Jump to content
Sign in to follow this  
RyboSZ

Podłączenie telefonu do wieży.

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Wie ktoś może w Jaki sposób podłączyć telefon do wieży co ma wejścia USB i wejście jack? Adapter bluetooth do USB się nada za jakos 50zl są? Jak tak to jaki? Czy jakiś inny lepszy sposób? Wieża jak cos samsung mm-e320/en. Z góry dziękuję :)

Guest MichalW

Ja myślę że adapter BT nie będzie działał bo USB w wieży jest do podłączania pendrive z muzyką. Można podłączyć telefon do wejścia jack. Kablem AUX (jack-jack). 

A jest moze coś podobnego w tańszej wersji? Bo jednak wieża za 300zl a dawac kolejne 150 za adapter to troche slabo :D 

Najtaniej tak jak radził @MichalW kabelkiem AUX.

Są też tanie adapterki BT, jak tego typu https://www.komputronik.pl/product/526212/savio-transmiter-tr-11-odbiornik-audio-jack-3-5mm-czarny.html?&gclid=CjwKCAjwy7vlBRACEiwAZvdx9kupcTht71K8wOBL78vblcMRXZOg_rGSUIqdxnfpXtVMi_6vWS8a7RoCrCcQAvD_BwE  ale nie gwarantuję działania. Mozos polecam, bo znam i jest dobrej jakości. A kosztuje teraz 130 zł.

Wieżyczka faktycznie tania i nawet bez wyjścia słuchawkowego. Może nie ma co inwestować w adapter.

• Thanks 1

No właśnie tania, kupiona już dobre kilka lat temu więc bez bluetooth. I wlasnie sie zastanawiam czy jest sens kupowac do niej specjalnie taki drozszy adapter. Lepiej juz by bylo chyba kupic nową, lepszą wieże i juz z wbudowanym bt. Aczkolwiek moglbym sprobować te tansze adaptery do ~50zl .

Zamiast wydawać 50 zł na bóg wie co, pewnie chińskiej produkcji, niewiadomego działania, to lepszy już ten kabelek. Bo okaże się, że to nie działa jak trzeba i 50 zł wyrzucone w błoto i będzie trzeba wydać następne.

Albo już przebolejemy 130 zł na coś porządnego co może przyda nam się w przyszłości, bo takie adaptery mają szersze zastosowanie, a nie wiadomo co Ci strzeli do głowy za jakiś czas :D

Albo wziąć kabelek i tyle.

• Thanks 1

Właśnie jack-jack troche slabo, liczylem na jakis adapter, bo znow mam p20 pro a tam jest tylko usb typu C, a przy przejsciowce znow dzwiek traci jakosc itp.

przy jack-jack wykorzystasz DAC-a telefonu i w sumie tyle. Jakościowo nie stracisz o ile sam DAC jest okej.

Adaptery BT to najmniej stracisz wykorzystując kodeki APT-X HD lub LDAC.

Przy każdym innym takim hmmmm strasznie budżetowym, efekty jak sądzę, będą mało ciekawe, o ile nie będzie problemu w samym połączeniu BT, bo i z tym potrafią  być problemy w niektórych adapterach. Czy to za mały zasięg, czy to zrywa połączenie itp, itd.

A usb C w niczym nie przeszkadza, są już przejściówki USB C OTG jak sądzę i przy takiej przejściówce jakości nie stracisz.

Posted (edited)

Z bardzo tanimi transmiterami mogą być problemy, przerywanie łączności, kiepski, gorszy niż deklarowany zasięg, krótki czas pracy na baterii. Wystarczy poczytać opinie jakie to badziewie np. taki podobny niby do Mozos z allegro: https://allegro.pl/oferta/transmiter-bluetooth-adapter-odbiornik-nadajnik-7744028390?reco_id=0346fcd2-5c9f-11e9-9e66-246e9677fe90&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

(Polecam poczytać te dalsze opinie o sprzęcie typu :

"Słaby zasięg, słaby akumulator 3-4 godziny na pełnym ładowaniu, podczas ładowania właściwie nie na się używać (bardzo duże zakłócenia szumy, trzaski). Generalnie chińskie badziewie nic nie warte."

