Jump to content

Wzmacniacz/DAC do AKG K701 i AKG k172HD

Recommended Posts

Witam, zamierzam zakupić wzmacniacz lub wzmacniacz z DAC, do słuchawek AKG K701 (głównie) oraz AKG K172HD. Chciałbym się zmieścić w 1k PLN.

Główne źródło to CD oraz komputer (opcja USB we wzmacniaczu nie musi być). Żeby zmieścić się w zakładanym budżecie biorę pod uwagę także używany sprzęt.

Moje zainteresowania skupiły się na takich modelach:

Aune X1S,

FX-Audio DAC-X7

Taga Harmony THDA-500T (lub Taga Harmony HTA-700B)

lub coś co przekracza budżet ale jest w zasięgu:

S.M.S.L. T1

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze i spasowanie wzmaka ze słuchawkami

Witam,

45 minut temu, Yariyh napisał:

opcja USB we wzmacniaczu nie musi być

Aby trzymać się stricte nomenklatury i być precyzyjnym, wzmacniacze słuchawkowe nie mają w sobie USB. Jeśli wzmacniacz ma w sobie USB, nie jest już wzmacniaczem, tylko integrą słuchawkową, łączącą w sobie wzmacniacz i DAC. 

Osobiście szukałbym tu czegoś w stylu NuForce Icon HDP, jeśli mowa o sprzęt używany. Warto też poszukać Aune T1 MK2 lub T1 SE. Z samych wzmacniaczy: Aune X7s. 

Do AKG 701 pasuje też Arcam Rhead w cenie 1100 Pln. To cena nowego ,sam mam takie połączenie  701 i Arcam i gra to na wysokim poziomie w tym przedziale cenowym . Już kiedyś był taki temat, dokładnie w tym zestawieniu , poleciłem to połączenie i kupujący był bardzo zadowolony z jakości tej pary.Tym bardziej że Arcam jest teraz o 1000Pln tańszy ,to prawdziwa okazja.

Dzięki za sugestie. Czy do K701 nie powinienem szukać raczej czegoś lampowego?

Druga sprawa - jeśli głównym źródłem ma być CD, to w jaki sposób lepiej łączyć to ze wzmacniaczem: RCA, Digital czy Toslink? Oczywiście wiąże się to także z posiadanymi wejściami we wzmaku. Czy odczuję znaczącą różnicę stosując jedno lub drugie połączenie? 

Nie wiem jak 701 zagrają z lampą , może to być też bardzo dobre połączenie , ale bez odsłuchu się nie dopasuje toru audio ,za Arcama mogę ręczyć że z Akg 701 gra bardzo spójnie i rozdzielczo ,to po prostu bardzo dobre połączenie Nie jest to mój jedyny zestaw słuchawkowy  ,ale ulubiony ze względu na niewielkie koszty zakupu, a bardzo duże możliwości brzmieniowe , w tym pułapie cenowym.  Co do kabli i połączenia- ja wolę Rca , różnice w brzmieniu są ,ale na tym sprzęcie nie sądze aby miały jakieś  znaczenie , nie jest to taka rozdzielczość systemu aby pokazała duże zmiany brzmienia .  Arcam pracuje w klasie A i przy mocy  2 watt radzi sobie doskonale z wiekszością słuchawek do niego podłączonych .  Wzmacniacz generuje bardzo niskie zniekształcenia i dobrą dynamikę co słychać w jakości dzwięku. W tym urządzeniu nie znajdziemy wejść cyfrowych ,ale za to są xlry, co może jeszcze poprawić jakośc odsłuchu.?

Edited by pablo650

Lampa może grać bardzo różnie. Może to być ciepłe i zamulone granie (vide stare rewizje Espressivo) albo jasne i lekkie (vide Fezz Omega Lupi). Tranzystor też potrafi zagrać ciepło (vide Icon HDP).

Godzinę temu, Yariyh napisał:

Oczywiście wiąże się to także z posiadanymi wejściami we wzmaku.

Powtórzę raz jeszcze. Wzmacniacz nie posiada wejść cyfrowych z definicji. 

Same wzmacniacze mogą posiadać wyjścia/wejścia analogowe standardowo RCA lub XLR, choć te drugie to częściej spotyka się w droższych konstrukcjach, więc w założonym budżecie i przy wyborze samego wzmacniacza nastawiłbym sie na tylko RCA.

2 godziny temu, Yariyh napisał:

Dzięki za uświadomienie mi aspektów, związanych z budową i nazwami. Będę się pilnował :)

Proszę, aczkolwiek nie robię tego na złość. Zdarzyło się kiedyś, że ktoś według wymagań szukał integry słuchawkowej, a kupił goły wzmacniacz i chciał go z tego co pamiętam podłączać pod USB do komputera. Nie mógł. Zrobiła się z tego awantura. Wszystko przez nazewnictwo, bo wszyscy myśleli, że user wie co kupuje. Dlatego wolę czasami dmuchać na zimne i być konsekwentny z nomenklaturą. Plus czytają nas potem różne osoby ;).

Zgadzam się z Panem w pełni.

Na spokojnie przeglądam recenzje w internecie nt. wzmacniaczy, które grają bardzo dobrze z K701. Wymieniane są Heed Canamp II oraz wspomniany wyżej Arcam rHead. Biorąc jednak pod uwagę to, że są to wzmacniacze w czystej postaci a nie DACi, dochodzę do wniosku iż mimo ich bardzo dobrych ocen raczej jako bardziej uniwersalne rozwiązanie dla mnie będzie jednak zakupienie DACa z funkcją wzmacniacza słuchawkowego, głównie ze względu na mnogość przyłączy. 

W związku z tym, czy w podanym budżecie (lub w jego okolicy) jest jakiś DAC grający podobnie do Heed Canamp II lub Arcam rHead lub równie dobrze z K701? Na co zwrócić uwagę w budowie i parametrach danego urządzenia?

Guest Mayster

Nie wiem czy to był dobry pomysł z tym ampem, bo jeśli całkowity budżet wynosił 1000 zł., to ile teraz na DAC zamierzasz przeznaczyć? Poza tym z samymi DACami jest problem, z czegoś tańszego i sensownego przychodzi mi do głowy jedynie SC808, ale to karta na PCIe, wiec odpada CD i ew. komputer, jeśli to laptop.

Tak, źródło to laptop, więc typowa karta dźwiękowa odpada.

Budżet jakiś musiałem założyć, ale krzywda się nie stanie jak go lekko przekroczę (Canamp II oczywiście z rynku wtórnego).

A co sądzicie o FX-Audio DAC-X3 do tego mojego zestawu?  Za 160 na allegro jest do dostania.

W dniu 18.03.2019 o 11:07, Yariyh napisał:

Czy Xonar Essence One warty jest rozpatrzenia jako DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy?

Miałem co prawda tylko Essence one muses, z początku było wow a z czasem wielkie rozczarowanie.W jego przedziale cenowym było kilka ssssporo lepszych klocków.Miałem chętnego w żony rodzinie ale nie chciałem sobie robić wroga.

• 1 month later...
W dniu 22.03.2019 o 07:38, Yariyh napisał:

Właśnie po przeczytaniu recenzji Pana Jakuba zacząłem myśleć o tym modelu (FX-Audio DAC-X3). Na sam początek powinien wystarczyć.

Z tego co widziałem X3 obsługuje słuchawki od 0 - 150 ohm, dla K701 może być to trochę za mało, K701/702 są mega prądożerne, ja bym troszkę poczekał i brał coś co obsługuje słuchawki do 300 ohm.