Jump to content
Sign in to follow this  
shinya56

DAC / wzmacniacz do AKG K550

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć

Jaki DAC lub wzmacniacz słuchawkowy kupić do AKG K550 ?  Sama karta X-Fi Titanium jest z serii przymulona ( ustawienia fabryczne ). W oprogramowaniu karty potrafię ją dobrze wysterować i na Edifier C3 gra dobrze. Na słuchawkach AKG K550 nie potrafię uzyskać tego efektu. Karta ma dedykowane wyjście słuchawkowe. W karcie nie ma wzmacniacza. To rozwiązanie nie daje rady napędzić słuchawek. Konkretnie co najlepiej sprawdzi się w połączeniu z K550 ? W przyszłości planuję kupić jeszcze inne słuchawki.

Sprzęt:

Słuchawki: AKG K550 ( MKI );

Karta muzyczna:  Creative Sound Blaster X-FI Titanium HD;

Głośniki: Edifier C3 2.1;

Rodzaj muzyki: Soundtracki + muzyka elektroniczna; 

Jak sprawdzić, którą wersje słuchawek posiadam mki - mkii ?

Edited by shinya56

Godzinę temu, shinya56 napisał:

Jak sprawdzić, którą wersje słuchawek posiadam mki - mkii ?

Słuchawki mają napis na uchwycie muszli: K550 lub K550 MKII.

f956ae1f-6c43-43a2-b2a2-23463c7b82a0_i-a

dz05NjcmaD02NzU=_src_45069-sluchawki_akg

Godzinę temu, shinya56 napisał:

W karcie nie ma wzmacniacza. To rozwiązanie nie daje rady napędzić słuchawek.

Trochę dziwne, miałem wersję pierwszą i one nie potrzebują generalnie wzmacniacza, zagrają z przysłowiowego ziemniaka. Prędzej kwestia dobrze dobranego źródła. Z tą kartą nie miałem do czynienia, ale według opisu powinna posiadać zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy.

• Like 1

Posted (edited)
11 godzin temu, Bernie napisał:

Słuchawki mają napis na uchwycie muszli: K550 lub K550 MKII.

Trochę dziwne, miałem wersję pierwszą i one nie potrzebują generalnie wzmacniacza, zagrają z przysłowiowego ziemniaka. Prędzej kwestia dobrze dobranego źródła. Z tą kartą nie miałem do czynienia, ale według opisu powinna posiadać zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy.

Dzięki. Moje to MKI.

W tej karcie nie ma wzmacniacza. Jest dedykowane wyjście słuchawkowe. 

Edited by shinya56

Posted (edited)
16 godzin temu, Bernie napisał:

Z tą kartą nie miałem do czynienia, ale według opisu powinna posiadać zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy.

Coś musi posiadać, bo słuchawki same się nie napędzą. Czy to zintegrowany czy dedykowany, czy jeszcze jakiś inny, ale na chłopski rozum, karta musi mieć jakiś układ wzmacniający. Chyba że o czymś nie wiem.

4 godziny temu, shinya56 napisał:

W tej karcie nie ma wzmacniacza. Jest dedykowane wyjście słuchawkowe. 

Ale jaki masz problem z tą kartą i słuchawkami? Za cicho grają dla Cb te słuchawki na tej karcie? Jeśli tak, to faktycznie może wzmacniacz jest za słaby. Jeśli głośność jest wystarczająca, to już nie wina wzmacniacza, a źródła jak pisał @Bernie

Do tego warto dopisać przeznaczony budżet, bo nie wiadomo czy mowa tutaj o 100 zł czy 1000 zł, czy jeszcze innej kwocie.

Oraz czy mówimy tutaj o czymś na PCI-E czy zupełnie zewnętrzne urządzenie na USB.

Edited by Nehero

K550 słabo sie skalują i grają praktycznie z byle czego. Dragonfly Black będzie świetnym wyborem.

Posted (edited)

Jestem zdecydowany na wzmacniacz słuchawkowy. Kwota do 2500 zł. W przyszłości ma napędzić inne słuchawki. AKG K550 jest pierwszym wyborem, w sumie to takie uniwersalne, gdzie się sprawdzą do wszystkiego. Zestaw Edifier C3 plus X-Fi Titanium HD dobrze współgra. Słuchawki ciężko ustawić, żeby był dobry efekt. Przymulone są i tyle.  Reszta w pierwszym poście. 

Źródła to FLAC przeważnie. MP3 320 to wiem, że słaba jest jakość. MP3 to unikam jak mogę.

Tak jak pisałem, jestem zdecydowany na wzmacniacz najlepiej dedykowany pod K550. Podajcie swoje propozycje, nie ma co szukać przyczyny  w czymś innym. 

Edited by shinya56

Sam wzmacniacz? Na pewno bez źródła?

