Jump to content
3mcore

Stacjonarny odpowiednik DragonFly Red

Recommended Posts

To niewątpliwie. Ale świetnie też grały z Audeze Isine, Focal Listen, AKG 712Pro. Ale to są bardzo mało wymagające słuchawki. Oczywiście Red to nie jest jakość S6 ale zobaczmy jaka wyjściowo była różnica w cenie: 777 zł do 2499 zł. Dzisiaj 444 zł do 2499 zł. I polecam ślepe testy. Zrobiłem ze znajomym takie porównanie z Elearami: S6, CMA400i, Red i Mojo. Można boki zrywać.

No wiadomo, że płacąc 5 razy więcej nie otrzymamy 5 razy lepszego dźwięku. Zresztą jak mierzyć te razy? Jak obiektywnie ocenić dźwięk jako 'chociaż' dwa razy lepszy jeden od drugiego? :) 

To już chyba każdy sam musi oceniać subiektywnie, wg własnego uznania czy zasobności portfela. Co więcej wielu bardzo długo (w tym mi) nie potrafi dostrzec że: cena nie gra i że jestem głuchy :)

51 minut temu, Palpatine napisał:

Nie widzę powodów aby tego nie robić w określonych warunkach. Czyli jako źródło do mało wymagających słuchawek, oraz biorąc pod uwagę różnicę w cenie jaka je dzieli. O funkcjonalności pisaliśmy wyżej.

Jako że posiadam w tej chwili oba, DFR jest na tle S6 (single-ended) z LCD-2F:

• jaśniejszy, faktycznie bardzo zbliżony w tym względzie do S16
  • trochę mniej dociążony na basie,
  • bas przez to jest krótszy, ale często odbierany jako szybszy
  • z bliższym trochę wokalem,
  • scenicznie z mniejszą głębią, sprawia wrażenie bardziej agresywnej elipsy,
  • na szerokość porównywalny, 

Biorąc pod uwagę cenę i możliwości uważam, że DFR wart jest każdej wydanej na niego złotówki. Do tego można go traktować jako alternatywę dla SC808/LME+LM, choć z mniejszą V-ką. 

PS. Protip za free - jak rozmawiacie sami ze sobą, nie musicie się wzajemnie cytować. Wygląda to co najmniej dziwnie ;).

• Like 2
  • Thanks 2

18 godzin temu, Palpatine napisał:

Oj spierałbym się. I nierozsądne jest porównywanie jednego źródła po BAL a drugiego po SE, szczególnie jeśli słuchawki są wymagające.

A jeśli masz wzmacniacz w topologii single ended (nie chodzi mi o RCA) to jak inaczej porównać?

W dniu 1.03.2019 o 17:16, Jakub Łopatko napisał:

Jako że posiadam w tej chwili oba, DFR jest na tle S6 (single-ended) z LCD-2F:

• jaśniejszy, faktycznie bardzo zbliżony w tym względzie do S16
  • trochę mniej dociążony na basie,
  • bas przez to jest krótszy, ale często odbierany jako szybszy
  • z bliższym trochę wokalem,
  • scenicznie z mniejszą głębią, sprawia wrażenie bardziej agresywnej elipsy,
  • na szerokość porównywalny, 

Coś mi się wydaje, że DFR mógłby nawet bardziej pasować do HD650 niż S6..

Edited by Roberto