Jump to content

Autorskie okablowanie Audiofanatyk.pl

EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

Dwie nowe wersje adaptera AL35i, zastępujące go w pełni z racji większej ergonomii. Jakość dźwięku i sposób działania pozostają bez zmian.

1) AL35i-CA (Compact Angled)

ecWiq9B.png

Cr372nR.png

s3IcedG.png

Zminiaturyzowana wersja. Różnice względem normalnego AL35i:

• bardziej kompaktowy gabaryt: długość całkowita adaptera to jedynie ok. 12-13 cm,
  • wtyk kątowy: dla większej ergonomii,
  • jeszcze bardziej podniesiony trzpień wtyku: dla lepszych zdolności przyłączeniowych przy grubszych etui i mocniej schowanych gniazdach,
  • gniazdo jack w całości pokryte termokurczkami, aby uniknąć rysowania i obijania ekranów lub obudów DAPów i telefonów.

Adapter jest jednoznacznie zoptymalizowany pod użytkowników sprzętu mobilnego, gdzie liczą się malutkie wymiary i jak największa poręczność. Nacisk stawiany jest też na wytrzymałość, dlatego zoptymalizowałem na ten cel sposób montażu i konstrukcję wewnętrzną, a wszystkie odgiętki są klejone.

2) AL63i-PRO

p74aycv.png

1EgyNkA.png

Nie wiem jeszcze czy będę stosował tu termokurczki na wtyk gwintowany, ale jego obecność to jedyna zmiana względem AL35i. Nasadkę można odkręcić i uzyskać wersję na mały jack 3,5 mm. Wersja ta dedykowana jest bardziej użytkownikom stacjonarnym i mającym różnorodne urządzenia źródłowe. Tu również dałem termokurczkę na całe gniazdo. 

• Like 2
  • Thanks 1

@EvilKillaruna wykonane przez Ciebie przewody, jak i adaptery prezentują się wspaniale. Nie wykluczam, że za jakiś czas będę się zgłaszał po wykonanie jakiegoś elementu. Z przejściówki XLR 4-pin na wyjścia głośnikowe do AKG jestem nieustannie bardzo zadowolony nie tylko ze względu na ergonomię (długi, odpowiednio elastyczny), ale również końcowy efekt soniczny. Życzę pomyślności w tworzeniu nowej serii premium, samych bardzo zadowolonych z kupionych produktów klientów, a przede wszystkim dużo zdrowia!!! :)

• Thanks 1

Dziękuję.

15 godzin temu, Krzysztof Miś napisał:

No ja czekam na kabel do Audioquest NightOwl ?

Robi się.

W międzyczasie: 

3rCSvnA.png

1kdT1Zg.png

Na razie zrobiłem sobie (bowiem mam model 2x 5 m przy torze kolumnowym) tylko jedną wiązkę, gdyż nie mam czasu na więcej w tej chwili, ale tak będzie wyglądała nowa wersja Signature One. 

Zmiany:

• dodane przepusty aluminiowe jak na Signature CX, unifikując wizualnie serię,
  • dodane pierścienie uszczelniające przy wylotach wtyków w środku,
  • zróżnicowana trójsekcyjnie elastyczność (odcinek z oplotem = sztywny, odcinki kabla = bardzo miękkie),
  • 3 wersje kolorystyczne do wyboru (niebiesko-szary jak na zdjęciu, czarno-biały, czarny),
  • drobne zmiany konstrukcyjne.

Ponieważ wzrosły ostatnio ceny komponentów oraz dochodzą tu wspomniane przepusty, nowe wersje będą droższe od obecnie oferowanego modelu. Jest to więc ostatnia szansa na nabycie tych kabli po starej cenie, póki nowe nie pojawią się na sklepie. Będzie to kwestia najpewniej tygodnia-dwóch. 

• Like 2

• 2 months later...

AC4 PRO

• projektowany od podstaw pod single-ended (5-core)
  • ręcznie plecione odnogi
  • splitter metalowy
  • oplot PET
  • wyraźnie lżejszy od AC3B
  • gwintowany wtyk jack 3,5/6,3 mm
  • woreczek AF w zestawie

Brzmienie: pomiędzy ostatnio pokazywanym plecionym kablem Fanatum a AC3, jak również bardzo mocna konkurencja dla Nordost Blue Heaven. Zorientowany w całości na głębi scenicznej i holografii, delikatnie zmiękczony, bardzo naturalny i realistyczny przekaz. Na jego tle AC3B gra mocniej skrajami oraz trochę szerzej na szerokość. Dźwiękowo dedykowany jest pod LCD-XC, MX4 i Empyreany ze względu na przestronny środek, ale sprawdzi się z każdą inną kompatybilną z nim parą.

DWJQWUG.png

lxSUq7p.png

ai5ZtjX.png

ZDEDzRV.png

ILQ7EXG.png

Kabel powinien być dostępny jeszcze w tym miesiącu do kupienia na sklepie. Spodziewane będą też wersje pod słuchawki z wtykami 3,5 mm bez podsadzeń.  

• Like 4

• 3 weeks later...

