Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Autorskie okablowanie Audiofanatyk.pl

Recommended Posts

W przyszłości asortyment kabli słuchawkowych będę starał się w miarę możliwości rozbudować, ale Audeze jest na liście do przygotowania przynajmniej prototypów. Tutaj sprawa jest o tyle łatwa, że jestem posiadaczem dwóch modeli pełnowymiarowych, więc mam na czym je testować. Myślę, że od kabli do Audeze będzie można wtedy wychodzić w stronę innych modeli słuchawek. 

• Like 1

Opis AC1 poprawiony, pozostałość po opisie AC1S. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

@timecage Jest taka możliwość. Każdy kabel ma 2 wersje długości. Tylko AC2 nie ma wyboru długości, ale jeśli jest taka potrzeba, mogę zdefiniować wariant krótszy. 

Tak, opcje zbalansowane są planowane przy kablach typu Y oraz IC.

Jak się pojawi coś pasującego do LCD albo Hawków to na pewno rozważę, bo wyglądają ciekawie.

Wiesz już może jaki splitter zastosujesz?

• Like 1

Bardzo dziękuję. Robię bardzo dużo zdjęć i też chciałbym, aby taki kabel prezentował się schludnie. Przy czym jedna uwaga: na zdjęciach kable niebieskie świecą się od lamp fotograficznych i są zbyt jaskrawe. W rzeczywistości jest to kolor bardziej stonowany i ciemniejszy. Z LCD jako posiadacz dwóch trochę odmiennie grających od siebie modeli mam tą akurat fajną możliwość, aby stworzyć nawet nie jeden, a dwa kable dla każdego z nich. Z Hawkami będzie to już prawdopodobnie tylko kwestia dopasowania odpowiednich wtyków.

Jest kilka opcji na stole, od zwykłych termokurczek ze wzmocnieniem, przez aluminiowe, po CNC. Ale prawdopodobnie padnie na ręcznie wykonywane z prawdziwego drewna.

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Ale prawdopodobnie padnie na ręcznie wykonywane z prawdziwego drewna.

Drewniane z wypalanym logiem AFC - to były by koty!

Metalowe też są bardzo fajne. Widziałem także carbonowe, także opcji jest mimo wszystko trochę i kwestia tylko możliwości oraz popróbowania co będzie bardziej opłacalne/trwałe/atrakcyjne wizualnie.

3 godziny temu, timecage napisał:

Jak się pojawi coś pasującego do LCD albo Hawków to na pewno rozważę, bo wyglądają ciekawie.

Wiesz już może jaki splitter zastosujesz?

Czyli komplet jak dla mnie😍

Carbon też by ciekawie wyglądał. Marzy mi się taki stealth + carbon, ale narazie nie mam słuchawek żeby sobie taki kabel zamówić :(

Spokojnie, najpierw muszę go opracować i przetestować. Sam również chcę być docelowym użytkownikiem tego kabla i mam swoje dosyć wyśrubowane wymagania, więc tak samo jak przy AC2, chcę go najpierw normalnie poużywać na własnym sprzęcie, wyginać, ocierać, sprawdzać jakość łączeń, luzy na oplocie, aby mieć całkowitą pewność co do jego jakości. No i oczywiście brzmienia. 

Witam,

Czy będzie możliwość zmiany koloru oplotu kabla do m220?

Mam czerwony wariant i nie wiem jak się zgra z niebieskim kablem.

😅

Witam,

To fakt, może to wyglądać wtedy dziwnie na takim wariancie :)Od ręki mam czarny, dokładnie tego samego typu, więc jeśli pasuje, ze zmianą specjalnie dla Pana nie byłoby problemu. 

Super. Świetna wiadomość.

Może do T1 też coś da się zrobić. Myślę o jakimś na 1,2 m :)

Miałem kiedyś kabel do T1 v2 i trzeba stosować tam bardzo wąskie wtyki. Zapewne z czasem coś się pojawi także i do tego modelu, zwłaszcza jeśli nadarzy się okazja na wypożyczenie od kogoś egzemplarza na ten cel. Oczywiście domyślam się, że najlepiej byłoby mieć od razu kable do większości modeli na rynku, ale do tematu podchodzę ostrożnie i skrupulatnie testując każdy nowo wprowadzany kabel pod kątem brzmienia oraz wytrzymałości materiałów. Krok do kroku zamierzam etapami dojść także i do tych bardziej zaawansowanych konstrukcji, wcześniej jednak mając dobrze przemyślane te prostsze i tańsze.