"Adapter wg mnie bezużyteczny. 1. Nie zapamiętywał sparowanych słuchawek. Po wyłączeniu adaptera bądź słuchawek potrzebne było ponowne parowanie. 2. Ze wzmacniacza stereo dawał dzwięk na jeden kanał. Ponadto jest tandetnie wykonany. Odradzam."

"nie zapamiętywał urządzeń, sygnał stereo zamieniał na mono, badziwnie wykonany"

"co chwila zrywa połączenie próba na kilku urządzeniach"

- takie "kwiatki" :(

Mozos ma BT 5.0 i aptX HD więc już praktycznie jakość CD.

Edited by Bernie

Czyli mimo wszystko polecacie kupić mozosa do tej wieży? Trochę drogi no ale jak nie ma innego wyjścia. A orientujecie się na jakiej stronie kupić?

Kabelkiem nie ma mowy bo wieża jest położona na półce wysoko, więc nie ma szans ciągnąć kabelkiem 

Chyba, że jakiś dłuższy kabelek. Zależy jaka to wysokość. 

Co do Mozos już pisałem, przeczytaj jeszcze recenzję. W tej cenie to i tak niezły sprzęt. Nie mam w tym interesu, ale radzę tak jak sam bym kupował. Wydasz 30-50 zł i możesz kupić sprzęt do niczego. Ale chcesz to próbuj innych opcji, najwyżej stracisz na przesyłce zwracając towar w ciągu tych 14 dni.

Jeśli uważasz, że taki Mozos jest za drogi do tej wieżyczki i jej głośników i nie wykorzystasz jakości, bo to też zależy do jakiego sprzętu się podłączy. Zależy jak ona gra, bo nie wiem. Jeśli gra dobrze to nie ma co zmieniać. Zakup nowej wieży to właściwie odrębny temat. Na to zresztą trzeba mieć też jakiś budżet, chociaż można zawsze poszukać sprzęt używany. Lecz jeśli chcesz słuchać tylko po bluetooth mija się raczej z celem. Zależy do czego wieża jest Tobie potrzebna. Do słuchania muzyki z CD czy radia? 

Jeśli tylko po bluetooth z telefonu to równie dobrze możesz kupić zamiast wieży na przykład jakieś w miarę dobre, ale niedrogie głośniki aktywne z bluetooth. Ale to też robi się odrębny temat.

A przy tym mozosie dźwięk będzie taki sam jak przez kabelek czy tam muzyka puszczana z pendriva? 

Orientuje się ktoś czy głos się dużo zmienia? W sensie głośność, basy itp.

Pewnie chodzi teraz o to, czy muzyka z pendrive inaczej brzmi niż przez bluetotth.

Dokładnie mi o to chodzi. Bo testowałem przed chwilą na tej wieży muzykę z pendrive, muzykę przez Jacka i muzykę przez przejściówkę USB typ C i w każdym przypadku muzyka idzie inaczej, albo ciszej, albo głośniej. I właśnie chciałbym się dowiedzieć jak by było z bluetooth, bo nie korzystałem. 

Zapewne też się będzie różniło, bo Mozos jako adapter BT musi mieć swojego DAC-a. Ale jak się będzie różniło? To już sam będziesz musiał sprawdzić.

Posted (edited)

Z Mozos po bluetooth głośność jest podobna jak z pendrive podłączonego do USB. I jest dużo głośniej niż podłącza się smartfona przez jacka kabelkiem do wyjścia w wieży AUX IN. Sprawdzałem na podobnym tanim sprzęcie, przy tej samej pełnej głośności.

Mozos ma też swoją regulację głośności.

Natomiast różnice i niuanse brzmieniowe względem bluetooth na sprzęcie tej klasy są niezauważalne.

Edited by Bernie