Jump to content

[ROZWIĄZANE] Słuchawki zamknięte do 200zl

p4luch
 Share

Recommended Posts

Witam,

poszukuję słuchawek do 200zł (możliwa dopłata w granicach 50zł). Interesują mnie modele zamknięte ponieważ słuchawki będą podłączone do laptopa/komputera w domu.

Służyć będą do wszystkiego - muzyka (rock, metal), filmy, gry.  Wcześniej przez prawie 8 lat korzystałem z Creative Fatality oraz od niedawna z AKG K518, które jednak

są dla mnie niewygdone przy dłuższym użytkowaniu(>2h). Zależy mi głównie na wygodzie oraz "odcięciu" od otoczenia. Przeglądając artykuł o polecanych słuchawkach zainteresowały mnie modele:

Superlux HD669 i HD660 oraz Encore Rockmaster OE.

Z góry dziękuję.

Witam,

2 hours ago, p4luch said:

Zależy mi głównie na wygodzie oraz "odcięciu" od otoczenia.

Wie Pan, że te dwie rzeczy najczęściej się wykluczają? Najbardziej spełniające te wymagania słuchawki to najbliżej modele dokanałowe. Już kosztujące 350 zł Etymotic MC5 lub MK5 są w stanie dać Panu tak dużą izolację od otoczenia, że przebić mogą je tylko konwencjonalne dokanałówki łączone ze słuchawkami wyciszającymi BHP. W modelach pełnowymiarowych - najtaniej będą to Reloop SHP-1, a więc ponad budżet tak czy inaczej.

Z wymienionych par największą izolację uzyska Pan w HD669. Największą wygodę zaś - w RMOE. HD660 są modelem najbardziej z nich wszystkich wymagającym prądowo, toteż wymagają one od razu zakupu np. AIMa SC8000, który osiąga z nimi bardzo dobrą synergię, albo czegokolwiek innego, co posiada wzmacniacz słuchawkowy na pokładzie. Do tego słuchawki przez standardowe nausznice o małych otworach na ucho nie są specjalnie wygodne i wymagają modyfikacji w postaci wymiany nausznic na np. te od AKG K24x/27x. Bodajże pisałem o tym w ich recenzji.

Pozdrawiam.

Dziękuję za radę. Po Pana odpowiedzi jak i ponownym zapoznaniu się z recenzjami słuchawek myślę, że wybiorę RMOE.

Mam jeszcze tylko pytanie o okabowanie, w recenzji jest napisane, że słuchawki mogą na tym zyskać. Jakimi parametrami powinienem się kierować przy wyborze?

Zaznaczam, że wymiana nie jest pewna, w dużej części zależy od tego czy długość fabrycznego kabla będzie mi odpowiadać, jednak poprawa dźwięku jest również mile widziana.

Z góry dziękuję.

Proszę uprzejmie.

Właściwie ciężko jest mówić tu o jakichś specjalnie wymiernych parametrach. Bardzo często kupujący kierują się po prostu kwotą, ale też użytymi materiałami. Te ostatnie wraz ze sposobem i jakością montażu determinują ostateczną wartość i właściwości kabla. Przykładowo kabel opisywany w recenzji jest akurat bardzo dobry pod RMOE i oparty jednocześnie o bardzo popularne materiały (jak pamiętam Canare StarQuad + podstawowe wtyki Neutrik Rean). To właśnie za nie płaci się niestety najwięcej, nawet nie za samą robociznę.

Pozdrawiam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...