Jump to content

Wzmacniacz/DAC do AKG K701 i AKG k172HD


Recommended Posts

Witam, zamierzam zakupić wzmacniacz lub wzmacniacz z DAC, do słuchawek AKG K701 (głównie) oraz AKG K172HD. Chciałbym się zmieścić w 1k PLN.

Główne źródło to CD oraz komputer (opcja USB we wzmacniaczu nie musi być). Żeby zmieścić się w zakładanym budżecie biorę pod uwagę także używany sprzęt.

Moje zainteresowania skupiły się na takich modelach:

Aune X1S,

FX-Audio DAC-X7

Taga Harmony THDA-500T (lub Taga Harmony HTA-700B)

lub coś co przekracza budżet ale jest w zasięgu:

S.M.S.L. T1

 

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze i spasowanie wzmaka ze słuchawkami

Link to comment
Share on other sites

Witam,

45 minut temu, Yariyh napisał:

opcja USB we wzmacniaczu nie musi być

Aby trzymać się stricte nomenklatury i być precyzyjnym, wzmacniacze słuchawkowe nie mają w sobie USB. Jeśli wzmacniacz ma w sobie USB, nie jest już wzmacniaczem, tylko integrą słuchawkową, łączącą w sobie wzmacniacz i DAC. 

Osobiście szukałbym tu czegoś w stylu NuForce Icon HDP, jeśli mowa o sprzęt używany. Warto też poszukać Aune T1 MK2 lub T1 SE. Z samych wzmacniaczy: Aune X7s. 

Link to comment
Share on other sites

Do AKG 701 pasuje też Arcam Rhead w cenie 1100 Pln. To cena nowego ,sam mam takie połączenie  701 i Arcam i gra to na wysokim poziomie w tym przedziale cenowym . Już kiedyś był taki temat, dokładnie w tym zestawieniu , poleciłem to połączenie i kupujący był bardzo zadowolony z jakości tej pary.Tym bardziej że Arcam jest teraz o 1000Pln tańszy ,to prawdziwa okazja.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za sugestie. Czy do K701 nie powinienem szukać raczej czegoś lampowego?

Druga sprawa - jeśli głównym źródłem ma być CD, to w jaki sposób lepiej łączyć to ze wzmacniaczem: RCA, Digital czy Toslink? Oczywiście wiąże się to także z posiadanymi wejściami we wzmaku. Czy odczuję znaczącą różnicę stosując jedno lub drugie połączenie? 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak 701 zagrają z lampą , może to być też bardzo dobre połączenie , ale bez odsłuchu się nie dopasuje toru audio ,za Arcama mogę ręczyć że z Akg 701 gra bardzo spójnie i rozdzielczo ,to po prostu bardzo dobre połączenie Nie jest to mój jedyny zestaw słuchawkowy  ,ale ulubiony ze względu na niewielkie koszty zakupu, a bardzo duże możliwości brzmieniowe , w tym pułapie cenowym.  Co do kabli i połączenia- ja wolę Rca , różnice w brzmieniu są ,ale na tym sprzęcie nie sądze aby miały jakieś  znaczenie , nie jest to taka rozdzielczość systemu aby pokazała duże zmiany brzmienia .  Arcam pracuje w klasie A i przy mocy  2 watt radzi sobie doskonale z wiekszością słuchawek do niego podłączonych .  Wzmacniacz generuje bardzo niskie zniekształcenia i dobrą dynamikę co słychać w jakości dzwięku. W tym urządzeniu nie znajdziemy wejść cyfrowych ,ale za to są xlry, co może jeszcze poprawić jakośc odsłuchu.?

Edited by pablo650
Link to comment
Share on other sites

Lampa może grać bardzo różnie. Może to być ciepłe i zamulone granie (vide stare rewizje Espressivo) albo jasne i lekkie (vide Fezz Omega Lupi). Tranzystor też potrafi zagrać ciepło (vide Icon HDP).

