Jump to content
3mcore

Stacjonarny odpowiednik DragonFly Red

Recommended Posts

Hej,

Czy znacie jakieś stacjonarne DAC/AMP lub  AMP odpowiedniki sygnaturowe w/w wzmacniacza ?  Nie mogą zagrać gorzej pod względem synergii, a z recenzji na audiofanatyku wynika, że synergicznie DFR jest nie do pobicia nawet przez Aune S6 ?

dzięki

Edited by 3mcore

Synergie się posiada z danymi słuchawkami, to nie jest tak że każde słuchawki zagrają z każdą integrą dobrze. 
DFR i S6 to są dwa odmienne brzmienia. Napisz jeszcze do jakiej ceny szukasz w/w wzmacniacza bo myśle że coś w przedziale 6-10 tys się znajdzie :E 

35 minut temu, LoCzekk napisał:

Synergie się posiada z danymi słuchawkami, to nie jest tak że każde słuchawki zagrają z każdą integrą dobrze. 
DFR i S6 to są dwa odmienne brzmienia. Napisz jeszcze do jakiej ceny szukasz w/w wzmacniacza bo myśle że coś w przedziale 6-10 tys się znajdzie :E 

Oczywiście do słuchawek AQ :) Najlepiej jak najtaniej ... max 2,5.

Może inaczej zadam pytanie... czy znacie jakiś stacjonarny DAC/AMP, który będzie tak samo/ bardziej synergiczny ze słuchawkami AQ jak DFR :)

Edited by 3mcore

DFR bliżej S16, ale niedaleko mu do S6. Ale to tak z pamięci, więc trzeba brać poprawkę.

Sam się zastawiam jak daleko pod względem sq jest Red od S6, bo zaryzykowałbym pewne stwierdzenie, ale nie chcę się wygłupić ;)

Edited by Palpatine

W Top HiFi słuchałem kiedyś AQ Nighthawk Carbon z Moonem 230 HAD i Audeze Deckard. Według mnie zgrywały się z NHC dobrze. Szczególnie z Moonem mi się podobały, jednak Moon przekracza tutaj podany budżet. Deckard już jest bliżej. Czy to była jednak lepsza synergia niż z DFR to nie powiem już teraz z pamięci, bo nie porównywałem bezpośrednio wtedy z Redem. Tak więc Red synergicznie może być tu nie do pobicia przez sprzęt parokrotnie droższy. Ale trzeba samemu posłuchać.

@Palpatine @EvilKillaruna  S6 z tego co czytałęm w recenzji jest neutralny bez koloryzacji natomiast DFR jako posiadacz zdecydowanie nie powiedziałbym że jest on równy i neutralny. 
Szybkie porównanie z X1S i P7W (może to nie jest dobry przykład ale na tych słuchawkach sporo godzin przesiedziałem z Aune i AQ) 
Z Aune grały trochę anemicznie, mniejsza dynamika, mniej właśnie tego detalu w przeciwieństwie do DFR który "łatał" moim zdaniem te ubytki.

@LoCzekk neutralny i bez koloryzacji to bardziej będzie X1S. S6 to i basu doda i go utwardzi i delikatnie średnicę przybliży i podbije przełom średnicy z wysokimi. Oj taki neutralny to on nie jest. Potrafi delikatnie podkoloryzować.  

• Like 1

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@LoCzekk neutralny i bez koloryzacji to bardziej będzie X1S. S6 to i basu doda i go utwardzi i delikatnie średnicę przybliży i podbije przełom średnicy z wysokimi. Oj taki neutralny to on nie jest. Potrafi delikatnie podkoloryzować.  

Sądziłem że S6 jest takim upgradem X1S więc nie spodziewałem się tego, także i się myliłem. Dzięki za sprostowanie :) 

19 minut temu, Rafacio napisał:

A co przeszkadza w używaniu DF stacjonarnie. Chyba jedynie brak wejść innych niż USB.

Od jakiegoś czasu też szukam podobnego wzmaka albo całej integry podobnej do DFR ale z wejściami/wyjściami co np. Aune X1S i tylko dlatego go trzymam narazie.

Godzinę temu, Rafacio napisał:

A co przeszkadza w używaniu DF stacjonarnie. Chyba jedynie brak wejść innych niż USB.

Brak możliwości wpięcia odtwarzacza cd, ale nie wiem czy nie dojrzewam, do słuchawkowego PC audio i wspomaganiem się delikatnym EQ. 

Ciągle mi coś nie pasuje w stacjonarnym słuchawkowym torze.

Edited by 3mcore

15 minut temu, 3mcore napisał:

Brak możliwości wpięcia odtwarzacza cd, ale nie wiem czy nie dojrzewam, do słuchawkowego PC audio i wspomaganiem się delikatnym EQ. 

Ciągle mi coś nie pasuje w stacjonarnym słuchawkowym torze.

To się nazywa adionervosa. Lepsze eq niż kupowanie co rusz nowych sprzętów ;)

• Haha 1
  • Upvote 1

Guest Mayster

Podejdź do jednego z wielu sklepów, gdzie mają X1s i S6 i sam przesłuchaj. Dragonflya masz, więc nie trzeba pożyczać, a i pójście z nim nie stanowi raczej żadnego problemu logistycznego :) Możesz napisać na PW skąd jesteś to postaram się pokierować do jakiegoś sklepu.

