Jump to content
Sign in to follow this  
Romulus84

HD 681 ciche na integrach, nawet stosunkowo niezłych?

Recommended Posts

Nie wiem od czego zacząć. Otóż moje HD 681 superlux'y grają nie tak głośno jak powinny a wiem jak powinny bo podłączałem je pod TV, pod stary 25 lat Grundig lampowy i grały jak głośniki.... rozrywały uszy, nie można był nawet dać na cały głos, bo aż bolało. Do niedawna miałem inny komputer, a na nim ALC 887 i HD681 grały tam może z maks 33% głośności tego jak były podpięte pod TV. Dobra, myślałem tak, - no już kupujesz te swoją płytę wymarzoną z ALC 1220 i wzmacniaczem słuchawkowym (chyba na tej płycie jest wzmacniacz, te czerwone kosteczki, z resztą czytałem gdzieś że jest) i wreszcie będą grały ci głośno. Mowa o tej płycie https://www.x-kom.pl/p/440977-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-pro.html. Jakież było moje rozczarowanie jak zagrały głośniej może o 10-15% względem mojego starego, jakże wysłużonego ALC 887 z poprzedniej płyty, co wciąż jest jak dla mnie niewystarczające i niezadowalające. Już mówię że jeśli chodzi o samą jakość dźwięku tu nawet na ALC 887 była ona dobra, całkiem dobra... czystość, krystaliczność, klarowność... wszystko było jak w najlepszym porządku, nic do zarzucenia... tylko za cicho. O jakości dźwięku na tej płycie co wspomniałem  z tym ALC 1220 już nawet nie wspomnę bo jest rewelacyjna tylko ciągle za cicho. Ja się ciągle czepiam i ten cały tekst o tym będzie,  że i na "starej" płycie z ALC 887 i na tej nowej z ALC 1220 i ponoć wzmacniaczem słuchawkowym grają one ciągle i grały za cicho. Jeszcze napiszę tak, ja sam sobie składałem cały komputer, cały, wgrywałem sterowniki... wszystko. Ja się na tym po prostu znam żebyście mi teraz nie zaczęli pisać że mam coś z integrą na płycie nie tak, że mam źle podłączony panel frontowy czy że mam popróbować inne sterowniki czy jakimś softem się pobawić bo zacznę się śmiać. Wszytko jest w jak najlepszym porządku od tej strony i tego jestem pewny. Tak, na pewno w dwu dobrych, sprawnych komputerach były zepsute integry, w starym ALC 887, a w obecny 1220, to jest wykluczone. Czego oczekuję? W sumie nie wiem, bo wiecie co, mało kto pisze że ma ten problem, na morele 700 opinii z czego 80% ich tam siedzi na ALC 887 czy 892 i albo oni nie wiedzą jak głośno HD681 potrafią grać w rzeczywistości albo rzeczywiście moje dwie integry były/są zepsute, (w to nie wierzę i tak nie jest) bo mało kto podnosił tam ten problem, choć z 20-25 opinii na 700 poruszyło, ale to statystycznie powinno wyglądać odwrotnie. No nie, nie możliwe jest że mi na sprawnych komputerach ze sprawnymi integrami 887 i 1220 grają tylko cicho, stosunkowo cicho, na tyle osób a innym nie. Albo ludzie nie wiedzą co to znaczy głośno grające HD681 i zadowalają się w swej masie, nie mając do niczego odniesienia, tym co mają... gra im to jakoś i myślą że tak to powinny grać i ze to jest głośno... Nie, nie jest. Ja raz jeszcze to podkreślam, ja pisząc to mam TechnoBase.FM włączone, takie niemieckie radio i na tym ALC 1220 grają znośnie, średnio-głośno, może i pod głośno by to szło podciągnąć jak mam full suwaki wszędzie poustawiane (Realtek, radio...) ale podkreślam to, to jest ciągle i dla mnie za cicho jednak, bo lubię techno a techno się słucha głośniej, i za mało obiektywnie głośno jak na te słuchawki bo pod TV grają dosłownie minimum 2 a raczej bardziej pod 3 razy głośniej. Zrozumiecie mnie dobrze, pod TV HD681 grają 2 do 3 razy głośniej niż pod ALC 1220. Obrazowo jak na TV 100% to jest tak głośno że grają jak małe głośniki, to na ALC 887 grają może 33% tego a na nowej płycie z ALC 1220 40%. No i byłbym rad jakbyście potwierdzili mi choć ten problem, że on ma miejsce i występuje, wtedy spojrzę na to z innej perspektywy... może jakoś łatwiej pójdzie mi się z tym pogodzić. Też jakoś czuję że "głośno" i "bardzo głośno" wydaje mi się, że mogą być pojęciami mocno względnymi i dla każdego znaczącymi trochę co innego. Jak już dojdziemy że obiektywnie, choć HD681 mają 32 ohm'y i czułość 98 db a są trudne do napędzenia dla sprzętu wzmacniającego szczególnie do zintegrowanych kodeków ALC 887, 892... 1220  graja cicho to poproszę o jakieś propozycje, im taniej tym lepiej, ale w granicach przyzwoitości, bo największego szmelcu nie mam zamiaru kupować tak maks do 300 zł jakiegoś sprzętu wzmacniającego. W grę mogą wchodzić karty dźwiękowe (wewnętrzne i zewnętrzne) oraz wzmacniacze słuchawkowe, lampowe też mogą być i każde inne. Nie zapominajcie że ja sobie jakość dźwięku, nie głośność, tylko jakość w tych HD pod ALC 1220 bardzo cenię i chciałbym żeby te słuchawki tak samo dobrze jakościowo grały z tymi "sprzętami" wzmacniającymi tylko głośniej, sporo głośniej. Chyba, choć trochę chaotycznie piszę, to w miarę sens mojego problemu oddałem i czekam teraz na oferty, rady, opinie, sugestie... z waszej strony.

