Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Autorskie okablowanie Audiofanatyk.pl

Recommended Posts

@Nehero Jeśli opracuję sobie autorskie splittery - myślę że będzie na pewnym etapie taki kabel. Na razie stworzyłem jedynie prototyp na własne potrzeby z dwoma splitterami (wciąż jako kabel RCA-RCA), aby przetestować tego typu rozwiązania, ale na potrzeby produktu finalnego chciałbym użyć naprawdę czegoś trwałego i solidnego. Dlatego jak widać opracowuję w tej chwili kable 1-częściowe. Splittery i tak będą potrzebne na poczet kabli słuchawkowych typu Y, więc ten etap będzie trzeba przejść tak czy inaczej.

Tymczasem wrzucam drugi IC RCA, rozwojową wersję poprzedniego modelu:

kabel-afc-connector2-pro-rca-rca-02.jpg

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-afc-connector2-pro-rca-rca/

Dosyć nietypowe wtyki, bo z ręcznie regulowanym ściskiem gniazda. Plus o dziwo bardzo ciężko się je lutuje. Brzmieniowo jest to rozwinięcie zwykłego CON2 - gra bardzo podobnie, ale z lepszą głębią sceny i ogólnie podniesioną rozdzielczością. 

kabel-afc-connector2-pro-rca-rca-01x.jpg

Przewodnik wytypowałem całkowicie w ciemno jako lepszy i grający podobnie, dlatego czerpię ogromną satysfakcję z tego, że udało mi się wstrzelić tak ładnie w zamierzenia. Choć na początku nie przekonało mnie ręczne regulowanie docisku, można świetnie sobie w ten sposób "zablokować" wtyk na gnieździe i kompletnie rozwiązać problem wypadania. Futury i IC Bursona są pod tym względem fatalne. Z CON2 PRO nie byłoby takich rzeczy.

Yup. Tymczasem na dzisiaj kończę z kompletem odcisków i najwyższym modelem IC:

YiDvOR0.jpg

M7aWj6u.jpg

Wtyki w pełni pozłacane, chromowane wykończenie, ręcznie regulowana średnica otworu wejściowego. Oplot wielowłóknowy w kolorze Navy/Grey, przewodnik z bardzo niską pojemnością i impedancją oraz nietypową konstrukcją (wtyki też wymagają nietypowego lutowania). Na razie jednak pozostawię go w fazie prototypu, ponieważ muszę zastanowić się jak rozwiązać parę rzeczy lepiej. Niemniej brzmieniowo zmian nie będzie. Jest to poziom moich kabli Solid Core z serii Gold Reference. Na HD800 mam wrażenie, że jest od niego gładszy, z nieco bliższym wokalem ale minimalnie lepszą holografią. Bardzo równy, z wysoką rozdzielczością i dozą zdrowej naturalności oraz realizmu. Niestety jest zbyt późno abym coś więcej sobie posłuchał, więc zostanie się to na porównania i testy na następny dzień.

• Like 3

Damn.

Właśnie rozpakowałem zamówiony kabel "Kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo)".

Nie spodziewałem się takiej fantastycznej jakości w tej cenie. Na dodatek wszystko brandowane "od A do Z". Czuję się mile połechtany w moim zamiłowaniu do cieszących oko rzeczy :)

Czekam zatem teraz aż pojawi się możliwość zamówienia kabla do słuchawek Audioquest NightOwl.

• Like 1
  • Thanks 1

Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie i cieszę się, że kabel zrobił wrażenie. Liczę że brzmieniowo z AudioQuestami również się skomponuje. 

Aktualnie w planach kablowych mam znalezienie czasu na opracowanie skutecznej techniki produkcji dla swojego flagowego kabla RCA, bowiem sam mam zamiar go używać w testach. Krótko potem na wokandzie znajdzie się temat kabli XLR, a więc interkonekty i adaptery z SE na BAL. Do tego czasu możliwe, że będę miał już opracowane splittery, a wtedy przyjdzie czas na kable typu Y. Na pewno problemem będzie brak fizycznego posiadania różnych modeli słuchawek do których kable będą powstawały, więc na początku ten sam przewodnik będę starał się sprawdzić tym, co mam, a więc LCD-2, LCD-XC i HD800. Na ich bazie będę chciał następnie wykreować pozostałe kable. Przy okazji będzie to szansa na przetestowanie wszystkiego w praktyce. 

Posted (edited)
40 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie i cieszę się, że kabel zrobił wrażenie. Liczę że brzmieniowo z AudioQuestami również się skomponuje. 