Przypomnę też, że X1s jest oferowany od dobrych kilku miesięcy w wersji 10th Anniversary (m.in. sporo mocniejszej) oraz S6 również wchodzi właśnie w wersji Pro, która poza zmienionym DACiem (i chyba też kontrolerem USB), jest także sporo mocniejsza od poprzednika.

DragonFly Red ma jakościowo daleko do Aune S6 - jak ktoś tego nie słyszy to proponuje podłączyć się po kablu zbalansowanym do S6. Wtedy zmiana powinna być słyszalna dla wszystkich ;)

29 minut temu, pabloj napisał:

DragonFly Red ma jakościowo daleko do Aune S6 - jak ktoś tego nie słyszy to proponuje podłączyć się po kablu zbalansowanym do S6. Wtedy zmiana powinna być słyszalna dla wszystkich ;)

Oj spierałbym się. I nierozsądne jest porównywanie jednego źródła po BAL a drugiego po SE, szczególnie jeśli słuchawki są wymagające. Co ciekawe NHC i Eleary grały lepiej z Red niż z S6, ale np Hifimany HE-4,400i, 4XX, 500, PM3 grały lepiej na S6. Planary są bardziej wymagające, no i dochodzi kwestia synergii.

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Oj spierałbym się. I nierozsądne jest porównywanie jednego źródła po BAL a drugiego po SE, szczególnie jeśli słuchawki są wymagające. Co ciekawe NHC i Eleary grały lepiej z Red niż z S6, ale np Hifimany HE-4,400i, 4XX, 500, PM3 grały lepiej na S6. Planary są bardziej wymagające, no i dochodzi kwestia synergii.

Nie słuchałem nigdy NHC, zaznaczam jedynie, że na słuchawkach, które słuchałem, róznica pomiędzy DragonFly Red a Aune S6 była wyraźna. Jeszcze wyraźniejsza po balansie i właśnie z tego drugiego powodu nie można od razu Aune S6 skreślać gdyż otwiera nową drogę dla posiadanych przez nas słuchawek, jeśli mają odpinany kabel, a NHC chyba mają z tego co kojarze.

Ja bym nie skreślał żadnego z tych urządzeń. Co więcej twierdzę, że oba są świetne, pod względem SQ. S6 na pewno ma lepszą kontrolę pasm. Red natomiast rewelacyjny stosunek jakości do ceny, powiedziałbym że wręcz rzadko spotykany w świecie audio.

3 minuty temu, pabloj napisał:

, jeśli mają odpinany kabel, a NHC chyba mają z tego co kojarze.

Tak mają odpinany kabel i to na dość popularnych wtykach.

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja bym nie skreślał żadnego z tych urządzeń. Co więcej twierdzę, że oba są świetne, pod względem SQ. S6 na pewno ma lepszą kontrolę pasm. Red natomiast rewelacyjny stosunek jakości do ceny, powiedziałbym że wręcz rzadko spotykany w świecie audio.

Właśnie z tego powodu (wielu pozytywnych opinii i recenzji), kupiłem pewnego dnia Reda, ale niestety nie zrobił na mnie zbytnio wrażenia, może ze względu na synergie z moim sprzętem i pewnie dodatkowo moje przyzwyczajenia dźwiękowe ;)

Natomiast zostawiłem go sobie jako daca pomiędzy smartfonem a Edifierami r2600 w pokoju gdzie mam siłownie. Dźwięk jest nieco klarowniejszy ;) I do takich zastosowań mi wystarcza :D

Edited by pabloj

1 minutę temu, Mayster napisał:

Serio? S6 porówywać do DF? 🙄

Takie porównania pojawiły się parę postów wyżej więc się do nich odniosłem.

• Like 1

Guest Mayster

Wiem - to zdziwinie właśnie tym porównaniem, a nie Twoją wypowiedzią oczywiście. 

Trzeba też pamiętać o tym, że S6 ma stosunkowo duża impedancję wyjściową i takie NHC na pewno to pokazują. Eleary mogą, ale nie muszą. Stąd obserwacje mogą być prawidłowe, ale to nadal nie stawia na równi tych urządzeń. 

4 minuty temu, Mayster napisał:

Serio? S6 porówywać do DF? 🙄

Nie widzę powodów aby tego nie robić w określonych warunkach. Czyli jako źródło do mało wymagających słuchawek, oraz biorąc pod uwagę różnicę w cenie jaka je dzieli. O funkcjonalności pisaliśmy wyżej.

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Nie widzę powodów aby tego nie robić w określonych warunkach. Czyli jako źródło do mało wymagających słuchawek, oraz biorąc pod uwagę różnicę w cenie jaka je dzieli. O funkcjonalności pisaliśmy wyżej.

DragonFly Red i Nighthawki/Owle były chyba pod siebie strojone, gdyż Audioquest na swoich stronach internetowych polecał do nich właśnie Reda. Więc tu może być pies pogrzebany ;)