Jump to content
Sign in to follow this  
Palpatine

Chord Qutest - hit czy kit?

Recommended Posts

Posted (edited)

Jeśli prawdą jest to co zostało powiedziane w tej recenzji to sprzętu należy unikać bez względu na cenę ;)

Inna sprawa, że Z może być głuchy podobnie jak ja. Jednak bardziej pewny  jest fakt, że firmy robią sobie z nas jaja i każą płacić na za tego typu sprzęt kosmiczne kwoty

Edited by Palpatine

Posted (edited)

@Palpatine czy Mógłbyś tak z grubsza opisać co autor mówi.Niestety uczyłem się wyłącznie rosyjskiego😐,a sprzęt jest w kręgu moich zainteresowań.

Edited by Tommy66

No ciekawe jak to jest z tym Qutestem. Niedawno recenzował RME ADI DAC 2 oraz SMSL VMV D1 więc raczej ma jakieś porównanie. 

@Tommy66 - tak w skrócie to docenia jakość wykonania oraz fakt, że jest ręcznie składany w Anglii (zasilacz jest chiński) ale kompletnie nie rozumie ceny. Ma gdzieś, deklaracje producenta że pracowali nad nim szmat czssu i inny marketingowy bełkot. W stanach kosztuje 1900$. Dac można podłączyć za pomocą kabla optycznego i usb, on słuchał po "optyku".

Słuchał na słuchawkach których nie rozpoznaje, ale przełączał się pomiędzy DAC za 200$ i Qutest i nie potrafił wskazać różnicy. Filtrów cyfrowych w Qutest też nie słyszy. Opowiada o linii "cenowej" od której producenci wciskają Nam kit a nie sprzęt

• Like 1

@Palpatine Dziękuję.Nie rozumiem ,, Słuchał na słuchawkach których nie rozpoznaje'' przecież to sam DAC. Jakoś moje zainteresowanie stygnie🙂.

Kilka lat temu było dość głośno o krajowym wzmacniaczu z ładną obudową a bebechami za 20 czy 25 funtów.Kosztowało to zdaje się coś koło 4-5 kzł jakby z tej samej bajki.

Niedawno miałem okazję zorientować się jakie marże potrafią narzucać sklepy... Naprawdę idzie się strasznie zdziwić.

Nie wyrabiałbym sobie opinii co do sprzętu, za sprawą recenzji jednego randoma z youtubów.

Posted (edited)

Ten random przetestował ponad setkę słuchawek i drugie tyle, sprzętu audio typu dac, amp, integry. Nikt nie wyrabia sobie opinii na temat sprzętu na podstawie treści z yt, bo zakładam że każdy z nas zanim cokolwiek kupi sprzęt z takich półek cenowych to najpierw przetestuje przez kilka dni. Natomiast jest tam poruszona ciekawa kwestia odnośnie cen w świecie audio i relacji ceny do jakości.

@Tommy66 chciałem napisać, że on porównywał dwa DAC na słuchawkach, których nie potrafiłem rozpoznać na filmie. Może to jakieś low endy, które się nie skalują ze sprzętem ;)

Edited by Palpatine

Posted (edited)

@Soundy Toż sobie opinii jeszcze nie wyrobiłem.Jednak napisałem ,,Jakoś moje zainteresowanie stygnie'' Qutest był w promocjach pod koniec 2018 r. za 3600 i z tego powodu,oraz różnych recenzji wszedł w krąg moich zainteresowań.

Nie sądzę aby te 3600 było ceną dumpingową,tak że też nam coś to mówi o marżach.

Edited by Tommy66

Posted (edited)
2 godziny temu, Palpatine napisał:

Ten random przetestował ponad setkę słuchawek i drugie tyle, sprzętu audio typu dac, amp, integry.

Ten człowiek twierdzi, że różnicy w dacach i ampach nie słyszy (co jakoś nie przeszkadza mu ich recenzować), o kablach nie wspominając. Przetestował dziesiątki słuchawek, ale jak go zapytać o modele zamknięte godne uwagi to wymieni ze trzy. Średnio co tydzień/dwa coś u niego jest the best ever.