Zabierz swoje słuchawki do salonu np Top Hifi i podłącz je pod różne źródła i wzmacniacze zanim wydasz 2,5 tyś zł na tor dla nich. Wielu się skarżyło że nie słyszy różnicy na nich pomiędzy różnymi sprzętami i czuli się wręcz naciągnięci na grube pieniądze.

Nie ma co teraz wydawać tyle. Nie znam tych słuchawek, lecz znam K240 Studio i pomiędzy telefonem i XB 10, teraz już dosyć tanim DAC/AMP na BT, a Chord Mojo czyli już wyższa półka mobilnych rozwiązań, widziałem dosyć marginalne różnice.

Więc jeśli K550 zachowują się podobnie, to nie ma co pakować w nie takiej kasy.

Zostaw ją, kup np. tego DF Black i dowiedz się jakiego brzmienia szukasz w przyszłych słuchawkach.

Ja swoje preferencje zmieniałem kilka razy. Ostatnio też mi się zmieniły jak poznałem nowe brzmienie, nie od ciemniejszej strony tylko od analitycznej i ciut jaśniejszej(mowa tutaj o Fiio FA7). Kiedyś wydawało mi się, że to analityczne i jaśniejsze, to jest przeciwieństwo przyjemności z słuchania, bo będzie to suche granie bez emocji i pewnie są takie słuchawki, jednak to już skrajność.

Moje pierwsze "wydaje mi się" to było właśnie jakieś cieplejsze, może też nawet ciemniejsze granie, z mocnym basem, nawet z jakaś nutką intymności, ale po zakupie Fiio FA7 i Fiio Q5, a gra to w sposób łagodny i klarowny, preferując średnicę, bas jest wystarczająco mocny, a spodziewałem się go o wiele mniej, a wszystko zwieńcza świetne separowanie instrumentów i analityczność. W przeciwieństwie do moich AQ Nightowl jest to jaśniejsze granie, klarowniejsze. I gdyby kiedyś ktoś mnie zapytał, jakie jest moje brzmienie, to powiedziałbym wszystko z wyjątkiem góry i sceny, gdzie by mi na nich nie zależało szczególnie. Lecz dzisiaj nie byłbym pewny czy chciałbym ciemne i zamulone słuchawki na dłuższą metę, jak kiedyś wydawało mi się, że to takie powinny być, bo wtedy będzie to przyjemnie grało. Bo Fiio pokazały mi jaśniejsze granie, bardziej analityczne z lepszą holografią i nie jest to ciemne granie w stylu Audeze, a mimo wszystko mi się podoba.

A po co to piszę? Żebyś dłuuugo się zastanowił, bo coś co wydawało mi się kiedyś, że takie brzmienie może mi nie odpowiadać, okazało się, że nawet może mi bardziej odpowiadać, niż to co kiedyś uważałem za jedyne słuszne i jak kiedyś opisując swoje brzmienie pomijałem zwykle opisywanie góry i sceny, bo nawet nie wiedziałem czego od nich bym chciał. Jednak po przygodzie z Fiio FA7, przyłożyłbym do tych dwóch rzeczy większą uwagę i zastanowił się na tym polu o wiele bardziej czego tak naprawdę chcę.

Stąd zanim wydasz 2,5k na wzmacniacz do K550 i nie wiadomo jakich innych jeszcze słuchawek w przyszłości, to sprawdź jakie brzmienie tak naprawdę Ci odpowiada, żebyś nie musiał rewidować zbyt często swoich upodobań. Spróbuj różnych słuchawek, jaśniejszych, ciemniejszych i tak dalej. Ale to bardziej porada w kwestii przyszłych słuchawek.

Posted (edited)

Moim zdaniem również nie ma co szaleć i teraz już kupować sprzęt pod przyszłe słuchawki. Nie wiesz jeszcze jakie to będą słuchawki w przyszłości, a niekoniecznie wzmacniacz czy DAC dobrany pod K550 będzie się zgrywał z innymi. Nadrzędna zasada to najpierw słuchawki a potem dobieranie do nich sprzętu. Nie z każdym wzmacniaczem będzie synergia. Czyli tak jak teraz to jest OK- masz K550 i dobierasz do nich sprzęt.Przeczytaj recenzję i komentarze pod nią, gdzie pada wiele rozwiązań: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-akg-k550/ recenzja jest sprzed paru lat. Z zewnętrznego sprzętu polecany tam NuForce UDAC2 nie jest już produkowany, ale można go kupić czasem używanego na allegro lub olx ok.200-300 zł. Z rozwiązań wewnątrz stacjonarki podobno jest dobra synergia z kartą SC808, sam nie mam stacjonarki, więc to tylko luźna wskazówka.

Proponowany przez @Palpatine Dragonfly Black też jest niedrogim i dobrym rozwiązaniem, pod laptopa, telefon jak i stacjonarkę. W Top Hi Fi właśnie powinni mieć Blacka więc najlepiej iść i go tam przetestować.

Edited by Bernie