Jump to content
Sign in to follow this  
Mails

K240 Monitor - dziwne dźwięki

Recommended Posts

Witam. Słuchając przed chwilą muzyki na k240 monitor 600 ohm zacząłem słyszeć dziwny dźwięk wydobywający się z lewej słuchawki przy jakichś konkretnych niskich tonach (nie w każdym utworze to słychać). Niestety ciężko mi scharakteryzować ten dźwięk (trochę taki metaliczny, może dźwięk jakiegoś drucika wpadającego w rezonans), ale ma ktoś może jakieś domniemanie co może być przyczyną i jak ewentualnie pozbyć się problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może włos wpadł i dostał się na membranę. Najlepiej zdjąć pady i obejrzeć w środku. Jak nie wypadnie to spróbować przedmuchać albo delikatnie zebrać miękkim pędzelkiem. 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

https://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/search/&q=rattling

Pozbycie się może być różne. Przeczyszczenie kosza drivera nie zaszkodzi od strony membrany. Jeśli słuchawki trzyma się w pozycji leżącej, warto pomyśleć o stojącej - grawitacja. "Mushing" (masowanie) membrany może pomóc, ale i pogorszyć sytuację. Mi w K500 EP pomógł refitting całej kapsuły, ale w DKK32 są one wprowadzane w talerz za pomocą małego wypustka-prowadnicy. Wbicie siłowo go w innej pozycji może spowodować problemy akustyczne, a nawet zaklinowanie się całej kapsuły i niemożliwe jej późniejsze wyjęcie. Rozwiązanie radykalne, to otwarcie kapsuły i podklejanie membrany, ale wcześniej "mushingiem" należy wykryć z której strony membrana się scentrowała.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...