Jump to content
Sign in to follow this  
CHRYSTIANO0o

Brak dźwięku w przegladarce poprzez kable RCA

Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem dzisiaj głośniki Microlab 7c ich nowsza wersje. Podłączyłem kablami RCA kartę dźwiękową Aimsc808 do wejścia z tyłu głośników również końcówkami RCA w gniazda "PC" (są jeszcze wejscia RCA Aux). Poruszając suwakiem systemowej głośności dźwięk jest odtwarzany poprzez głośniki, również gdy włączyłem film albo foobara i wybrałem źródło dźwięku. Niestety otwierajac Youtuba lub Tidala w przegladarce jakiegokolwiek dźwięku nie ma... Czy to normalne ? 

Sprzedawca poradził mi uzycie kabla RCA-jack 3,5mm, twierdząc, że jakość dźwięku będzie taka sama, jeśli wepne jacka do karty dźwiękowej zamiast kablem RCA-RCA. Czy to prawda ?

44 minuty temu, CHRYSTIANO0o napisał:

Sprzedawca poradził mi uzycie kabla RCA-jack 3,5mm, twierdząc, że jakość dźwięku będzie taka sama, jeśli wepne jacka do karty dźwiękowej zamiast kablem RCA-RCA. Czy to prawda ?

Można prosić o informację który sprzedawca twierdzi takie rzeczy?

Trudno powiedzieć czy to normalne, ale warto sprawdzić na którym urządzeniu w przeglądarce pojawia się dźwięk. Sprawdzić też Mikser głośności Windows, czy przeglądarka nie jest wyciszona.

12 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Można prosić o informację który sprzedawca twierdzi takie rzeczy?

Trudno powiedzieć czy to normalne, ale warto sprawdzić na którym urządzeniu w przeglądarce pojawia się dźwięk. Sprawdzić też Mikser głośności Windows, czy przeglądarka nie jest wyciszona.

Kupiłem je z olx, od prywatnego sprzedawcy :) Stwierdził, żebym sie kablami nie przejmował, bo o ile są z miedzi to będzie to grało tak sam jakkolwiek bym tego nie podłączył oraz, żebym kable zostawił audiofilom, którzy sobie wkręcają różne dziwne rzeczy, które niby słyszą.  

Sprawdzę dzisiaj czy przeglądarka nie jest wyciszona, ale raczej nie jest. Przed podłączeniem wszystko działało, dopiero jak wybralem systemowo, żeby dźwięk szedł z karty po RCA to wtedy znikł. Oczywiście w Aimsc808 przestawiam tryb z "headphones" na "speakers" i słychać ten charakterystyczny klik.

Niech więc sobie szanowny pan sprzedawca prywatny poczyta o sprzęcie swojego klienta, to może zauważy, że polecił mu podłączanie sprzętu stacjonarnego pod wzmacniacz słuchawkowy z wysoką impedancją wyjściową i gainem ustawionym na stałe. A jeśli padają takie stwierdzenia o kablach, to znaczy, że szanowny pan sprzedawca prywatny nie ma zielonego pojęcia także i o tym temacie i nie wyszedł nigdy z tematu chińskich tanich kabelków za kilka złotych. Nie jestem audiofilem i większość z nas na tym forum także nimi nie jest, ale chyba każdy nie dość, że potwierdzi różnice w jakości sygnału w kablach analogowych, to jeszcze z lepszych przewodników na co dzień korzysta. Trudno o CAL albo KPP mówić, że to sprzęty audiofilskie, a jednak są masowo recablowane m.in. właśnie z tego powodu. Jednym słowem: bzdury i brednie. 

RCA i HP OUT nie są widoczne w systemie jako dwa osobne urządzenia. Zawiaduje się nimi wewnętrznie w ramach jednego, a klik przełączenia jest tego normalnym i pożądanym sygnałem. 

Inne pytanie - czy kiedy puszczasz coś z przeglądarki lub Tidala w przeglądarce nie masz jednocześnie włączonego programu do odtwarzania filmów/muzyki w trybie wyłączności dla dźwięku? (WASAPI?) Ewentualnie, czy inne dźwięki z komputera słyszysz, czy to sprawa wyłącznie przeglądarki?
Czy AIM jest ustawiony w systemie jako domyślna karta dźwiękowa?