Nowa odsłona filtra AL35i w wersji MicroSlim:

zJFhdfm.png

WsdGzPs.png

lYfDJsP.png

Bardziej zminiaturyzować tego filtra już nie jestem w stanie. Jest teraz znacznie mniejszy od IEMatcha i EarBuddy'ego oraz ma jeszcze wyżej podniesiony trzpień wtyku. Waga tylko 10 gram, długość od czubka wtyku go krawędzi gniazda: 48,3 mm. 

• Like 3

• 4 weeks later...

Moje pierwsze kable głośnikowe z prawdziwego zdarzenia - Connector4 SPK. 4x 1,50 mm2. 

WapaNk3.png

Q8dGK41.png

VrXdt5N.png

B5U9UO0.png

Brzmienie: ciepłe, muzykalne, bardzo nasycone, pełniutkie wokale i bas. Perfekcyjne do kolumn grających V-ką jako element korekcyjny systemu. Wkrótce będą dostępne na sklepie, choć prototyp jest do wzięcia już teraz (bodajże 2x 2,5 m). 

• Like 2
  • Thanks 1

• 4 months later...

@EvilKillaruna

Taki kabel to ja rozumiem. Sam walczyłem z tym tematem i mam obecnie trzy różne konstrukcje - dwie są podłączone do zasilaczy , a trzecia jest w fazie prototypu do ukończenia.

Ale twój kabel, to profesjonalna konstrukcja.

Podobny u mnie z tym że zastosowany przewodnik to 1,5mm  Supra Lorad.  Trochę jest przewymiarowany, ale nie miałem w tamtym czasie nic co by było cieńsze i wielowarstwowo ekranowane. Dodam że na rynku jest nisza w kablach DC, znależć coś ciekawego w rozsądnym budżecie -  jest  trudne.

Dla porównania  zestawienie z kablem dostarczanym z zasilaczem.

20200925_205828 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 2

11 minut temu, pablo650 napisał:

@EvilKillaruna

Taki kabel to ja rozumiem. Sam walczyłem z tym tematem i mam obecnie trzy różne konstrukcje - dwie są podłączone do zasilaczy , a trzecia jest w fazie prototypu do ukończenia.

Ale twój kabel, to profesjonalna konstrukcja.

Podobny u mnie z tym że zastosowany przewodnik to 1,5mm  Supra Lorad.  Trochę jest przewymiarowany, ale nie miałem w tamtym czasie nic co by było cieńsze i wielowarstwowo ekranowane. Dodam że na rynku jest nisza w kablach DC, znależć coś ciekawego w rozsądnym budżecie -  jest  trudne.

Dla porównania  zestawienie z kablem dostarczanym z zasilaczem.

20200925_205828 (Copy).jpg

Łeee panie, prawie takie same 😂

• Haha 1

Powyższy kabelek DC-DC robiony dla mnie na zamówie u Pana Jakuba :) Nie mogę sie doczekać, choć pewnie jeszcze troche na niego poczekam zanim do mnie dotrze.

Wygląda super 👍

Edited by MichalZZZZ
  • Like 3

• 1 month later...

Tymczasem właśnie ukończyłem pierwszy prototyp nadchodzącej serii AC MK2 (akurat tu model AC2). Seria MK2 jest przeprojektowanym od zera wariantem serii MK1, która jest aktualnie na sklepie, i będzie oferowana równolegle z dotychczasowymi MK1.

pgN6UXG.png

jcp1hOk.png

Najważniejsze cechy:

• całkowicie ręcznie zaplatana konstrukcja 4-core 26AWG (widać po delikatnym karbowaniu pod oplotem)
  • wysokiej jakości miedź OFC 6N
  • kilkanaście różnokolorowych oplotów typu nylon multifilament do wyboru
  • wtyki Neutrika: jack 3,5 kątowy oraz 6,3 mm prosty do wyboru (wszystkie wtyki w obudowach metalowych)
  • konstrukcja umożliwiająca wykonanie wariantów zbalansowanych (AC2B) oraz dla innych słuchawek (np. z wtykami jack)
  • wyczuwalna redukcja wagi netto kabla
  • bardzo duża elastyczność
  • minimalny efekt mikrofonowy

Brzmieniowo kabel jest kierunkiem podobny do swojego poprzednika MK1, ale gra od niego jeszcze czyściej, gładziej na sopranie i z jeszcze lepszą głębią sceny. K271 MKII są nie bez powodu na zdjęciu wyżej - z obu par AKG najbardziej do nich pasuje nowy twór. 

PURGBtL.png

hq9hCoI.png

Kable najprawdopodobniej nie będą miały swoich wariantów PRO i nie będą różnicowały już brzmienia względem wariantów PRO i non-PRO tak jak to jest obecnie. 

xAF6XGE.png

GScThBU.png

• Like 1

• 3 weeks later...

Zgodnie z zapowiedziami: AC1 MK2 i AC3B MK2, także cała seria już wstępnie ukończona.

