Jump to content

Recommended Posts

Czy ktoś poleci na co można wymienić IFI iDSD Nano Black Label aby wykorzystać możliwości słuchawek Beyerdynamic T5P? Poszukuję raczej stacjonarnego DAC'a. Nie szukam rozwiązania idealnego, ale czegoś takiego powiedzmy optymalnego biorąc pod uwagę cenę i jakość urządzenia.

Nie wiem dokładnie ponieważ chcę kupić coś "rozsądnego" czyli chciałbym wybrać coś o optymalnym stosunku ceny do możliwości. Nie wiem jaką kwotę należy wydać, a poza tym czasem można kupić coś droższego jeśli jest w bardzo dobrej cenie. Powiedzmy, że +/i do 2000,- z zastrzeżeniem, że jeśli coś jest mega opłacalne za powiedzmy 2100 to jak najbardziej wchodzi w grę, a jeśli na przykład nie warto wydawać tyle i można uzyskać satysfakcjonujący efekt za 1500,- to też jak najbardziej takie rozwiązanie wchodzi w grę. Może coś dobrego, ale używanego? Nie wiem. ;)

Posted (edited)

Wiedząc jak dobrze przetworniki Tesla w Beyerdynamicach reagują na sygnał zbalansowany to proponuję poszukać używanego Aune S6 i dokupić/dorobić kabel zbalansowany do słuchawek.

Tak się składa, że ktoś właśnie sprzedaje S6 na OLXie po super cenie: https://www.olx.pl/oferta/aune-s6-CID99-IDzbdmh.html#d895381fe8

Wersja czarna co prawda ładniejsza (przynajmniej dla mnie) no ale taka cena to się długo nie powtórzy.

Edited by pabloj

Jeśli zapakuje w folie bąbelkowe i jakieś styropianowe kulki to przeżyje :D

Ujmę to tak, czasem widzę przy paczkomacie ten ich samochód dostawczy i te ich paczki, byłem też kilka razy w ich punkcie odbioru i szczerze mówiąc mam poważne wątpliwości. ;/

Posted (edited)

No nic, ryzyko jest twoje, jak sie chce niższą cenę czasem trzeba zaryzykować ;) Dogadaj się ze sprzedającym żeby pancernie zapakował urządzenie to powinno być ok.

Edited by pabloj

Aune S6 w ciemno do T5p bym nie polecił. Za dużo ohm na wyjściu, bas będzie poluzowany i o słabej kontroli jak w NHC

w fabryczny karton zapakować, jego owinąć dobrze w bąbelki i zapakować całość do porządnego kartonu. Także nawet jeśli coś, to ucierpi zewnętrzny karton, bąbelki powinny zamortyzować niedogodności, a środkowy karton powinien przeżyć.

Posted (edited)

No nie wiem. Ja do tych słuchawek bym go po prostu nie polecił. Szukałbym S16 lub Matrixa Quattro II

Za recenzją @Jakub Łopatko

W sprzęcie stacjonarnym można debatować, jaki konkretnie sprawdziłby się najlepiej w połączeniu z tymi słuchawkami. Ze swojej strony spośród sprzętu mającego sporą ku temu szansę, wskazywałbym na pewno wymienianego już wcześniej Soloista SL MKII ze swoją ekspozycyjną średnicą i tendencją do ujmowania w ten sposób użytkownika wokalizą, ale też niską impedancją wyjściową. Z integr radziłbym spróbować Aune S16 pierwszej generacji, ale definitywnie najciekawszych efektów spodziewałbym się z Matrixem Quattro II, ponieważ precyzyjny dół i 0,3 Ohma na wyjściu zapewniają właśnie takim słuchawkom należytą kontrolę. Doświadczyłem tego już wcześniej z Dharmami D1000.

Tak czy inaczej warto zapisać sobie, że sprzęt docelowy dla T5p v2 powinien mieć następujące właściwości:

jak najmniejszą impedancję wyjściową

dobrze kontrolowany, nieprzesadzony bas

najlepiej neutralny charakter lub przechylający się w stronę jasności

dobrą scenę

odpowiednią klasę jakościową

Co więcej..."trudny w kontroli bas, którego mogłoby być mniej"

Edited by Palpatine
  • Like 2

No właśnie i tutaj zaczyna się problem. NHC miały 25ohm i S6 sobie nie radziło z tematem.

Z Aune tylko S7 ma zdolności poprowadzenia T5p v2, o ile o nich mówimy. Jeśli o T5p v1, to robi się problem, bo są jaśniejsze od dwójek. Nie pamiętam dokładnie ale S7 chyba miało poniżej 1 Ohma na wyjściu. S6 ma 10 Ohm SE i 20 Ohm BAL.

Ja do T5p II kupilem Hugo 2, wczesniej odsluchiwalem m.in. Mojo, Questyle 600 i kilka innych DACo-wzmacniaczy. Niestety z Hugo 2 bylo najlepiej (szczegolnie w kwestii kontroli basu).

Niedoprecyzowałem wcześniej, jest to wersja v2.

3 godziny temu, tilt napisał:

Ja do T5p II kupilem Hugo 2, wczesniej odsluchiwalem m.in. Mojo, Questyle 600 i kilka innych DACo-wzmacniaczy. Niestety z Hugo 2 bylo najlepiej (szczegolnie w kwestii kontroli basu).

Nie chcę jednak tyle inwestować w tego typu urządzenie. ;)

Jakieś jeszcze pomysły?

Póki co to wygląda tak:

1. Chord Mojo

2. Matrix Quattro II

Guest Mayster
Posted (edited)

Burson Playmate i opki dobrać odpowiednie. Zapewne Classici by pasowały, ale przekroczy to budżet. Może używka (choć o nie ciężko) albo teraz wersja Basic i opki za jakiś czas?

Quattro II raczej nie do dostania.

Edited by Mayster

W dniu 26.03.2019 o 10:34, strider1 napisał:

1. Chord Mojo

Mojo nie, kompletnie nie radzi sobie z basem w T5pII niestety...

Szukaj używki Matrix Quattro II. Zawsze możesz tez porozsyłała maile do sklepów z pytaniem czy ktoś kto miał je w przeszłości na stanie go nie sprowadzi. Na ebay pojawia się sporadycznie.

Jest to jakaś koncepcja, do zakupu podchodzę na spokojnie, ale serio nic innego nie da się wykombinować do tych słuchawek? Ja się na tym nie znam, ale wydaje się, że tyle tego jest na rynku...