Także owszem, jest to random z youtubów. Mógłbyś wziąć kogoś losowego z ulicy, zamknąć na miesiąc w studio i kazać mu testować - niezależnie ile przerobi nie znaczy to, że będzie miał coś sensownego do powiedzenia.

Edited by timecage
  • Like 1

@timecage ja go nie bronie, możecie go sobie nazywać randomem i mi to nie przeszkadza. Dla mnie w tym hobby nikt nie jest wyrocznią, bo każdy słyszy inaczej. Co więcej jak linkowałem treść wysnułem podejrzenie, że gość jest głuchy ;)

Qutesta nie słyszałem i nie zamierzam, bardziej mnie zainteresowała teza o zdzieraniu z nas kasy.

Jeśli ktoś ma na własność kilkadziesiąt par słuchawek i wiele daców czy ampów mogąc je sobie podpinać pod różne słuchawki i dosłownie w mgnieniu oka przepinać sprzęty źródłowe za pomocą przycisku klawiatury to mogę wysnuć teorie, że ma niezłą bazę to wysuwania swoich własnych wniosków odnośnie ceny do jakości.

8 minut temu, Palpatine napisał:

@timecage  bardziej mnie zainteresowała teza o zdzieraniu z nas kasy.

Jeśli ktoś ma na własność kilkadziesiąt par słuchawek i wiele daców czy ampów (...) to mogę wysnuć teorie, że ma niezłą bazę to wysuwania swoich własnych wniosków odnośnie ceny do jakości.

Oczywiście, tym bardziej jeżeli wszystkie te słuchawki grają tak samo.

7 minut temu, Soundy napisał:

Oczywiście, tym bardziej jeżeli wszystkie te słuchawki grają tak samo.

Wg mnie nie grają tak samo, według niego też nie, kupuje te które się w jakiś sposób wyróżniają i często o tym mówi w swoich recenzjach, jak np. Nightkawk czy Nightowl.

To Twoja teoria?

Ja filmiki Zeosa czasami oglądam, ale nawet nie z uwagi na wartość merytoryczną,  dodatkowo częste dygresje to u niego norma, a dlatego, że się go dobrze słucha i niektóre recenzje są humorystyczne.

To co mnie zdziwiło to po części negatywna opinia, bo większość rzeczy ocenia pozytywnie i było już masę najlepszych słuchawek za 100$ itd. Odnośnie tego, że nie słyszy filtrów to mnie jakoś to nie dziwi, bo widziałem mnóstwo dyskusji na ten temat i  bardzo dużo osób ich nie słyszy np. w Aune X1S.

W Hugo2 też nie słyszałem filtrów. Przykładowo w Aune: 

• X1S - słyszałem
  • S16 pre-2016 - nie słyszałem
  • S16 post-2016 - nie słyszałem

@Jakub Łopatko a robił Pan jakieś pomiary [wykresy] z tymi filtrami na Hugo2 ? W X1S też słyszałem ale dla mnie były to różnice marginalne,mnie raczej wtedy chodziło o to by cokolwiek grało.

Nie. Hugo2 testowałem w grudniu, przed sprawą z Fezzem. W X1S także było to dla mnie marginalne. Pomiary będę próbował wykonać dopiero teraz z Converto/Aurium/Aune S6/7. 

@Hir0 adivx niby słyszał filtry w S16, a przecież nie powiesz że jestem głuchy, że w swojej na własność posiadanej S16 i dwóch innych nie słyszałem. :)

@Jakub Łopatko Nie mi oceniać co kto słyszy. :) 

Jednak bardzo często to też kwestia toru,  tak jak wiele razy pisałem posiadając samego IDACa 2 nie byłem w stanie usłyszeć filtrów dopiero jak skompletowałem cały zestaw micro zmiany były dość mocno słyszalne. Słyszę też filtry w Nostromo. :) 

Co prawda dla niektórych zmiany mogą mieć marginalne znaczenie, jednak ktoś kto ma dobry i transparentny system to łatwo je wychwyci i doceni. Śmiem wątpić żeby tak znana firma jak Chord robiła filtry których nie słychać ale to tylko i wyłącznie moja opinia. 

