Jump to content

DAC do iphone6s+Bose QC25

Recommended Posts

Witam,

Jak w temacie czy oplaca sie w ogole kupowac DAC do mojej konfiguracji tj Iphone 6s plus oraz Bose QC25? Poszukuje go w sumie z prostego powodu : Majac drugi telefon na androidzie, zainstalowalem dodatkowy korektor audio o nazwie ViPER4Android - po skonfigurowaniu go w zalecany sposob dzwiek ze sluchawek diametralnie sie zmienil min pokazal sie bas, ktorego na telefonie apple nie jestem w stanie odtworzyc... Poniewaz sciaganie takich aplikacji na ios przewaznie wymaga uzywania alternatywnego odtwarzacza audio pomyslalem, ze moze jakis DAC rozwiazalby moj problem...

Najbardziej zalezy mi na zwiekszeniu glosnosci oraz podbiciu basu - slucham raczej popu, techno czasami hip hopu. Kwota przeznaczona na ta inwestycje to powiedzmy maksymalnie 1000zl, o ile warto w ogole tyle inwestowac w ten zestaw.

Dodatkowo o ile to mozliwe, fajnie zeby w jakis sposob dalo sie podlaczyc pod ten DAC glosniki logitech z5500, ktorych uzywam gdy jestem w domu i sa podlaczone do laptopa dell alienware 17. Chociaz do niego i ew sluchawek zastanawialem sie nad zewnetrzna karta dzwiekowa np asus xonar u7.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp :)

Guest Mayster

Witam,

Do łączenia z telefonem w tzw. 'kanapkę' świetnie nada się ostatnio zaprezentowany Opus #11, o którym to już nawet co nieco wspomniałem na forum, a 2 dni temu dotarła pierwsza dostawa: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/203-opus-11-przeno%C5%9Bny-dac-i-amp/

Z głośnością jest tak, że same playery mogą limitować głośność. Np po podłączeniu Opusa #11 do Z3 i puszczeniu muzyki przez USB Audio Player PRO prawie ogłuchłem na dokach, bo jak się okazało odpowiednim poziomem głośności było 1/10. 2/10 było już za głośne. Trzeba było zjechać master volume w odtwarzaczu. Natomiast z wbudowanym playerem tak 5-6/10 wystarczało, czyli powiedzmy standardowo.

Cena wyniesie mniej, niż zakładałem, a konkretnie 899 zł. + można zorganizować jakąś zniżkę 'po forumowemu' ;]

Guest Mayster

Mało, bo to nowość i pierwsze sztuki dopiero rozjeżdżają się po recenzentach i klientach.

Przycisków nie ma - głośnością steruje się z poziomu telefonu.

Co do kupna, to za parę dni powinien pojawić się na Audeos, a później jeszcze w innych sklepach. Kwestia dodania produktu, bo sam sprzęt jako taki fizycznie jest w kraju gotowy do wysyłek :)