Tymczasem na sklepie drobne zmiany i dodatki co do kabli, jakie już na tą chwilę się tam znajdują. 

1) Zmiana wtyku na AC2

Kabel dostał ode mnie aktualizację do bardzo ciekawych wtyków Hicona z serii Gold Tip. Jeden zakupiłem sam dla siebie i naprawdę fajnie się to prezentuje, również użytkowo. Myślałem, że nakręcana część odgiętki to plastik, ale okazało się, że to metal. Odgiętka właściwa to oczywiście już guma.

kabel-sluchawkowy-afc-ac2-do-akg-duzy-ja

2) Warianty AC2

Kabel dostał dwa warianty kolorystyczne (czarny / niebieski) i dwie długości (1,5 - 2,5 m) jako wybieralne opcje. 

3) AC2 na mały jack

Identyczne warianty otrzymała wersja z małym wtykiem Hicona

kabel-sluchawkowy-afc-ac2-do-akg-maly-ja

Każdy z kabli dostał też dodatkowe, lepsze ujęcia wtyków, aby można było je lepiej ocenić. Przedłużacz na razie chciałbym odróżnić wizualnie od kabli tego typu, przynajmniej z perspektywy miniaturki.

https://www.audiofanatyk.pl/producent/afc/

• Like 1

@EvilKillaruna Czy kable USB sygnałowe, też zamierzasz lub masz przyszłościowe plany wprowadzić? Obok kabli RCA byłby to miły dodatek, biorąc pod uwagę popularność magazynów danych, jakimi są komputery.

Na tą chwilę nie ma takich planów. Popularność magazynów danych niekoniecznie musi oznaczać zainteresowania takim okablowaniem. A konfekcja takich kabli też nie jest najłatwiejsza. Jeśli doliczyć do tego mój brak słyszenia różnic między tańszym i droższym USB, to temat sprowadza się właściwie tylko do ergonomii.

I właśnie mi tu chodziło stricte o ergonomie. Bo fabryczne kable dodawane do urządzeń zwykle są cienkie i za krótkie.  i tak jak np. do Chorda Mojo dali tak krótki kabel, że zastanawiałem się, jak ktoś bez długiego kabla podłączy Mojo do komputera PC oddalonego kawałek od słuchacza, do tego Mojo musiałoby zwisać i powiewać na wietrze.

Zatem można nad tematem się pochylić, gdy wszystkie pilniejsze kable będą już opracowane. Aktualnie przysiedziałem zdrowo zarywając noc, ale efekt jest taki, że mamy pierwszy i dosyć podstawowy, ale solidny kabel RCA:

kabel-afc-connector2-rca-rca-02.jpg

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-afc-connector2-rca-rca/

Ogólnie prototyp gra bardzo ciekawie i spokojnie przebija fabryczny IC od Bursona, a co było tu jakoby "planem minimum". Więcej detalu, lepszy atak i dokładność, scena mocno na szerokość + fokus na środku. 

kabel-afc-connector2-rca-rca-01x.jpg

Zwłaszcza z wtyków jestem bardzo zadowolony. Nie wypadają jak Bursonowe, ale nadal wchodzą lekko i nie trzeba ich wbijać jak Neutriki Profi lub nawet ich podstawowe NYSy. 

Witam,

Kabel-przedłużacz AFC EXTENDER4 (jack 6,3 mm wtyk+gniazdo) - ten przedłużacz "nie pogryzie" się z Audioquest NightOwl?

Wręcz przeciwnie Panie Krzysztofie, tym słuchawkom wszystko co gra mniej lub bardziej na planie "V" (vide ich własny DragonFly) pasuje jak ulał. Tak samo do NightHawków. EXT4 powinien świetnie się dopasować do obu par. 

Zaktualizowałem opisy wszystkich kabli, aby były czytelniejsze także pod kątem tego jak grają i jak są skonstruowane.