basowe, ciemne i ciepło grające słuchawki, ale zarazem czytelne. Podkreślony bas w takich słuchawkach przydaje się w gdzieś w hałasie, w miejskiej komunikacji. Ja mam te JBL akurat do sporadycznego korzystania na siłowni, do biegania. Są jednak dość budżetowe, ale też nie ma co wymagać w cenie 100 zł. Można je zresztą posłuchać jeśli masz jakiś market typu MM w pobliżu. Ich budżetowość powoduje też, że materiał i wykonanie nie robi szału. To są ceratkowe, raczej niezbyt trwałe pady i cienki kabelek. (w bluetooth nie ma nawet możliwości podpięcia kabelka). Dość mocny nacisk na uszy, może nie być zbyt komfortowy przy dłuższym słuchaniu i może grzać w uszy.

Jeśli podstawowym kryterium jest kolor o wystarczy iść do sklepu, przejrzeć półki, wybrać białe słuchawki i poprzymierzać czy wygodne. W tej cenie żadne słuchawki nie będą robiły szału, czy to Sony czy jeszcze Philips. 

Jeśli nie musiałyby być białe to najbardziej opłacałoby się Koss Porta Pro. One są co prawda w różnych kolorach i były nawet białe, ale te inne kolory są droższe a białego w ogóle w Polsce coś ostatnio nie widać (są jakby co widzę na amazon.de ale droższe niż czarna wersja). Ale to bardzo przyjemne słuchawki, sam mam je od kilku lat mimo wielu droższych par i są nie do zdarcia.  Na plus, że mają gąbkowe i wymienne w razie czego pady, tylko czasem przy zdejmowaniu potrafią wyrwać włos lub kilka, więc może być ewentualnie problem przy dłuższych włosach. :)   Wersje z mikrofonem i pilotem na kablu niestety są trochę droższe. Jest też wersja bluetooth. https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/koss-porta-pro-czarny.html 

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/koss-porta-pro-wireless.html

P.S.

https://www.amazon.de/Koss-Headsets-ohraufliegend-15-25000-Hz-monaural-Schwarz/dp/B00E2RE7UG/ref=sr_1_11?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=OJK9GTOCV547&keywords=koss+porta+pro&qid=1555881291&s=ce-de&sprefix=koss+porta+pro%2Celectronics%2C317&sr=1-11 te z amazona nie są niestety wysyłane do Polski

Czasem białe są za małe pieniądze takie powystawowe https://allegro.pl/oferta/sluchawki-koss-porta-pro-classic-7971724212

ale jeśli w dobrym stanie można spróbować jeśli z gwarancją jeszcze, tylko dokupić może nowe gąbki.

P.S. 2

Tylko o jednej ważnej rzeczy trzeba wspomnieć, że Koss Porta Pro nie izolują od dźwięków otoczenia.

Edited by Bernie
  • Like 1

Witam. 

W zależności od rozmiaru uszu (ja mam duże także wygoda ciut gorsza u mnie ale też bez tragedii) mogę spokojnie polecić Maxell Retro DJ (ja mam właśnie białe)

Trzeba zaznaczyć że są to słuchawki raczej nauszne niż wokół uszne (dlatego dla niektórych może być mniejszy komfort), choć przy niewielkich uszach wcale niekoniecznie. Brzmieniowo jest bardzo fajnie za to :)

jeszcze jeden niuans: jeżeli Maxelle to tylko Retro DJ Mk1.(jest jeszcze Mk2 z regulacją głośności na kablu/mikrofonem/pilotem, miałem okazję porównać, Mk 1 dużo lepsze)