Jump to content

[LOG] Skórka AF2 Dark Theme Lite oraz forum - informacje, błędy itd.

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu pracuję nad skórką ciemną w wersji Lite, która w dniu dzisiejszym została udostępniona do testów. Aktualnie forum korzysta z dwóch:

• AF2 Light Theme
  • AF2 Dark Theme

Pierwsza jest oparta o domyślną skórkę IPB, jest najszybsza i niezawodna. Druga opiera się o skórkę robioną przez Veilona. Ma bardzo dużo ficzersów i wodotrysków, do tego takich, z których sami nie korzystamy, ale co sumarycznie powoduje konieczność częstych aktualizacji oraz nieustannej walki, aby po aktualizacji/instalacji wszystko działało tak jak powinno. Obecnie ma już kilka defektów, które załatwiłaby najpewniej gruntowna przebudowa i odtwarzanie mozolnie wszystkich funkcji oraz kolorów, więc niestety ale takie coś odpada. Na tą chwilę Veilon jeszcze pozostanie aktywny, ale wstrzymuje jakiekolwiek aktualizacje, więc jego dni można powiedzieć są policzone. 

Dlatego powstała (powstaje) skórka Lite.

Lite jest przebudowanym wariantem skórki Light Theme, a więc na bazie skonfigurowanej skórki domyślnej. Ma działać jako zastępstwo dla zwykłego Darka, a przynajmniej umożliwić jak najpłynniejsze przejście na nowy skin dla osób przeglądających forum zwłaszcza w nocy.

Skórka nie ma rzeczy które nie działają, w przeciwieństwie do Veilona. Ale niektóre elementy nie są jeszcze należycie ostylowane lub sprawiają spore problemy. Wiele rzeczy trzeba niestety robić ręcznie, definiować, walczyć z tym że klasy są dla różnych sprzecznych ze sobą wizualnie elementów wspólne.

wielkie podziękowania dla @daviox za gotowy kod który rozwiązał sprawę w kilku miejscach.

Kwestią dyskusyjną jest pozostawienie owalnych avatarów.

• Thanks 2

Skórka jest w dużej mierze ukończona. Forum zostało zaktualizowane, tak samo czat. Pozostaje się obecnie walka ze stylami edytora na FF.

v0.7: Prawdopodobnie udało mi się naprawić poprawne wyświetlanie edytora na FireFox i Chrome.

v0.7.1: Poprawione drobne elementy graficzne oraz ustawienia powiadomień

v0.7.2: Zmieniony kolor hovera dla szukajki i listy rozwijanej dla profilu

v0.7.3: Poprawiony ekran rankingu i hover dla emotek (znów podziękowania dla @daviox za kod)

v0.7.4: Poprawiony kolor META na stronie głównej

• Like 1
  • Thanks 2

Nie wiem czy problem jest powiązany, ale ostatnio przy przejściu na kolejną stronę, wybraniu tematu i wyjściu do poprzedniej strony, zostaje przeniesiony z powrotem na 1 stronę co jest dość irytujące gdy są jakieś zaległe posty które chce się przeglądnąć na dalej niż pierwszej stronie działu. Oczywiście mówię o wersji mobilnej.

Raczej jest to problem z samym IPB, niezależny od skórek. 

EDIT: prawdopodobnie wiem gdzie leży problem, będę starał się go poprawić w najbliższym czasie. Tymczasem:

v.0.7.5: nowy font nagłówków, fix tekstu szukajki, fix koloru paginacji.

Na forum aktywny jest też lazy load, który powinien zaoszczędzić trochę transferu, a co może być ważne również w przypadku mobilek. Ustawiłem także avatary domyślne od pierwszej litery nicku. Dla czytelności.

• 5 weeks later...

Aktualizacja forum do 4.4.3 nie rozwiązała problemu, więc zgłosiłem nas do supportu. Na forum może pojawiać się konto testowe IPS. Zobaczymy czy uda się rozwiązać kwestię paginacji. Mi przyznam skończyły się pomysły. Problem leży w translacji adresów z polskimi znakami. Z oczywistych przyczyn nie chciałbym z nich rezygnować.