Najwyraźniej statystycznie ludzie nie słuchają muzyki na cały regulator i nie chwalą się że robią to do momentu w którym czują ból. Głośność jak widać jest kwestią względną. M220 PRO mają 55 Ohm / 91 dB i nie miały problemu aby pójść na normalnej głośności z ALC892. Nie wiem jak 887 i 1220, ale 892 czy 1150 to poziom ~Creative G1. Wspominanie o jakości dźwięku przy takim sprzęcie oraz szukanie wzmacniacza lampowego za 300 zł to przepraszam, ale nie jest nawet śmieszne. 

Podsumowując, moim zdaniem problem jest nie ze sprzętem, a ze słuchaniem muzyki na całą parę i w prostej drodze zmierzając do problemów natury zdrowotnej, głuchoty, zwapnienia błony bębenkowej, pisków, szmerów i szumów usznych. O migrenach i przemęczeniu nie wspominając. Do 300 zł dostanie się tylko proste, przenośne wzmacniacze bateryjne od FiiO. Na pewno będą wpływać na dźwięk. Transparentne wzmacniacze to raczej domena jednego zera więcej w budżecie. 

6 godzin temu, Romulus84 napisał:

Albo ludzie nie wiedzą co to znaczy głośno grające HD681 i zadowalają się w swej masie, nie mając do niczego odniesienia, tym co mają... gra im to jakoś i myślą że tak to powinny grać i ze to jest głośno...

6 godzin temu, Romulus84 napisał:

ale podkreślam to, to jest ciągle i dla mnie za cicho jednak, bo lubię techno a techno się słucha głośniej

Nie no kurde zdecydowanie za głośno słuchasz xD i jest to droga do upośledzenia sobie słuchu o ile w jakimś stopniu już to nie nastąpiło.

Pomijając powyższe, jak chcesz dużo mocy żeby słuchawki "urywały łeb" to ogarnij sobie jakiś stary wzmacniacz kolumnowy (unitra etc) i wtedy Ci tej głośności nie zabraknie.

Dobra rozpisałem się  poprzednio, HD681 grają pod integrą co najwyżej średnio i to nawet pod ALC 1220. Jak wydobyć z tych słuchawek moc i czym to zrobić stosunkowo niedrogo. Miałem dwie integry sparowane z HD681 to wiem co mówię pisząc że graja tylko średnio głośno. Nie, nie jestem ani głuchy ani nic, grają one średnio głośno a mnie to nie zadowala i tyle. Polećcie jakiś wzmacniacz czy kartę dźwiękową najlepiej do nich pasującą, ale tanią bo nie jestem aż takim audiofilem żeby wydawać grube stówy na to, ja chcę po prostu żeby zagrały głośno jak będę miał na to ochotę a nie ledwo dyszały, no dobra, grały średnio co najwyżej. Ciągle mnie zastanawia czy ludzie nie mogą nie mieć pojęcia co to znaczy "grające głośno HD681 "? 700 opinii z tego 80% siedzi na integrach gorszych ode mnie 15% ma takie jak moja a 5 % maks to może są audiofile z wzmacniaczami czy dobrymi kartami i praktycznie nikt nie podnosi tego problemu. To mnie najbardziej zastanawia w tym wszystkim. Albo ja mam coś nie tak ze sprzętem (z obydwoma integrami ALC 887 i 1220) albo oni wszyscy nie wiedzą co to znaczy "głośno grające HD681"? Sam skłaniam się chyba ku odpowiedzi numer dwa ale głowę mam otwartą na wszystko.

Przeczytaj recenzje Dragonfly Black. 

Mysle, ze to rozwiąże Twoje problemy z napedzeniem słuchawek.