Jump to content

Zakup słuchawek + DAC + wzmacniacz

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem tu nowy więc witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Obecnie żona i sąsiedzi nie akceptują mojej przyjemności z słuchania muzyki na stacjonarnym sprzęcie stereo, więc przesiadłem się na słuchawki. Obecnie już od dłuższego czasu posiadam słuchawki Philips SHP 8900 i bardzo sobie je chwalę za szczegółowość i barwę dźwięku oraz wykonanie. Słuchawki są bardzo wygodne i nawet po 4 godzinach słuchania nie powodują dyskomfortu. Obecnie planuję zakup nowych słuchawek oraz DAC i wzmacniacza.

Moje typy na dzień dzisiejszy to;

PHILIPS SHP 9000 - używane lub nowe Sennheiser HD600 Wzmacniacz jeszcze nie wiem a DAC to Fiio X1.

Głównie słucham muzyki różnej (rok, pop, muzyka filmowa, elektroniczna, folk) muzyki słucham w formacie flac. Kupuję płyty CD i konwertuje na flac.

I tu moja prośba o doradzanie mi zakupu i dobrania sprzętu w cenie do 3500 zł. Jednocześnie chciałbym pozostać przy barwie dźwięku moich obecnych słuchawek z dodatkiem większej szczegółowości detali.

Pozdrawiam Tomek

Witam Panie Tomaszu,

FiiO X1 jest przede wszystkim odtwarzaczem przenośnym. W tej cenie raczej wskazany byłby odsłuch samodzielny sprzętu przed zakupem. Niestety nie słuchałem SHP 8900, aczkolwiek możliwe, że połączenie HD600 + Aune T1 SE, tudzież HD650 + Aune X1S, będzie dla Pana bardzo przyjemne w odbiorze. 

Pozdrawiam.