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Z racji, że na stronie głównej forum pojawiło się kilka nowych modułów, wprowadziłem kilka poprawek dla stylu AF2 Dark Lite, tak dla zachowania kolorystycznej spójności. :)

Przed 2020-07-18_17-17-38.gif.750cb734f85aa4f3d6dd18ad7df1d7ea.gif   Po: 2020-07-18_17-18-33.gif.7cdac1caf9aabff7bc3a432b9ad80444.gif

Na ten moment poprawki nie są jeszcze wysłane, ale zaraz się za to zabiorę. Wysłane.

Edited by daviox
Wysłane
  • Like 2
  • Thanks 1

Bardzo dziękuję. Wszystko jest już wdrożone, choć moduły oczywiście będą się zmieniały też w zależności co nam będzie potrzebne w danej chwili na forum. Problemu nie wykryłem tylko dlatego, że działam na skórce jasnej.

• Approved 1
  • 1 month later...

Forum zostało zaktualizowane do wersji 4.5.x. W tej wersji IPB postanowiło kompletnie przeorać cały front-end oraz zmienić sposób instalowania wtyczek, powodując ich forsowne wyłączenie i niemożność aktualizacji (pakiety językowe, czatbox itd.).

Co się zmieniło:

• forum w najnowszej wersji
  • nowy wygląd i tym samym konieczność na razie pracy ze skórką domyślną
  • poprzednie skórki pozostały niezmienione i dostępne, ale ich używanie jest eksperymentalne - zawierają błędy kolorystyczne i muszą zostać przebudowane
  • zaktualizowane mechanizmy ochrony użytkowników
  • optymalizacje do działania i wielkości bazy danych
  • czatbox musiał zostać zaorany i postawiony na nowo
  • język polski musiał zostać zainstalowany na nowo (mogą wystąpić dwie pozycje w menu - naprawione)
  • porzucone wsparcie dla BBCode

Co się zmieni:

• systematycznie aktualizowane będą skórki Light i Dark
  • docierane będzie użytkowanie czatboxa jeśli będzie taka potrzeba
  • Approved 2

Ponowna prośba o zwiększenie ilości linii tekstu w cb, pomimo powiększenia jest go wciąż mniej niż było i na tel i na pc.

W telefonie po wyszukaniu nowych postów brak możliwości przejścia na cb, przynajmniej ja nie widzę.

Na PC po wyszukaniu nowych postów lista nowych tematów zajmuje szerokość na ca 75% ekranu

faa096ee2367c4dfmed.png

Edited by Palpatine
6 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

poprzednie skórki pozostały niezmienione i dostępne, ale ich używanie jest eksperymentalne - zawierają błędy kolorystyczne i muszą zostać przebudowane

@Palpatine Czy problem występuje też na stylu Domyślnym? CB jest zwiększony do 600 px - czy nadal jest za mało?

Potrzebuję zatem jak największej ilości informacji i zrzutów ekranu na czym polega problem. 

• Na widoku mobilnym nie mam problemów z dostępem do górnego menu i dostępem do chatboxa na skórce domyślnej i nowo budowanej becie jasnej. Problem dotyczy zdaje się wyłącznie ciemnej skórki. 
  • Na widoku mobilnym nie mam problemów z widocznością CB na żadnej ze skórek. Po dojechaniu do końca czatów scroluje się całe okno i widać pole do wprowadzania tekstu oraz resztę ekranu zawaloną samymi czatami, bez belki tytułowej. 
  • Na żadnej ze skórek nie mam na PC problemu z 75% ekranu na activity feedzie (Chrome, 1920x1200).
35 minut temu, Nehero napisał:

Warto byłoby spojrzeć na kolor nazw działów w trybie czarnym, gdzie jest mocno niebieski kolor na szaro-czarnym i jest on ledwo widoczny. Przydałby się tutaj jaśniejszy niebieski.

Raczej postaram się ogarnąć biały/szary, jak było wcześniej.