Aktualnie w planach kablowych mam znalezienie czasu na opracowanie skutecznej techniki produkcji dla swojego flagowego kabla RCA, bowiem sam mam zamiar go używać w testach. Krótko potem na wokandzie znajdzie się temat kabli XLR, a więc interkonekty i adaptery z SE na BAL. Do tego czasu możliwe, że będę miał już opracowane splittery, a wtedy przyjdzie czas na kable typu Y. Na pewno problemem będzie brak fizycznego posiadania różnych modeli słuchawek do których kable będą powstawały, więc na początku ten sam przewodnik będę starał się sprawdzić tym, co mam, a więc LCD-2, LCD-XC i HD800. Na ich bazie będę chciał następnie wykreować pozostałe kable. Przy okazji będzie to szansa na przetestowanie wszystkiego w praktyce. 

W razie potrzeby mógłbym użyczyć Nightowli i Sonorusów do przymiarek. Z dostępnością LCD chyba problemu nie ma.

Edited by timecage
  • Thanks 1

Bardzo dziękuję za propozycję i bardzo możliwe że skorzystam. Z Sonorousami oglądałem wtyki przy modelu VI i trzeba byłoby wtedy coś wykombinować w zakresie styków blokowanych. Na razie nie orientowałem się czy można je dostać, w jakiej cenie, także jeszcze wszystko przed nami. Na pewno też będę chciał się jakoś wtedy odwdzięczyć za pomoc :).

Do Sonorusów nie muszą być blokowane, jedynie co trzeba się martwić o ich średnicę, aby zmieściły się w gnieździe.

Nocna posiadówka zaowocowała tym:

bm3JXCU.jpg

t2XljUX.jpg

Tak prezentuje się mój pierwszy kabel XLR. Wtyki w całości metalowe, pozłacane piny, polaryzacja malowana ręcznie (mają przyjść O-ringi, ale okaże się czy będą sensowne, więc na razie stosuję znaczniki na czerwono), przewodnik z podwójnym ekranowaniem, całość utrzymana w klimacie industrialnym. Dosyć fajna konstrukcja, o dziwo grająca w zasadzie identycznie jak Connector2 PRO. Czyli taka średnia, rozsądna półka: dokładne brzmienie, precyzyjne, równe, z bliższym wokalem i bardzo dobrą sceną na szerokość. Na zdjęciu prezentowane są odcinki 0,5m dla systemów stackowych (DAC+AMP jeden na drugim).

• Like 6
  • Upvote 1

@Jakub ŁopatkoJest jakaś szansa na pojawienie się kabelków pasujących do recenzowanych niedawno słuchawek Audio-Technica ATH-M50xBT?

@Dyzson Musielibyśmy znaleźć sensowne wtyki pasujące do tego modelu.

@maszynista1987 Nie tylko Pan, ja sam również :). Na razie jednak czas poświęcałem na bieżącą pracę oraz mały epizod z kablami XLR na potrzeby testów systemu Pathosa.

Ja BARDZO czekam na kabel do słuchawek Audioquest NightOwl.

Zakupiłem u Autora kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo), ale używam go w połączeniu z Audio in Motion SC808 (gra to wszystko wspaniale).
Tymczasem natywne połączenie tych słuchawek z moim mobilnym rozwiązaniem (AudioQuest DragonFly Black v1.5 - tutaj boję się wręcz o uszkodzenie portu USB w notebooku) oraz stacjonarno-mobilnym (iFI Audio Nano iDSD Black Label) doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Jak producent okablowania mógł zaopatrzyć swoje słuchawki w takie niefunkcjonalne rozwiązanie (sztywność i długość kabla).

Ale to tak na marginesie, bo BARDZO proszę o zarwanie jeszcze jednej nocki przez Autora i wyczarowanie kabla do Audioquest NightOwl :)

1 godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Zakupiłem u Autora kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo), ale używam go w połączeniu z Audio in Motion SC808 (gra to wszystko wspaniale).
Tymczasem natywne połączenie tych słuchawek z moim mobilnym rozwiązaniem (AudioQuest DragonFly Black v1.5 - tutaj boję się wręcz o uszkodzenie portu USB w notebooku) oraz stacjonarno-mobilnym (iFI Audio Nano iDSD Black Label) doprowadza mnie do szewskiej pasji.

Jak producent okablowania mógł zaopatrzyć swoje słuchawki w takie niefunkcjonalne rozwiązanie (sztywność i długość kabla).

Ale to tak na marginesie, bo BARDZO proszę o zarwanie jeszcze jednej nocki przez Autora i wyczarowanie kabla do Audioquest NightOwl :)

Audioquest NightOwl.  - Świetne słuchawki ,mega wygodne i wstrętny kabel w komplecie .Ja wytrzymałem z tym kablem nie cały miesiąc i kupiłem używany od użytkownika na forum :)

Dziwne . ale czasem mi brakuje tych NightOwl.

Ale myślę że warto poczekać na kable od Pana Jakuba .