VRe9BPm.png

Co do samego AC3B MK2, na razie ukończyłem tylko główny kabel i jest to wciąż prototyp. Cechy:

• całkowicie ręcznie zaplatana konstrukcja 2x3-core 26AWG (widać po delikatnym karbowaniu pod oplotem)
  • wysokiej jakości miedź OFC 6N
  • kilkanaście różnokolorowych oplotów typu nylon multifilament do wyboru
  • definiowanie osobno koloru na wiązkę (mogą być 2 różne kolory albo 2 takie same)
  • zbalansowany wtyk Neutrika
  • zauważalna redukcja wagi netto kabla
  • duża elastyczność
  • splitter ze stali szlachetnej
  • woreczek AF w zestawie dla wersji pakietowych

Kolory na zdjęciach reagują bardzo mocno z lampami fotograficznymi, także pomarańcz i czerwień wydają się aż świecące, podczas gdy w rzeczywistości kabel jest bardziej stonowany. Kolory wszystkich trzech kabli są reprezentatywnymi dla kolorystyki domyślnej każdego z kabli.

fFWZVZK.png

AmyWCzB.png

wfo9OqP.png

Brzmieniowo względem AC3B MK1 jest w sumie tak jak się spodziewałem:

• większa głębia sceny
  • delikatna redukcja szerokości
  • bardziej wyważone brzmienie z lekkim wygładzeniem góry
  • bardzo przyjemny odbiór na dłuższą metę

Co prawda testy tylko na XC, ale w kontekście ostatnich rozmów o jasności nowych wypustów LCD-3 będzie to myślę dosyć ciekawy efekt akustyczny. Zwłaszcza że powinno to też bardzo pasować do takich modeli jak Beyerdynamici, Focale Clear, HiFiMANy itp. Mocniejszy efekt korekcyjny jest natomiast jak pamiętam w AC4 PRO, tam powinno być jeszcze głębiej w scenie i cieplej tonalnie. 

nGGdPJU.png

Następny etap to eksperymentowanie z wtykami i sprawdzenie co da się zamontować. Głównie walka będzie o wtyk 4.4 montowany bezpośrednio.

• Like 6

• 2 weeks later...

Niespodziewanie, ale udało się. Oto AC4B MK2. Najwyższy model w ofercie nowej serii.

pXEEiaB.png

Cechy:

• całkowicie ręcznie zaplatana konstrukcja 4-core 24AWG (widać po karbowaniu pod oplotem)
  • wysokiej jakości miedź bielona OFC 6N
  • kilkanaście różnokolorowych oplotów typu nylon multifilament do wyboru dla odnóg
  • definiowanie osobno koloru na wiązkę (mogą być 2 różne kolory albo 2 takie same)
  • body jednolite w kolorze oplotu czarnym
  • zbalansowany wtyk Neutrika
  • zauważalna redukcja wagi netto kabla
  • jeszcze większa elastyczność przy jednocześnie wiązce grubszej niż w AC3B MK2
  • splitter ze stali szlachetnej
  • woreczek AF w zestawie dla wersji pakietowych

AYp4pEh.png

dtZiOA4.png

A5mS8lo.png

Taki trochę paradoks, ale podczas gdy AC3 MK2 gra podobnie jak AC4 PRO MK1 (ciepłe granie na większą głębię), tak AC4 MK2 zagrał jak AC3 MK1 - czyli granie na mocniejsze skraje, bliższy wokal, dokładność i rzetelność. Aczkolwiek nie jest to identyczne brzmienie, bo zachowuje nutę łagodności z AC3B MK2. Jest to w tym momencie najrówniejszy kabel ze wszystkich modeli ACx bez względu na wariant czy serię. 

KPtiJj6.png

Kabel mimo, że posiada mniejszą ilość żył niż AC3B MK2, wykorzystuje do absolutnego maksimum pojemność oplotów. Do tego stopnia, że główna wiązka musiała być zapleciona w formie jednorodnej. Ogranicza to co prawda paletę wtyków zdatnych do użycia, ale tylko na samym kablu i już adaptery - mimo użycia tego samego przewodnika w tej samej ilości - będą zaplatane w zupełnie inny sposób, który powinien umożliwić od razu konfekcję wtykami wcześniej za wąskimi na montaż na głównym kablu.

• Like 3

• 3 weeks later...
18 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

AC3B MK2 w wersji pod Beyerdynamic T5p v2. Dla jednego z forumowiczów. Oplot 2x głęboki niebieski. 2,15 m. 

OcXKcJQ.png

i5fVdfB.png

VofJQHx.png

5CEfyzd.png

Były testowane może z T1v2? Jakich zmian można się spodziewać? 

Niestety nie były testowane Panie Krzysztofie, ale wszystkie słuchawki będą reagowały tak samo, tj. na starcie:

• cieplejszy charakter
  • bardziej naturalna góra
  • większa głębia sceny

(względem typowego kabla)

Jeśli więc celem jest łagodzenie góry i większa głębokość na osi przód-tył, to jest to dobry trop. Jeśli ma to być coś na bliższy wokal i niekoniecznie ze złagodzeniem, to wtedy AC4 MK2. Oba kable są bowiem tworzone jako swoje wzajemne uzupełnienie.