Jump to content

Słuchawki podobne do ATH-M40X / do filmów

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Poszukuję słuchawek, które miałyby mi służyć przede wszystkim do oglądania filmów oraz grania. Ale  single player - czyli podobnie jak w filmach chodzi głównie o dialogi, muzykę i "efekty", tzw. pozycjonowanie przeciwnika nie ma dla mnie większego znaczenia.

Nie jestem żadnym znawcą, przetestowałem kilka modeli słuchawek i najbardziej spodobały mi się najtańsze z nich - ATH-M40X w połączeniu z FiiO E10K Olympus 2. Jednak musiałem z nich zrezygnować, bo były dla mnie strasznie niewygodne, szczególnie z okularami, bardzo uciskały mi uszy, chociaż te mam raczej małe.

Jaką alternatywę w podobnej cenie lub trochę droższe możecie polecić (słuchawki + DAC)? Powiedzmy maks 800zł za zestaw. Nie muszą to być koniecznie słuchawki zamknięte.

Będę wdzięczny za pomoc.

Edited by omx

Nie wiem czy przeglądałeś już Polecane słuchawki pełnowymiarowe?
Od siebie rzucę propozycją AKG K701/2 słuchawki które cechuje duża scene, przyjemny dzwięk, nie męczący. Są to słuchawki otwarte i przede wszystkim bardzo wygodne, także można spokojnie w nich siedzieć po kilka godzin + SMSL M3 który powinien dać sobie radę z ich napędzeniem oraz doda trochę dołu. Chyba że lubisz słuchawki naturalnie grające bez koloryzacji to inne źródło lub zabawy z EQ. Moim skromnym zdaniem będzie to dobre połączenie. Przechodziłem kampanie w BF4, Borderlands (oraz kilku innych których nie pamiętam aktualnie) i przypasował mi ten zestaw.

• Upvote 1

Idealne słuchawki filmowe i do gier w tym przedziale cenowym to AKG K701 lub K702 po wykonanym bas-modzie. Wspomniałem o modzie również dlatego, że masz szczupły budżet, a same słuchawki nie należą do najłatwiejszych w napędzeniu. Bas-mod sprawi, że zwiększa im się skuteczność i słabsze źródła osiągną z nimi lepsze efekty. Dlatego do tych K701 nawet Dragonfly Black mógłbym polecić i zmieścilibyśmy się w budżecie. To tani dac/amp o ciepłej charakterystyce brzmienia, która pasuje do AKG. Sam posiadałem niegdyś taki zestawik i było zadziwiająco dobrze. No ale jeśli możesz naciągnąć budżet, to zawsze lepiej dać im coś o większej mocy niż ważka. 

• Upvote 1
20 godzin temu, Bernie napisał:

Do filmów, muzyki filmowej i nie tylko polecę od siebie zestaw AKG M220 PRO plus Dragonfly Red.

Z tego co widzę to nie ma ich już w sprzedaży, a używane mnie nie interesują.

20 godzin temu, LoCzekk napisał:

Od siebie rzucę propozycją AKG K701/2 słuchawki które cechuje duża scene, przyjemny dzwięk, nie męczący. Są to słuchawki otwarte i przede wszystkim bardzo wygodne, także można spokojnie w nich siedzieć po kilka godzin + SMSL M3 który powinien dać sobie radę z ich napędzeniem oraz doda trochę dołu.

15 godzin temu, adriano2510 napisał:

Idealne słuchawki filmowe i do gier w tym przedziale cenowym to AKG K701 lub K702 po wykonanym bas-modzie.

OK, namówiliście mnie na te AKG K701.

15 godzin temu, adriano2510 napisał:

Dlatego do tych K701 nawet Dragonfly Black mógłbym polecić i zmieścilibyśmy się w budżecie. To tani dac/amp o ciepłej charakterystyce brzmienia, która pasuje do AKG. Sam posiadałem niegdyś taki zestawik i było zadziwiająco dobrze. No ale jeśli możesz naciągnąć budżet, to zawsze lepiej dać im coś o większej mocy niż ważka. 

No dobra, mogę naciągnąć budżet, co wtedy? Czy wspomniany wyżej SMSL M3 czy może coś innego?

Edited by omx
2 minuty temu, omx napisał:

No dobra, mogę naciągnąć budżet, co wtedy? Czy wspomniany wyżej SMSL M3 czy może coś innego?

Najpierw zobacz po ile są K701/2 bo jak chcesz tylko nówki to może się budżet dość mocno uszczuplić. Natomiast M3 (jesli się zdecydujesz) warto poszukać używki która będzie jeszcze na gwarancji.

2 minuty temu, omx napisał:

Z tego co widzę to nie ma ich już w sprzedaży, a używane mnie nie interesują.

Bo to nie jest dystrybucja PL. Są na Massdropie https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-akg-m220-pro-headphones albo z drugiej ręki jeśli ktoś odsprzedaje, niekoniecznie używane,  choćby na allegro można znaleźć w minutę, to tylko przykład, bo można znaleźć nieraz taniej niż tu https://allegro.pl/oferta/nowe-sluchawki-akg-m220-7312109654 a na Massdropie kosztują 50$. Są różne wersje kolorystyczne.

A recenzja jest na AF: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/