3 godziny temu, Krzysztof Miś napisał:

Sam narzekałem na kabel od AQ NO i zwyczajnie go wymieniłem, na normalny.

A jak mógł to  zrobić producent? Hmmmm zwyczajnie nie przemyślał sprawy takiego kabla z przeznaczeniem mobilnym. Zresztą nawet w zastosowaniu domowym jest niewygodny.

Jedynym mankamentem przy kablach do AQ są wtyki od strony słuchawek, bo muszą być dłuższe, ponieważ gniazdo siedzi dosyć głęboko.

BALANCER4 FLEX

kabel-zbalansowany-afc-balancer4-flex-xl

Muzykalna, konsumencka wersja BAL3X o zwiększonej elastyczności. Pomyślany i zaprojektowany jako kabel uniwersalny do każdego rodzaju systemu. 

kabel-zbalansowany-afc-balancer4-flex-xl

Duże, czytelne pierścienie oznaczeń kanałów, wtyki pokryte srebrnym malowaniem na którym nie widać uszkodzeń i przetarć, posrebrzane bolce. Kabel pracował od ponad tygodnia z Pathosami Aurium + Converto bez żadnych kompleksów. Gra bardzo podobnie do dotychczas używanego przeze mnie okablowania konfekcjonowanego spod innej ręki, więc jestem bardzo zadowolony z efektów i faktu, że udało się własnymi metodami dociągnąć do tego poziomu. 

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-zbalansowany-afc-balancer3x-pro-xlr/

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-zbalansowany-afc-balancer4-flex-xlr/

• Like 2

Na razie jest to bardzo wczesna faza testów, ale tak wygląda prototyp AC2-AE (Audeze Edition). 

bgFGGLa.jpg

Kabel ten to właściwie sprytnie przysposobiony AC2 na typ "Y". Docelowo będą tam inne termokurczki (czarne inny wzór na wtykach, pełna nazwa bloga na kablu) oraz normalny splitter (na zdjęciu nie widać logo, ale na splitter tymczasowy na czas testów wystarczy). Oznaczenie kanałów jest bardzo proste - raz że orientacja termokurczek musi się zgadzać, dwa że prawy kanał ma ręcznie malowane na czerwono czoło wtyku mXLR. 

Brzmieniowo robi dokładnie to samo co w zwykłym AC2 - daje trochę oczyszczone brzmienie względem fabryki z delikatnym wygładzeniem góry. Największe zmiany słychać natomiast w scenie, która wyrównuje się osiowo. Jest słyszalnie więcej głębi niż na fabrycznym kablu, ale za to mniej na szerokość. Znów więc analogicznie jak w AC2 na AKG, gdzie zmiany były identyczne. Wychodzi więc na to, że ten typ tak ma. Na pewno jednak jest to upgrade względem kabla fabrycznego, zarówno taśmy jak i plecionego (posiadam oba).

• Like 3

Tak, myślałem nad wejściem w ten temat w niedalekiej przyszłości. Domyślnie planowałem skupić się nad wtykami bananowymi, ew. widełkami. Szpilki - zależy czy będą sensowne wtyki na rynku. Gdy szukałem rok temu wtyków tego typu pod swoją M35, niespecjalnie był w tym względzie sensowny wybór, ale może coś się zmieniło.

W dniu 18.04.2019 o 00:08, Jakub Łopatko napisał:

AC2-AE (Audeze Edition). 

Kiedy oficjalna premiera?? Bo ja bym się pewnie pisał :)

Aby kable pojawiły się w oficjalnej sprzedaży, konieczne jest opracowanie splitterów. Obecnie jedyny istniejący prototyp (ten ze zdjęcia) wędruje na testy do jednego z użytkowników. Mimo wszystko kable takie robi się bardzo długo i chciałbym przed wrzuceniem ich gdziekolwiek przetestować jeszcze kilka materiałów oraz sposobów ich tworzenia. 

Kiedy to nastąpi - nie wiem, ale możliwe że jeszcze w tym miesiącu znajdzie się na takie testy trochę czasu.

Czemu tak się to ciągnie? Ponieważ chciałbym aby te kable były zarówno na tyle łatwe w skonstruowaniu, aby nie zajmowały mi całego dnia (krótkie terminy oczekiwania na konfekcję), jak też w ten sposób (roboczogodziny) były dostępne w rozsądnych cenach. Także oczekiwanie powinno się ostatecznie opłacić :).

Powiedzieć że te kable wyglądają obłędnie to tak jakby nie powiedzieć nic. Podobają mi się bardzo. Czekam na produkcję "seryjną":)

• Like 1

Bardzo dziękuję. Możliwe że nawet jeśli jakiś prototyp nie powstanie w formie seryjnej, będzie można go mimo wszystko zakupić w dobrej cenie.