Jump to content

Tryby dźwięku Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Recommended Posts

Witam. Dotarła do mnie dzisiaj wspomniana w temacie karta. Natychmiast zacząłem szperać w ustawieniach, i po raz pierwszy jak posiadam kartę dźwiękową tej firmy czujęz naczną róznicę przy przełączaniu na tryb słuchawkowy. Niestety nie ejst to różnica na plus - mam wrażenie żę pewne zakresy są podbite, inne wygłuszone. Fakt, używam teraz słabych skłuchawek Philipsa SHP1900, jutro przyjdą Superluxy. Czy ustawianie trybu słuchawkowego ma jakikolwiek sens? Czy moje odczucia o zmienionych na minus zakresach wynikają z użycia tanich słuchawek?

No więc doszły do mnie Superluxy HMC 631, pierwsze minuty odtwarzania i jest wspaniale. Po wygrzaniu będzie coś niesamowitego :) Jednak tryb słuchawkowy w X-Fi Xtreme Gamer to jakieś przekombinowanie :)

Edited by Marcin

Napiszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu.

Mam taki problem z ta kartą, że przy ustawieniu próbkowania na inne niż w źródle pojawiają się wyraźne zakłócenia. Mam taki utwór w którym w pewnym momencie wchodzi flet. Przy rozbieżnym próbkowaniu jego dźwięk jest jakby zakłócony, trzeszczący. Po ostawieniu na karcie 44100kHz, czyli jak w pliku MP3 z którego słucham, dźwięk jest bardzo dobry. Wiem, że ustawienie na karcie innego próbkowania niż w źródle psuje trochę jakość, ale czy to jest aż tak odczuwalne czy coś jest nie tak u mnie? Swoją drogą zmieniałem kartę z Audigy SE, ponieważ miałem właśnie problemy z trzeszczeniem, ale w grach. Teraz w grach jest ok, za to w muzyce są problemy.

Edit: Nie napisałem istotnych informacji: używam Windowsa 7 64 bit oraz foobar2000 do odtwarzania. Plik mp3 ma zmienny bitrate w okolicach 200.

Edit2: Jak to zwykle bywa, po napisaniu posta znalazłem długo szukane rozwiązanie :) Problem występował, ponieważ zmieniałem samplowanie poprzez Creative Console Launcher. Powstawała rozbieżność z ustawieniami w Audio Control Panel. Po wyrównaniu parametrów problem nieczystego dźwięku zniknął. Mam nadzieję, że kiedyś komuś się przyda to co tutaj napisałem :)

Edited by Marcin

Guest Mayster

Zapewne jest to zwykły efekt, który na 95% tworzy karykaturalne brzmienie. Takie coś jeszcze jako tako może mieć sens w grach czasami, ale w muzyce (i najczęściej również grach) tylko i wyłącznie najzwyklejsze, czyste stereo (oczywiście mając słuchawki czy głośniki stereo). 

Praktycznie co zmienia ten tryb powinien odpowiedzieć autor tematu, który go sprawdzał (z negatywnym skutkiem) z tego co pisze :)

16 hours ago, Mayster said:

Zapewne jest to zwykły efekt, który na 95% tworzy karykaturalne brzmienie. Takie coś jeszcze jako tako może mieć sens w grach czasami, ale w muzyce (i najczęściej również grach) tylko i wyłącznie najzwyklejsze, czyste stereo (oczywiście mając słuchawki czy głośniki stereo). 

Praktycznie co zmienia ten tryb powinien odpowiedzieć autor tematu, który go sprawdzał (z negatywnym skutkiem) z tego co pisze :)

Dokładnie - jest to jakiś przekombinowany efekt, który w zamierzeniu miał chyba dać poczucie przestrzeni. Przy okazji wycisza niektóre zakresy, a inne wzmacnia. Nie polecam tego trybu. Teraz na mojej X-Fi Xtreme Gamer mam powyłączane wszystkie możliwe efekty i bajery. Dźwięk jest bardzo dobry, chociaż ciut mi czegoś brakuje, sam nie wiem czego ale nie jest idealnie :) Jakieś skrzywienie chyba mam.