Posted (edited)

@Hir0 IDAC 2 dla niektórych może być rozwiązaniem kompletnym [komp +dac ze wzm.słuchawkowym] Czyli wychodzi na to iż klocek ten jest dedykowany dla ludzi z sowim słuchem? albo my niedosłyszymy,lub celowa polityka firmy - kup więcej [dojenie kasy]🙂.

Edited by Tommy66

Posted (edited)

Zeos jest głuchy, a czy sprzęt warty to już inna kwestia. Chord nigdy nie będzie oferował dobrego stosunku ceny do tego co otrzymujemy licząc jakość grania i wyposażenie. Umówmy się też, że nie każdy słyszy na tym samym poziomie więc owe zmiany są ciężkie do oceny ogólnej, jeden będzie wolał zapłacić za te kilka procent poprawy, a inny spasuje.

Edited by nsk
  • Like 1

@Tommy66 IDAC2 posiada też gniazda rca, więc to raczej miły gest z ich strony, że dodają takie filtry.

@Hir0 Gest... pod klienta czy pod ,,siebie'' Piszesz ,,.posiadając samego IDACa 2 nie byłem w stanie usłyszeć filtrów dopiero jak skompletowałem cały zestaw micro zmiany były dość mocno słyszalne.  ....'' więc zakładam że nie wiadomo co z tymi filtrami podpinając IDAC 2 pod wzm. nie dedykowany.Tylko teoretyzuję.

@Tommy66

Filtry słychać było nie tylko na sprzęcie od iFi, więc nikt nie zmusza do kupowania akurat tej marki.

IDAC2 słuchałem jedynie z AKG K550 oraz Sennheiser HD600. Możliwe, że jakbym miał bardziej czułe słuchawki to mógłbym usłyszeć różnice. Jednak na tym sprzęcie zmiany były tak marginalne, że ciężko było cokolwiek stwierdzić.

Dla mnie to nawet mojo był przereklamowany . Chord to taki disneyland audio .

19 minut temu, Hir0 napisał:

@Tommy66

Filtry słychać było nie tylko na sprzęcie od iFi, więc nikt nie zmusza do kupowania akurat tej marki.

IDAC2 słuchałem jedynie z AKG K550 oraz Sennheiser HD600. Możliwe, że jakbym miał bardziej czułe słuchawki to mógłbym usłyszeć różnice. Jednak na tym sprzęcie zmiany były tak marginalne, że ciężko było cokolwiek stwierdzić.

Zgadzam się nikt nie zmusza.Jednak IFI to tylko przykład,bo piszemy tu ogólnie również o Chord i Aune a ile jest podobnych przypadków to nikt nie zliczy.

48 minut temu, nsk napisał:

Zeos jest głuchy, a czy sprzęt warty to już inna kwestia. Chord nigdy nie będzie oferował dobrego stosunku ceny do tego co otrzymujemy licząc jakość grania i wyposażenie. Umówmy się też, że nie każdy słyszy na tym samym poziomie więc owe zmiany są ciężkie do oceny ogólnej, jeden będzie wolał zapłacić za te kilka procent poprawy, a inny spasuje.

Bo Chord to jest marka ,a te kilka procent poprawy nasza subiektywna ocena.

Porównywałem ostatnio Oppo ha-1 z Bryston BDA-2 jako DAC. O ile Brysiowi nie mogłem odmówić klasy,to jednak wygrał ten pierwszy.Po prostu jest bardziej uniwersalny repertuarowo.Dopiero na tle Brysia wyszło że średnica w Ha-1 jest jakby wypchnięta do przodu.Upraszczając cena DAC 1 do 3 a zysku brak [jak dla mnie].