Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Aktualnie posiadam nastepujący zestaw audio:

DAC: Audiotrak Prodigy Cube + Muses 8820

Słuchawki: Kingston HyperX Cloud I

Z zestawu jestem prawie zadowolony - w słuchawkach brakuje mi niestety niskich tonów na tle wysokich. Mam wrażenie że są one przygłuszane.

Podczas oglądania filmów czy też grania mi to nie przeszkadza jednak przy słuchaniu muzyki jest to dość uciążliwe.

Na co mógłbym zmienić Muses 8820 by uzyskać lepszy efekt?

Testowałem układ z OPA 2107 oraz LME 49990 i niestety nie wnosi to zbyt wile zmian. Wysokie tony są trochę łagodniejsze niż na 8820, basu jest również troszeczkę więcej ale odnoszę wrażenie, że słuchawki gubią się przy większej ilości instrumentów, nagłe wejście nowego dźwięku jest niewidoczne)

Poleca pan zmianę słuchawek - ale za jakimi miałbym się rozglądać. Powiedzmy, że budżet jaki jestem w stanie przeznaczyć to ok 400 zł, może trochę więcej (zależy za ile sprzedałbym te słuchawki - tydzień temu otrzymałem nowe po wymianie w ramach gwarancji to może uda się trochę lepiej je sprzedać).

Słuchawki będą do gier, jak również i do słuchania muzyki (i tu jest problem gdyż nie jestem skupiony na jednym gatunku, słucham muzyki rockowej, elektronicznej czasem coś cięższego ale również i poezji śpiewanej). Jakie słuchawki ładnie skomponują się z obecnie posiadanym przeze mnie źródłem.

Wybór sprzętu odsłuchowego zawsze jest sprawą indywidualną i najlepiej operować na zestawieniach takich jak Polecane w zakresie samodzielnego wyboru. Słuchawki komponujące się z Cube'm to chociażby AKG K550 i możliwe, że tutaj znalazłby Pan idealne rozwiązanie swojego dylematu.

Pozdrawiam.