Ogólnie sporo małych rzeczy się na Dark Theme posypało, głównie pod względem kolorystycznym.

Do poprawy w DT na pewno

1. Kolory nagłówków działów
  2. Tło przyznanych reakcji
  3. Zmiana koloru na biały w applecie Najnowsze Tematy (obecnie tematy z odpowiedziami mają licznik z czarną czcionką na niebieskim tle)
  4. Ujednolicenie kolorystyki czatboxa

Jeszcze widzę, że pola cytatów są strasznie wąskie. Sprawdzę, czy tak ma być i najwyżej zmienię.

Dark mocno się opiera na Custom CSS, więc to poniekąd naturalne, że prędzej czy później się coś sypnie i trzeba będzie poprawić. ;)

Spróbuję się dziś zająć przynajmniej częścią "problemów" z ciemną skórką. Podblijam prośbę @EvilKillaruna - info i screeny będą pomocne. 👍

PS Zmieniam najpierw lokalnie, potem ślę gdzie trzeba, także proszę cierpliwość. :D

Białą skórkę można spokojnie zostawić mi - jest bardzo prosta w konfiguracji. Jedynie trochę rzeźbienia jest w stopce. 

Udostępniam rozwojowe bety skórek AF3 Dark i Light. Na bieżąco będę rozwiązywał tam problemy. Część rzeczy wymaga wyłącznie zabawy panelem, nie jest potrzebna zabawa custom.css. Dopiero to czego nie będę w stanie zrobić w panelu będę próbował rozwiązać customem, a jeśli skapituluję - dopiero wtedy będzie sens nad tym siedzieć :). Tym bardziej, że w razie czego mój "techniczny" jest na urlopie przez tydzień, więc jestem sam ze wszystkimi ewentualnymi problemami. 

Light ma tą przewagę nad Dark w tym momencie, że jest robiona od podstaw na nowej skórce domyślnej. Dark wciąż opiera się o skórkę poprzednią. Także istnieje ogromne ryzyko problemów i tu raczej będę starał się zamiast robić przeportowanie, po prostu odtworzenie od zera. Więcej czasu, ale solidniejsza robota. 

Problemy ze skinami notują praktycznie wszystkie fora oparte o IPB. Jest też sporo problemów technicznych. Ale damy sobie radę. 

• Upvote 1

@jacmiszcz92 Nie. Panel jest widoczny dla wątków spełniających określone kryteria. Po drobnych modyfikacjach:

• nie pokazuje się już u osób na urządzeniach mobilnych
  • aby się pojawił, wątek musi mieć 5 stron minimum

Użytkownik sam z siebie nie ma możliwości zmiany jego wyświetlania. Ma za to odtąd możliwość zmiany widoku listy oraz głównej strony forum. Domyślnie ustawiłem odpowiednio Post Preview oraz Classic Grid. 

Tymczasem:

• forum dostało obie skórki dopasowane do nowego silnika
  • skórka AF2 Light Theme została od podstaw odtworzona jako AF3 Light Theme
  • skórka AF2 Dark Theme Lite Beta została od podstaw odtworzona i usprawniona jako AF3 Dark Theme II z nowymi kolorami i delikatnie zmniejszonym kontrastem. W dużej mierze bazuje na rozwiązaniach z AF3 Light. 
  • Approved 1
  • 2 weeks later...

[s] nie działa ponieważ od wersji 4.5.X forum ma wyłączone wsparcie bbcode, a samo IPB będzie rezygnować ze wspierania bbc.

Edycja u mnie jest bezproblemowa. Jeśli korzysta Pan z widoku kompaktowego, to po prostu nie wyświetla się na nim przycisk przekreślenia. CKEditor ma 3 stany wielkości okna. Przekreślenie nie jest aktywne tylko na widoku najmniejszym, mobilnym. Na PC jest dostępne. Wynika to z faktu że widok mobilny musi mieć wyłączone jakieś funkcje, aby pasek z ikonami podczas pisania postów zajmował jak najmniej miejsca. 

• Approved 1