Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

[LOG] Skórka AF2 Dark Theme Lite oraz forum - informacje, błędy itd.

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu pracuję nad skórką ciemną w wersji Lite, która w dniu dzisiejszym została udostępniona do testów. Aktualnie forum korzysta z dwóch:

• AF2 Light Theme
  • AF2 Dark Theme

Pierwsza jest oparta o domyślną skórkę IPB, jest najszybsza i niezawodna. Druga opiera się o skórkę robioną przez Veilona. Ma bardzo dużo ficzersów i wodotrysków, do tego takich, z których sami nie korzystamy, ale co sumarycznie powoduje konieczność częstych aktualizacji oraz nieustannej walki, aby po aktualizacji/instalacji wszystko działało tak jak powinno. Obecnie ma już kilka defektów, które załatwiłaby najpewniej gruntowna przebudowa i odtwarzanie mozolnie wszystkich funkcji oraz kolorów, więc niestety ale takie coś odpada. Na tą chwilę Veilon jeszcze pozostanie aktywny, ale wstrzymuje jakiekolwiek aktualizacje, więc jego dni można powiedzieć są policzone. 

Dlatego powstała (powstaje) skórka Lite.

Lite jest przebudowanym wariantem skórki Light Theme, a więc na bazie skonfigurowanej skórki domyślnej. Ma działać jako zastępstwo dla zwykłego Darka, a przynajmniej umożliwić jak najpłynniejsze przejście na nowy skin dla osób przeglądających forum zwłaszcza w nocy.

Skórka nie ma rzeczy które nie działają, w przeciwieństwie do Veilona. Ale niektóre elementy nie są jeszcze należycie ostylowane lub sprawiają spore problemy. Wiele rzeczy trzeba niestety robić ręcznie, definiować, walczyć z tym że klasy są dla różnych sprzecznych ze sobą wizualnie elementów wspólne.

wielkie podziękowania dla @daviox za gotowy kod który rozwiązał sprawę w kilku miejscach.

Kwestią dyskusyjną jest pozostawienie owalnych avatarów.

• Thanks 2

Skórka jest w dużej mierze ukończona. Forum zostało zaktualizowane, tak samo czat. Pozostaje się obecnie walka ze stylami edytora na FF.

v0.7: Prawdopodobnie udało mi się naprawić poprawne wyświetlanie edytora na FireFox i Chrome.

v0.7.1: Poprawione drobne elementy graficzne oraz ustawienia powiadomień

v0.7.2: Zmieniony kolor hovera dla szukajki i listy rozwijanej dla profilu

v0.7.3: Poprawiony ekran rankingu i hover dla emotek (znów podziękowania dla @daviox za kod)

v0.7.4: Poprawiony kolor META na stronie głównej

• Like 1
  • Thanks 2

Nie wiem czy problem jest powiązany, ale ostatnio przy przejściu na kolejną stronę, wybraniu tematu i wyjściu do poprzedniej strony, zostaje przeniesiony z powrotem na 1 stronę co jest dość irytujące gdy są jakieś zaległe posty które chce się przeglądnąć na dalej niż pierwszej stronie działu. Oczywiście mówię o wersji mobilnej.

Raczej jest to problem z samym IPB, niezależny od skórek. 

EDIT: prawdopodobnie wiem gdzie leży problem, będę starał się go poprawić w najbliższym czasie. Tymczasem:

v.0.7.5: nowy font nagłówków, fix tekstu szukajki, fix koloru paginacji.

Na forum aktywny jest też lazy load, który powinien zaoszczędzić trochę transferu, a co może być ważne również w przypadku mobilek. Ustawiłem także avatary domyślne od pierwszej litery nicku. Dla czytelności.

Aktualizacja forum do 4.4.3 nie rozwiązała problemu, więc zgłosiłem nas do supportu. Na forum może pojawiać się konto testowe IPS. Zobaczymy czy uda się rozwiązać kwestię paginacji. Mi przyznam skończyły się pomysły. Problem leży w translacji adresów z polskimi znakami. Z oczywistych przyczyn nie chciałbym z nich rezygnować.

Problem rozwiązany.

• paginacja działa już prawidłowo
  • uproszone zostały ścieżki w polu Adres
  • forum powinno chodzić też trochę szybciej ze względu na dodatkową optymalizację cache
  • Like 1

Dzięki pomocy @daviox wprowadzony został mały fix do inputu czatboksa. Wprowadziłem też drobne poprawki do niektórych elementów skórki.

Forum zaktualizowane do wersji 4.4.6. Changelog dostępny na stronie: https://invisioncommunity.com/release-notes/

Jeśli wygląd skórek by się posypał: Ctrl + F5 (cache).