Jump to content

Wymiana kabelka na gniazdo w 681 Evo

Recommended Posts

Przerwała mi się izolacja na tym 1 centymetrowym kabelku co spowodowało że przewód do lewej słuchawki przerywa i zastanawiam się co z tym zrobić.

Pierwszą opcją jest wymiana tego kabla na gniazdo całkowicie schowane w obudowie słuchawek, drugą opcją jest przymocowanie nowego kabla na sztywno, trzecia to nowe słuchawki.

Zamontowanie gniazda w tych słuchawkach jest w ogóle możliwe? Jeśli tak to jakie dokładnie? Jeśli postanowię zamontować kabel bezpośrednio to jaki powinienem wybrać? Na pewno nie wydam na to więcej niż 50zł wliczając przesyłkę, a miło by było gdyby było taniej. Co do trzeciej opcji, ile bym musiał wydać na coś w podobnym stylu do Evo? Bo nie znam nic w podobnej cenie. Nie mam żadnego ulubionego gatunku muzyki, oglądam dużo filmów i sporo gram, ale nie zależy mi na jakiejś obszernej scenie.

Edited by BladyPiter

Być może trafiłem po prostu na dobrą sztukę, ale po pierwszych recenzjach obu rewizji EVO, każdy mój kolejny kontakt z tymi słuchawkami wręcz mnie odrzucał. Gdyby to więc zależało ode mnie, rekomendowałbym zmianę słuchawek na takie, które przynajmniej nie wymiotują w twarz basem. Jeśli nadal ma być w miarę mocny, spróbowałbym np. HD669. Porządne słuchawki grające w takim stylu jak EVO, ale na znacznie wyższym poziomie jakościowym, trudno jest wskazać, ale już HMD660 z drobnymi modyfikacjami są w stanie je przebić na całościowej jakości. Przy chęci odratowywania tych słuchawek, pozostaje się generalnie opcja na Canare StarQuad + najtańszy wtyk Neutrika z serii Rean. Montowany na stałe i z montażem samodzielnym.

• 2 weeks later...

Sorki że nie odpowiadałem, ale nie miałem czasu na zajmowanie się słuchawkami.
Po namyśle rezygnuję z ratowania starych słuchawek i raczej zdecyduję się na nowe, więc nie wiem czy ten temat zostanie przeniesiony czy zamknięty i mam stworzyć nowy.

Wybrałem się do mp3store i pożyczyłem hd330, pierwszy problem jest taki że są strasznie niewygodne, mocno ściskają, a pady są małe i grzeją. Po tym jak wydam 150zł na słuchawki nie chce w nie inwestować żeby się nadawały do użytku, wolę kupić takie że ewentualne modyfikacje skończą się na np.: wyjęciu gąbki spod padów.

Nie ma za co przepraszać. To nie ja jestem osobą zainteresowaną w tym temacie ;). Nota bene nie ma potrzeby ich mnożyć.

Tylko że HD330 mają kilka atutów. Po pierwsze - metalowy pałąk, który można łatwo sobie odgiąć i zmniejszyć docisk. Po drugie - pasują na nie nausznice od Beyerdynamica oraz AKG, które są znacznie wygodniejsze od oryginałów. To zmienia postać sprawy i w zasadzie upraszcza wszystko. Nie ma potrzeby na żadnym etapie jakkolwiek ich rozbierać.

Tylko jakie pady??
Bo z Beyerów COP kosztują prawie połowę ceny słuchawek i szczerze wolałbym dopłacić to do lepszych słuchawek, tym bardziej że po za "nagłowną" wygodą wiele do życzenia pozostawia kabel, więc jeśli mam już wydać 200-250 zł to chciałbym to wydać na coś co ma na starcie wygodne pady i jakiś przyzwoity kabel. Moja dźwiękówka to Xonar DG.

Sory za double posta ale mam problem z tym xonarem. Zamontowałem go i zainstalowałem stery uni xonar, w BF4 mam problem w postaci znikającego dźwięku po pewnym czasie, na integrze i na dżwiękówce z tactic3d alpha ten problem nie występował.
Problem występuje również po kilku godzinach oglądania filmów.
Na oryginalnych sterach asusa to samo, muszę używać integry.

Edited by BladyPiter

• 2 weeks later...

Witam.

Przepraszam jeśli wszedłem w zły temat ale mam pytanie. Mam sennheisery hd650 do tego wzmak musical fidelity i chciałbym wymienić sobie kabel sygnałowy. Myślałem o użyciu drutu kimbera czy jest sens, poprawi to jakość słuchania? 

• 3 weeks later...
On 13.05.2016 at 9:08 PM, KP1990 said:

Witam.

Przepraszam jeśli wszedłem w zły temat ale mam pytanie. Mam sennheisery hd650 do tego wzmak musical fidelity i chciałbym wymienić sobie kabel sygnałowy. Myślałem o użyciu drutu kimbera czy jest sens, poprawi to jakość słuchania? 

Moim skromnym zdaniem, wystarczy zainwestować w przewód od Audeos lub samemu taki zrobić.

https://audeos.pl/hd650deluxe

Ja mam taki z HD600 i jestem zadowolony. Swoją drogą ciekaw jestem jak on zabrzmiałby, gdyby był pleciony z 8 żył.