Godzinę temu, Yariyh napisał:

Oczywiście wiąże się to także z posiadanymi wejściami we wzmaku.

Powtórzę raz jeszcze. Wzmacniacz nie posiada wejść cyfrowych z definicji. 

Link to comment
Share on other sites

Same wzmacniacze mogą posiadać wyjścia/wejścia analogowe standardowo RCA lub XLR, choć te drugie to częściej spotyka się w droższych konstrukcjach, więc w założonym budżecie i przy wyborze samego wzmacniacza nastawiłbym sie na tylko RCA.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Yariyh napisał:

Dzięki za uświadomienie mi aspektów, związanych z budową i nazwami. Będę się pilnował :)

Proszę, aczkolwiek nie robię tego na złość. Zdarzyło się kiedyś, że ktoś według wymagań szukał integry słuchawkowej, a kupił goły wzmacniacz i chciał go z tego co pamiętam podłączać pod USB do komputera. Nie mógł. Zrobiła się z tego awantura. Wszystko przez nazewnictwo, bo wszyscy myśleli, że user wie co kupuje. Dlatego wolę czasami dmuchać na zimne i być konsekwentny z nomenklaturą. Plus czytają nas potem różne osoby ;).

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Panem w pełni.

Na spokojnie przeglądam recenzje w internecie nt. wzmacniaczy, które grają bardzo dobrze z K701. Wymieniane są Heed Canamp II oraz wspomniany wyżej Arcam rHead. Biorąc jednak pod uwagę to, że są to wzmacniacze w czystej postaci a nie DACi, dochodzę do wniosku iż mimo ich bardzo dobrych ocen raczej jako bardziej uniwersalne rozwiązanie dla mnie będzie jednak zakupienie DACa z funkcją wzmacniacza słuchawkowego, głównie ze względu na mnogość przyłączy. 

W związku z tym, czy w podanym budżecie (lub w jego okolicy) jest jakiś DAC grający podobnie do Heed Canamp II lub Arcam rHead lub równie dobrze z K701? Na co zwrócić uwagę w budowie i parametrach danego urządzenia?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mayster

Nie wiem czy to był dobry pomysł z tym ampem, bo jeśli całkowity budżet wynosił 1000 zł., to ile teraz na DAC zamierzasz przeznaczyć? Poza tym z samymi DACami jest problem, z czegoś tańszego i sensownego przychodzi mi do głowy jedynie SC808, ale to karta na PCIe, wiec odpada CD i ew. komputer, jeśli to laptop.

Link to comment
Share on other sites

Tak, źródło to laptop, więc typowa karta dźwiękowa odpada.

Budżet jakiś musiałem założyć, ale krzywda się nie stanie jak go lekko przekroczę (Canamp II oczywiście z rynku wtórnego).

 

A co sądzicie o FX-Audio DAC-X3 do tego mojego zestawu?  Za 160 na allegro jest do dostania.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 18.03.2019 o 11:07, Yariyh napisał:

Czy Xonar Essence One warty jest rozpatrzenia jako DAC oraz wzmacniacz słuchawkowy?

Miałem co prawda tylko Essence one muses, z początku było wow a z czasem wielkie rozczarowanie.W jego przedziale cenowym było kilka ssssporo lepszych klocków.Miałem chętnego w żony rodzinie ale nie chciałem sobie robić wroga.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W dniu 22.03.2019 o 07:38, Yariyh napisał:

Właśnie po przeczytaniu recenzji Pana Jakuba zacząłem myśleć o tym modelu (FX-Audio DAC-X3). Na sam początek powinien wystarczyć.

Z tego co widziałem X3 obsługuje słuchawki od 0 - 150 ohm, dla K701 może być to trochę za mało, K701/702 są mega prądożerne, ja bym troszkę poczekał i brał coś co obsługuje słuchawki do 300 ohm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...