Jump to content

Autorskie okablowanie Audiofanatyk.pl

Recommended Posts

Dwie nowe wersje adaptera AL35i, zastępujące go w pełni z racji większej ergonomii. Jakość dźwięku i sposób działania pozostają bez zmian.

1) AL35i-CA (Compact Angled)

ecWiq9B.png

Cr372nR.png

s3IcedG.png

Zminiaturyzowana wersja. Różnice względem normalnego AL35i:

• bardziej kompaktowy gabaryt: długość całkowita adaptera to jedynie ok. 12-13 cm,
  • wtyk kątowy: dla większej ergonomii,
  • jeszcze bardziej podniesiony trzpień wtyku: dla lepszych zdolności przyłączeniowych przy grubszych etui i mocniej schowanych gniazdach,
  • gniazdo jack w całości pokryte termokurczkami, aby uniknąć rysowania i obijania ekranów lub obudów DAPów i telefonów.

Adapter jest jednoznacznie zoptymalizowany pod użytkowników sprzętu mobilnego, gdzie liczą się malutkie wymiary i jak największa poręczność. Nacisk stawiany jest też na wytrzymałość, dlatego zoptymalizowałem na ten cel sposób montażu i konstrukcję wewnętrzną, a wszystkie odgiętki są klejone.

2) AL63i-PRO

p74aycv.png

1EgyNkA.png

Nie wiem jeszcze czy będę stosował tu termokurczki na wtyk gwintowany, ale jego obecność to jedyna zmiana względem AL35i. Nasadkę można odkręcić i uzyskać wersję na mały jack 3,5 mm. Wersja ta dedykowana jest bardziej użytkownikom stacjonarnym i mającym różnorodne urządzenia źródłowe. Tu również dałem termokurczkę na całe gniazdo. 

• Like 1
  • Thanks 1

@EvilKillaruna wykonane przez Ciebie przewody, jak i adaptery prezentują się wspaniale. Nie wykluczam, że za jakiś czas będę się zgłaszał po wykonanie jakiegoś elementu. Z przejściówki XLR 4-pin na wyjścia głośnikowe do AKG jestem nieustannie bardzo zadowolony nie tylko ze względu na ergonomię (długi, odpowiednio elastyczny), ale również końcowy efekt soniczny. Życzę pomyślności w tworzeniu nowej serii premium, samych bardzo zadowolonych z kupionych produktów klientów, a przede wszystkim dużo zdrowia!!! :)

• Thanks 1

Dziękuję.

15 godzin temu, Krzysztof Miś napisał:

No ja czekam na kabel do Audioquest NightOwl 🙂

Robi się.

W międzyczasie: 

3rCSvnA.png

1kdT1Zg.png

Na razie zrobiłem sobie (bowiem mam model 2x 5 m przy torze kolumnowym) tylko jedną wiązkę, gdyż nie mam czasu na więcej w tej chwili, ale tak będzie wyglądała nowa wersja Signature One. 

Zmiany:

• dodane przepusty aluminiowe jak na Signature CX, unifikując wizualnie serię,
  • dodane pierścienie uszczelniające przy wylotach wtyków w środku,
  • zróżnicowana trójsekcyjnie elastyczność (odcinek z oplotem = sztywny, odcinki kabla = bardzo miękkie),
  • 3 wersje kolorystyczne do wyboru (niebiesko-szary jak na zdjęciu, czarno-biały, czarny),
  • drobne zmiany konstrukcyjne.

Ponieważ wzrosły ostatnio ceny komponentów oraz dochodzą tu wspomniane przepusty, nowe wersje będą droższe od obecnie oferowanego modelu. Jest to więc ostatnia szansa na nabycie tych kabli po starej cenie, póki nowe nie pojawią się na sklepie. Będzie to kwestia najpewniej tygodnia-dwóch. 

• Like 1
W dniu 24.10.2020 o 22:22, Krzysztof Miś napisał:

No ja czekam na kabel do Audioquest NightOwl 🙂

Proszę:

f03L2WW.png

ecgQRFa.png

4Om0Ciw.png

Realizacja dla jednego z klientów. Prawy kanał zaznaczony jako srebrna część obudowy wtyku. Prawdopodobnie będzie pasował do AQ.

• Approved 1

Aktualizacja kabelka znanego do tej pory pod nazwą roboczą "AC3 PRO AKG" do wariantu Fanatum:

PR3UUtl.png

IVbCC3k.png

d4CXzgw.png

0axHJIF.png

Zmiany:

• cieńszy i ciaśniejszy zaplot (zachowuje się przez to jak solid-core)
  • kompletne wtyki rodowane ze zmienioną techniką lutowania
  • splitter przelotowy z jasnego dębu
  • oplot granatowy, korespondujący z kolorystyką moich K240 MKII
  • brzmieniowo: jeszcze czyściej na górze, jeszcze większa rozdzielczość, choć na tych słuchawkach bardzo trudno jest już wyciągnąć jakieś zauważalne zmiany bez zabrania się za konkretniejsze mody i ingerencję do środka samych słuchawek.